Rozpis služeb

Od: Datum: 12.02.13 13:02 odpovědí: 5 změna: 12.02.13 21:50

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Potřebuji vytvořit rozpis pro 4 pracovníky, kdy se bude jednat o 8 hodinové směny, ranní a odpolední. Provoz bude od pondělka do neděle. Chtěl bych se zeptat, zda by mi zde někdo neporadil nejlepší systém, jak takovýto rozpis vytvořit a popřípadě zda je možné, aby zaměstnanci pracovali takto: 3x ranní, den volna, 2x odpolední, den volna a pořád dokola? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.13 13:35
avatar
Nějak mi to nevychází
Pondělí úterý středa ranní , čtvrtek volno, pátek sobota odpolední, neděle volno!
Takže od pondělí zase to samé.. Nemůže jeden mít furt jen čtvrtky a neděle volno!
A pokud se dobře pamatuji, zákoník práce říkal něco o dvou dnech nepřetržitého volna v týdnu.
doplněno 12.02.13 14:03: Teď vychází 5 x 8 = 40 hodin týdně
Když přidáte jeden den volna po odpolední a uberete třeba jednu ranní, je otázka, či bude splněný potřebný počet hodin. Bude třeba střídat varianty po týdnech, kratší - delší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 21:50
avatar

Pro dvousměnný provoz stanoví zákoník práce pracovní dobu v délce 38,75 hodin týdně. (40 hodin týdně se vztahuje na jednosměnný pracovní provoz.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 12.02.13 13:52

Jakkoli, dodržovat ZP, vy ste šéf?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivik®
Datum: 12.02.13 16:40
avatar

Já pracuji také na 2 směny a jeden týden mám ranní, druhý odpolední.podle ZP ale musí být v týdnu jeden den volna a pokud by se mezi pracovníky přehazoval týden z ranní na odpol., tak to tedy nevím, to snad ani nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 21:48
avatar

V rozpisu pracovních směn musíte dodržet dobu odpočinku mezi pracovními směnami v délce minimálně 12 hodin, což by při osmihodinových pracovních směnách neměl být problém.

Dále je pozřeba dodržet stanovenou týdenní pracovní dobu (zákoník práce ji pro dvousměnný provoz stanoví v délce 38,75 hodin týdně) a dobu souvislého odpočinku v týdnu v délce minimálně 35 hodin.

Stanovená týdenní pracovní doba může v některých týdnech činit více hodin, v jiných zase méně, ale musí se v průběhu vyrovnávacího období (většinou26 týdnů) srovnat.

Nejsem si jista, zda se Vám při 4 zaměstnancích podaří při přechodu zaměstnanců z odpolední směny na ranní směnu podaří dodržet souvislý odpočinek v týdnu.

Ten je možné krátit pouze ve výjimečných případech (např. kvůli sklizni nebo při odstraňování následků živelné katastrofy) - s tím, že následující odpočinek se o stejnou dobu prodlouží.

Podle mého názoru by pro Vás bylo lepší střídat delší týden s kratším.

___ Pro úplnost:

Nejpozději po 6 hodinách nepřetržité práce musíte zaměstnancům poskytnout přestávku na oddech a jídlo, která se nezapočítává do pracovní doby.

Pokud byste přestávku dělili, musela by alespoň jedna část trvat alespoň 15 minut.

Pokud by zaměstnanci z provozních důvodů nemohli opustit pracoviště, museli byste jim umožnit se najíst na pracovišti, v takovém případě by se přestávka do pracovní doby započítávala.

Za práci v sobotu a neděli bude zaměstnancům náležet příplatek. Za práci v den státního svátku jim bude náležet náhradní volno nebo (pokud byste jim čerpání náhr. volna neurčili v následujících 3 měsících) příplatek.

___ Nemáte-li k dispozici program pro docházku, můžete rozvrh směn zkusit vytvořit v Excelu (Ms Office - komerční SW) nebo v progamu Scalc (Libre Office nebo Open Office - obě zdarma).

V obou programech můžete nastavit vzorce, které Vám pomohou ohlídat průměrnou týdenní pracovní dobu i dobu souvislého odpočinku v týdnu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.