Kolik vymenit penez do Italie synovi 11

Od: Datum: 13.02.13 04:56 odpovědí: 10 změna: 13.02.13 22:41

Dobry den,asi tady budu pusobit jako neandrtalec,ale proste jsem hodne dlouho necestovala a nebudu cestovat.syn 11 let pojede do Italie s kamaradkou a ja nevim krom zaplaceni cestovneho a ubytovani,kolik mam vymenit.Penize netisknu,ale take bych rada,aby si dovolenou uzil v pohode a nemusel vylozene premyslet jestli si ma koupit suvenyr nebo mlsek.,nebo radej nechat zajit chut.Syn by chtel kazdemu z rodiny privezt darecek asi 8 lidi.take na jidlo s cestou na 10 dni,jinak pobyt 7 noci.Pecivo mu dam s sebou,ma bezlepkovou dietu,jinak se bude stravovat sam,zadna polopenze,protoze by to stejne nemohl jist.Proste jidlo,ktere neobsahuje mouku.Opravdu jsem bezradna,kolik tak na to jidlo potrebuje + to ostatni.Diky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.13 06:40

V itálii jsem dlouho nebyl, tak nevím jak je to tam teď cenově, ale já bych to viděl určitě alespoň kolem 100 euro... A samozřejmě nevím co je "dáreček", jakákoliv drobnost když se vynásobí 8 bude poměrně vysoká částka...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.13 08:42
avatar

V minulých 3 letech jsem byla v jižní Itálii, předtím 3 x v severní. Stravovali jsme se s manželem sami, nekouříme, alkohol nepijeme, takže jsme utratili ponejvíc za zmrzlinu a ovoce. Zmrzlina 2 € porce, ale opravdu pořádná. Ovoce /meruňky, nektarinky, broskve.../ okolo 2 € za kilo. Některé, třeba fíky, byly dražší. Levný je meloun 0,30 - 0,70 € za kilo. Jak kde. Jinak si možná bude muset na pláži zaplatit lehátko a slunečník. U nás to bylo levné - slunečník , lehátko a křesílko 4 € na den, ve 2. řadě. Někde je to dražší, i kolem 10 € a víc. Někteří lidé, co chtěli ušetřit, to řešili vlastní dekou nebo osuškou na písku.

Dárky pro 8 lidí ať nekupuje. U moře je políčeno na turisty, dárky jsou většinou dosti kýčovité - malované hrnky, keramické ovoce, obrázky, figurky apod. Všechno tam bylo velice přehnaně a barevně malované. A především drahé. U moře většinou místní v zimě nedělají a tak se v létě snaží vydělat hodně. Ať si koupí několik pohledů, kde bude dobře vidět místo, kde byl. Doma pak o tom bude vyprávět. A prodávají i pěkné velké mušle, od 2 do 10 €, tak možná tu na památku.

My za zmrzliny ušetřili tím, že jsme si kupovali veliké krabice - 2 l, kde byly 3 druhy zmrzliny. Měli neskutečnou spoustu kombinací, krabice stála 3 €, lednici s mrazákem jsme měli a jednu krabici za 3 € jsme ve dvou měli na 2 dny. Byly vynikající, takové se u nás nekoupí. Vyšlo to, jak vidíte, daleko levněji, než do kornoutku. Jmenovalo se to LOBOZO gelate.

Vzpomínám na vynikající sýry. Kupovali jsme si Maasdamer /nevím, zda to dobře píši/, byl za 0,75 € 100 g a byla to neskutečná pochoutka.

Záleží také na tom, zda tam bude třeba aquapark, lunapark či jiná lákadla. Když jsme jezdívali s vnoučaty, jedna atrakce v lunaparku stála většinou 2 - 3 €. A také, jak tam hoch dlouho bude.

Ale těch 100 € bych mu dala. Vždyť může část přivézt zpátky. Poproste si o drobnější peníze, tak 5 - 10 €, aby ho někde neošidili při vracení. A při vycházkách ať si všechno s sebou nebere. My si vzali pokaždé tak 10 €, když jsme náhodou potřebovali víc, vrátila jem se pro ¨ně do studia. Nabízeli i různé výlety lodí po okolí /podmořské jeskyně, ostrovy Trmiti aj./, nejlevnější celodenní výlet ale stál 26 € pro jednoho. Oni se opravdu přes léto činí, aby vydělali a nikdo jim to nemůže zazlívat. Prostě tak žijí.

Pokud tam budou vlastním autem a pojedou někam na výlet, je lepší kupovat ve vnitrozemí, než přímo u moře. My kdysi zapomněli vzít vnoučatům kbelíčky a lopatky na pláž. U moře to bylo neskutečně drahé, pak jsme jeli na výlet a jen 15 km od moře jsme to koupili za polovic.

Tak ať se chlapci u moře líbí a přiveze si spoustu krásných zážitků. *slunce*Chválím Vám, že jste mu to umožnila. Jaga.

doplněno 13.02.13 08:47:

chyba: ostrovy TREMITI...

