SMS z Velke Britanie

Od: Datum: 11.02.13 15:42 odpovědí: 6 změna: 12.02.13 01:50

Zdravim prave mi prisla smska z cisla ktery zacina +447 (Velka Britanie) a je tam napsano ze jsem vyhral 750,000,00 pounds (v anglictine) a at jim na uvedeny mail napisu svoje jmeno, tel.cislo a stat, je mi jasne, ze to je nejaky podfuk ale zajimalo by me jak ke me vubec prisli a o co jim jde?a jestli je mozne, ze mi tou smskou poslali nejaky vir nebo ja nevim co vsechno?:D Diky za odpovedi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: irene
Datum: 11.02.13 15:46

Tak to gratuluju, vypadá že jste vyhrál v jejich loterii, teda minimálně užší výběr.Podfuk to není, SMSkou nejde posílat virus. Prostě odpovězte a doufejte ve výhru.

Ohodnoceno: 0x

Od: namyslenecek*
Datum: 11.02.13 15:48

No jenze me se to nejak nezda... zadne souteze jsem se nezucastnil a proc by mi jen tak z niceho nic davali penize?v dnesni dobe neni nic zadarmo :)

Od: mowla*
Datum: 11.02.13 15:47

SMSkou ti vir nepošlou - "jde jim" o to, abys zareagoval (případně další tvá data), aby na tebe posléze zkusili nějaký fígl, jak tě připravit o peníze...

doplněno 11.02.13 16:02:

Namyslenecek: Nedělej nic, v této chvíli ani tobě ani tvé SIM nic nehrozí a pokud nebudeš reagovat, ani nic (z této strany) hrozit nebude. Podle toho, co píše, je ´Ivosek1´ nějaký plašan, který se bál, že mu SIMka sežere telefon a ´Irene´ nejspíš při čekání na výhru u Tesca zblbne ještě víc...

Ohodnoceno: 3x

Od: askmenow*
Datum: 11.02.13 18:08

Dobré pravidlo, které by spoustě lidí ušetřilo spoustu trápení, je uvědomit si, že pokud se člověk nezúčastní soutěže, nemůže vyhrát.

Nereagovat, neodpovídat, to je moje rada.

Ohodnoceno: 2x

Od: namyslenecek*
Datum: 11.02.13 19:04

*palec*souhlasim

Od: luk237
Datum: 12.02.13 01:50
Kdyz zadas to cislo, ze ktereho ti prisla ta SMS, do Googlu, urcite ti to vyjede odkaz na stranku se seznanem telefonnich cisel, ktere pouzivaji zlodeji z Nigerie k provadeni sveho "podvodu 419" (anglicka verze obsahuje mnohem vice informaci).
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.