Veřejné promítání - komu a jak platit?

Od: Datum: 10.02.13 19:15 odpovědí: 2 změna: 18.03.13 11:09

Chtěla bych v naše rodinném centru uskutečnit "letní kino".Komu a jakou formou máme zaplatit poplatky za veřejnou produkci nějakého filmu?A jak je to s placením vstupného?

Děkuji za odpověď.Hanka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 21:47

To asi záleží na tom, co myslíte rodinným centrem. pokud je to zahrada, kde se sejdete s rodinou tak to asi žádné náležitosti nevyžaduje. Nicméně píšete o vstupném a autorských právech, takže asi myslíte promítání pro veřejnost.

No co se týká autorkých práv, toliko ze stránek ČPU:
Mohu promítat na veřejnosti film z legálně zakoupeného DVD?
Ano, ale pouze pokud si zajistíte souhlas nositele práva resp. s ním uzavřete příslušnou licenční smlouvu. Veřejné provozování filmu, tedy provozování díla ze záznamu - ať už z filmového pásu, legálně koupeného DVD, VHS či jiného média - je speciálním typem užitím díla podle autorského zákona a pouhé zakoupení originálního DVD vás k němu neopravňuje. Veřejnou projekcí se rozumí jakékoliv užití mimo osobní soukromí, tedy mimo rodinu a osoby blízké, přičemž nehraje žádnou roli, zda je vybíráno vstupné či nikoliv. Nositelem práv k veřejným projekcím, tzv. public video, je obvykle filmový distributor.

Pokud by produkce měla mít výdělečný charakter pak budete nejspíše potřebovat živnostenský list na pořádání audiovizuálních představení. No celkově musíte splnit celou řádu podmínek. Alespoň to vyplývá z tohoto článku na stránkách unie filmových distributorů.

doplněno 11.02.13 21:50:

Oprava prvního odkazu: http://www.cpufilm.cz/faq.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coacoa2
Datum: 18.03.13 11:09

Moc Vám děkuji za odpověď, každá nápověda dobrá, podniknu vše potřebné.Zdraví Hanka H.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.