Jinak záleží také na tom, kdy pojedou. V červnu a září tam jsou ceny přijatelnější, nejdražší je to tam v srpnu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 13.02.13 08:46

Do Itálie nejezdím, ale přimlouvám se za to, abyste synovi rozmluvila dárečky. Bude to další kus něčeho na utírání prachu. Poraďte mu, aby každému dovezl pohlednici z místa kde byl. Obdarovaný si jí založí do alba a i po čase si vzpomene na pěknou dovolenou svého příbuzného. Např. babičce s dědou jistě stačí jeden pohled, takže jich ani 8 ks nebude. Vyjde vám to levněji a bude to i účelnější. Jinak s penězy neumím poradit.

doplněno 13.02.13 08:48:

než jsem dopsala, tak babuška Jaguška mě předběhla. Alespoň myslíme stejně - dárky žádné, jen pohledy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ladaadal*
Datum: 13.02.13 08:50

Manželka tam byla před 2 roky se synem na 10 dní. Brali si 150€ a 30 přivezli zpět, takže bych to taky viděl na těch 100€. Za zbytek, pokud nikdo z rodiny nepojede ven, doporučuju nakoupit ve větším obchoďáku, mají lepší kurzy než v bankách a směnárnách, ale musí se to denně sledovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 08:58
avatar

"suvenýry" mu rozmluvte, jak už tu je psáno, jsou to jen "lapače prachu", ty pohlednice jsou dobrý nápad. Ať event. nasbírá mušličky, a pak z nich můžete společně něco vyrobit (v nějakém časopise jsem viděla mušličkama polepené květináče, nebo mušličkami dotvořené a zarámované obrázky, vypadalo to moc hezky). Při výrobě nějakého dárku alespoň Vám povypráví...

Jinak pokud se bude (kromě chleba) stravovat sám, tak nějaké peníze bude potřebovat. Zeptejte se kamarádky, jakou částku doporučuje, a sama se můžete podívat na stránky různých cestovních kanceláří, tam jsou aktuální ceny běžných věcí (chleba, ovoce, zmrzlina...). Podle toho se můžete trochu zorientovat.

P.S. Nějaké "mušličkové" výrobky by mohly být na Fler.cz - tam byste se mohli inspirovat... A syn by alespoň věděl, co má sbírat...:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.13 09:22
avatar

Dal bych mu menší částku a něco svěřil té kamarádce, ať to hlídá a popř. mu přidá když všechno utratí. Viděl bych to tak na 10-15 Eur na den pokud se tam opravdu bude stravovat a to počítám, že hlad u moře moc není, že si koupí spíš pití, zmrzlinu a večer v supermarketu něco instantního.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.13 13:25

Dekuji zatim vsem za uzitecne rady.Budu se snazit mu darecky rozmluvit,ale nevim jestli si da rici,ono mu to stejne asi neda.Penize kazdopadne dam kamaradce,a trosku se domluvime,aby mu poradila.Nyni jsem se dozvedela,ze jedou presne do Bibione villa Eden.Pokousim se prez google najit SENZA GLUTEN PIZZA v tomto miste,ale nejak se mi nedari sehnat seznam pizzerii,kde maji bezlepkove pizzy a nebo nejake menu.Je mi jasne ,ze kamaradka se o jidlo postara,ale je to vegetarianka,tak mam strach,aby se nezivil jen zelenym.Pizzu miluje,ale samozrejme ze ji doma delam bezlepkovou,tak by mi bylo lito,kdyby tam na pizzy mohl jen koukat.Kdyby se nekomu podarilo neco najit ve vyhledavaci,budu vdecna.

Datum: 13.02.13 13:44
avatar

Bibione je jedním z největších tahačů peněz. Jezdili jsme jen 10 km od Bibione Do Lignana Sabbidorra a do Bibione jsme se také podívali. Je tam spousta hlavně Rakušáků, kteří to mají relativně blízko. A také hodně Čechů. Málokdo se hrncuje až na jih, když si může užít moře už 850 km odtud, v Bibione.

Je tam opravdu hodně draho, ale jsou tam supermarkety, jako u nás - Lidl a Interspar, tam se dá nakoupit levněji. Ale všude lunaparky, večer to září a vyhrává a děti jsou po tom, jako medvědi po medu. A taky akvapark, tam jsme ale ani nešli, pro rodinu 2 + 2 to stálo na den v přepočtu 1 200 Kč. A my tam jeli hlavně kvůli moři. Na plážích přelidněno, hlava na hlavě, když byla vnoučata v moři, měla jsem občas problém najít jejich hlavičky mezi davy ostatních. Ať na ně paní dává dobrý pozor, ale to ona jistě ví. Nedaleko, asi 10 km, je menší, ale pěkná ZOO, vstupné bylo 10 € na osobu. Jaga.

V té jižní Itálii to bylo lepší, volnější, daleko méně lidí, ale zase cesta byla 1 800 km a to už je pořádný rozdíl.

Ale užije si i v Bibione. Při vstupu do moře si bude možná myslet, jak je ta voda hrozně špinavá, ale je to tím, že vlny rozmíchávají ten písek a voda pak nevypadá nejlíp. Ale špinavá není.

doplněno 13.02.13 13:46:

Protože je to opravdu ráj turistů, jsou tam i patřičné ceny. Proto si myslím, že asi to ovoce i zmrzka bude určitě dražší, než jsem psala o tom jihu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 22:41

Na zmrzku se tesi a doufa,ze bude i bezlepkova.Jistota neni nikdy,cetla jsem,ze ikdyz meli oznacene preskrtnuty klasek,tak do toho neopatrnosti nadrolili oplatky,coz nesmi.Musi se to tyden pretzit a pak to zas dodrzovat doma ostre.Kdyby mel alergii,tak by to bylo asi horsi,ze by mohl mit potize okamzite.Ale nechci nijak zlehcovat dieta je take trea dodrzovat co nejlepe.

Datum: 13.02.13 14:07
avatar

Informace nejen o cenách najdete např. zde http://www.cicala.cz/italie/informace/

místo dárečků může syn nasbírat mušličky, které jistě každého potěší ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.