Daňová úleva za manželku

Od: Datum: 09.02.13 18:14 odpovědí: 3 změna: 09.02.13 20:09

dobrý den,

stačí mi k odpočtu slevy na dani pro manželku čestné prohlášení?že manželka od toho a toho datumu je vedena na ÚP a že za tu dobu neměla žádný příjem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.13 18:17
avatar

Měla byste mít od manželky potvrzení z ÚP, je to jistější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.13 18:57
avatar

u mě v práci stačilo napsat čestné prohlášení, že manželka nevydělala víc než 68000 za rok

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 09.02.13 20:09

Dobrý den.

Čestné prohlášení stačí. Vaše manželka prohlásí, že v roce 2012 její vlastní příjem nepřesáhl 68.000 Kč. Jedná se o hrubý příjem (nikoliv čistý). Do příjmu manželky se počítají příjmy aktuálního roku i doplatky let minulých: veškeré výdělky, včetně příjmů, ktteré se nezdaňují nebo neuvádějí v daňovém přiznání, dále podpora v nezaměstnanosti, nemocenská, peněžitá pomoc v mateřství, invalidní i starobní důchod.

Do příjmu se nepočítají přídavky na děti, sociální příplatky, příspěvek na bydlení a školní pomůcky, rodičovský příspěvek, porodné, pohřebné, příspěvek na péči o osobu blízkou, dávky pěstounské péče.

Podmínkou je společná domácnost manželů po celé období (2012). Uvedená sleva platí jen pro manžele, ne pro druhy. Jestliže splňujeme podmínky jen po část roku, uplatníme 1/12 částky za každý kalendářní měsíc, ve kterém podmínky splňujeme.

Nárok na slevu také neexistuje v měsíci, v němž došlo k zániku společné domácnosti. Má-li manžel/manželka průkat ZTP/P, zvyšuje se částka, o kterou lze snížit daňový základ na dvojnásobek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.