Co vyřizovat po ztrátě zaměstnání

Od: Datum: 12.02.13 12:50 odpovědí: 5 změna: 13.02.13 12:08

Po téměř 15ti letech práce v jedné nejmenované firmě, jsem dostal vyhazov pro nadbytečnost. Našel jsem si na internetu formuláře pro úřad práce, vyplnil. Slyšel jsem, že se má ještě něco vyplňovat pro sociálku, aby mně doplatila nějaké peníze do životního minima nebo něco takové. Poradíte někdo, oč se jedná, případně název formuláře bych potřeboval znát. Díkec.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: yfca®
Datum: 12.02.13 12:59

Pokud jste ukončil PP pro nadbytečnost, tak jste měl nárok na odstupné. Podle výše odstupného (kolik měsíčních platů to bylo) se bude odvíjet podpora v nezaměstnanosti. V zásadě platí, že pokud jste např. dostal odstupné ve výši dvou platů, tak po dva měsíce podporu nepobíráte. Když budete pobírat podporu v nezaměstnanosti, tak zřejmě nebudete mít nárok na sociální dávky (možná maximálně na příspěvek na bydlení). Info dostanete na ÚP.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.13 23:19
avatar
Životní minimum je spočítané tak, ze většina lidí ho nedostane. Pokud máš pracující manželku, je to zbytečná ztráta času s vyřizováním. Stejně ho dřív nedostaneš, napřed se čerpá odstupné, poté podpora...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 13.02.13 11:37

Zaevidujte se na Úřadu práce. Na své zdravotní pojišťovně nahlaste skončení pracovního poměru a začátek evidence na Úřadu práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.02.13 12:03
avatar

To Ron *palec*.

Tak tak nic jiného není třeba jen snad že registrace na ÚP musí být asi osobní! A Hlášení na ZP (alespoň u VoZP)stačí po netu!. Taky jsem byl v této situaci -firma po loni krachla a já po patnácti letech u ni šel 1.8.12 zaregistrovat a dodnes jsem na podporu nedosáhl (10,11 a 12 měs jsem pracoval).Dorovnání asi také nehrozí,protože podpora je ve výši (nvn přesně )65% poté 50-55%? a 45% z průměrné mzdy a když je odstupné ,tak se na tu dobu odkládá (dle výše o 1-3,pošta u nás údajně dávala 7 měs.platů!) výplata podpory.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.13 12:08

Nic předem nevyplňujte.Hlavně se co neldřív zaevidujte na Pracovním úřadu.Tam Vám vše potřebné řeknou.Jen si sebou vemte občanku,zápočtový list,pracovní smlouvy a výpovědi (kdysi se požadovaly s posledních 3 let,teď nevím).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.