Slevy pro studenty

Od: Datum: 08.02.13 22:20 odpovědí: 3 změna: 09.02.13 13:52

Zdravím lidi.. chtěl bych se zeptat, jestli existují nějáké slevy pro studenty, např. na vlaky, autobusy atd. Popř. jak se to dá zařídit a kolik to stojí?

Předem děkuji za odpovědi..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.02.13 22:31

Dobrá karta na´leccos´ je ISIC ( http://student.finance.cz/fin…informace/slevove-karty/isic/ )...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 08.02.13 22:49

Vím jak je to se slevami na autobusy linkové (nikoliv MHD). Zde náleží studentům sleva ve výši 25 % z jízdného. Na informacích ČSAD si vyzdvihneš průkazku na tyto slevy, necháš ji ve škole potvrdit, že jsi student, pak následně na informacích ČSAD ji předložíš k odsouhlasení a potvrzení.. V autobuse už platíš zlevněné jízdné. Průkazka stojí 10 Kč, jinak se nic neplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 13:52

Jenom pro doplnění:

Stejná karta platí i pokud cestuješ do školy vlakem, průkaz je platný jak pro autobusovou, tak železniční dopravu a výše slevy 25% je stejná, postup vyřízení je obdobný. Průkaz musíš nosit stále u sebe, řidič má právo si jej vyžádat, pokud jej nemáš, většinou musíš platit plné jízdné, někdy Ti dá řidič slevu i tak, ale je to na jeho riziko. Pokud jsi přes týden na internátě, tak můžeš cestovat i v sobotu a v neděli za zvýhodněnou cenu, pokud však škola údaj o tom, že karta platí i v so a ne, přeškrtne, platíš normálně plné jízdné(týká se studentů, kteří dojíždí denně)

Pokud je někdo žákem, platí také sleva 50% z jízdného(do 9. třídy zš)

U MHD je pochopitelně také sleva, nevím, jestli také daná zákonem, nebo je to záležitostí daného dopravce, také to asi bude kolem 25%. Zde potřebuješ potvrzení o studiu(vystaví Ti na Tvé škole - např. třídní, sekretariát), to předložíš a dostaneš malou kartičku s kódem, kterou pak automaticky předkládáš při nákupu nového kuponu a také nosíš stále při sobě. Výhodné je koupit si kupon např. na 1-3 měsíce, čím delší, tím levnější, a vyplatí se to i přesto, že nejezdíš třeba o víkendech a o prázdninách, než si kupovat samostatné jízdenky. Takhle to platí u nás, navíc s tím průkazem můžeš jezdit většinou linek MHD klidně celý den. Ale jsou zde také zóny, a pokud chceš jet linkou, která je v zoně jiné, musíš si koupit jízdenku samostatně nebo si při nákupu kuponu připlatit a opět to vyjde levněji.

Tyhle slevy pak můžeš obvykle využít také při společném výletu se třídou, kde navíc budete mít jak studentskou a množstevní slevu, to samé při návštěvě kin, divadel apod.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.