Tatínci ochránci a dcery

Od: Datum: 05.02.13 23:35 odpovědí: 15 změna: 06.02.13 13:46
Dobrý den, zajímal by mě problém mladých dívek z pohledu otců.
Proč jsou tatínci takoví ochranáři (teda občas spíš omezují než ochraňují :D)? S kluky nikdo nemá problém, ještě je pochválí, tak proč se ty holky tak hrotí? Mamka se bojí, ale smíří se s tím že dcera má přítele, ale taťka vře už když se o něm holka zmíní. Proč?! Nechápu to. Jo, jsme náchylnější, ale to neznamená že blbější, abysme se nechaly zbouchnout.. Navíc ne každý kluk je potenciální úchyl.
Děkuji za reakce :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nicknevim*
Datum: 06.02.13 00:09

jste slabší - fyzicky, bezbranější..kluk si přece jen poradí líp a proto je o holky větší starost než o kluky (ale o ty taky)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 06.02.13 01:09
avatar

Dobrý den, řekl bych, že problém je v mužích, kteří se cítí být od pravěku ochránci a vůdci smečky.

A dcera přivádí do rodiny (smečky) nového muže (byť chlapce) - tedy konkurenci k vůdci rodiny a ten to cítí jako ohrožení své pozice novým, silným a mladším mužem. Je to prostě příroda (člověk je v podstatě také zvířátko a mnohdy se tak chová i podvědomě). Asi ani není podstatné, že si dost otců jenom myslí, že tu rodinu vedou a skutečnou osobností je matka (ovšem, ta ty mužské vlastnosti nemá dané přírodou, tak jí nový mužský prvek v rodině tolik nevadí). Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.02.13 01:16
avatar

Jestli to nebude trochu i tím, že tatínkové mají lepší představu, čeho všeho jsou muži schopni, a před tím se snaží své dcery ochránit.

Pocit konkurence v tom také určitě hraje roli.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: koukolik
Datum: 06.02.13 07:20

No já si myslím, že je to hlavně tím. Když si otec do nápadníka dcery promítne svoje představy o ženách a vlastní touhy, pak silný řetěz a pás cudnosti na dva zámky jsou málo *smich*

(Ještěže mám jenom syny)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 08:32
avatar

Dobrý den. Tatínci prostě jen žárlí...Celý život se starají o tu svoji "holčičku", mají autoritu a pak přijde nějaký cizí klučina a je pro děvče přednější...Tatínek se již necítí být tím první chlapem v životě dívky a cítí se být odsunutý na vedlejší kolej. Nerad se s tím smiřuje a chvíli to tátům trvá, než si připustí, že dcera již není ta malá holčička a potřebuje víc, než jen tu tátovu náruč...Někdy je to boj, ale nakonec se s tím smíří každý táta...:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.02.13 08:35

páč chlapi vědí, jací jsou sami kaňouři ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 06.02.13 11:14

klasická odpověď ženský . Nikdo nežárlí ,ale má o dceru strach

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 09:09
avatar

Taky trvalo než manžel pochopil, že nepřišel o dceru ale získal syna a dnes navíc ještě vnučku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 06.02.13 11:14

protože každej chlap je prasák a od toho se snažíme dcery ušetřit . Je plno uchyláků a každá si říká , že ten její je hodnej a pak vidím v TV jak ten a ten znásilnil a zabil svojí holku . Jak se asi tomu může holka bránit? Holky jsou prostě slabší a slabší se má ochraňovat .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaachorra*
Datum: 06.02.13 12:08

Mně je 27, ale bohužel bydlím u rodičů...a nevyhnu se otázce od táty kam jdu,kdy přijdu, s kým jdu... nevím,jestli je to ochranářství nebo zvědavost, každopádně mě to štve,ale nic s tím neudělám. Mamka je v pohodě, ví, že mi takovéhle otázky vadí, takže se ani neptá..:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 06.02.13 12:31

uděláš s tím hodně , najdi si práci a byt a nebudeš muset nikomu nic říkat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.02.13 12:34

Proč? Protože tatínek si zcela jistě pamatuje, co za mlada dělal nebo si moc přál dělat s nějakou slečinkou a děsí se toho, že by někdo s prominutím ošukal jeho malou holčičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 12:38
avatar

Když jsem se před pár lety ptala, proč má brácha daleko volnější režim, než jsem měla já, odpověděl mi, že u bráchy nemá strach, že ho někdo přepadne a znásilní. S mými kluky nikdy problém neměl, do 22 let je tak nějak všechny ignoroval, současného má moc rád:)

To bude individuální, každá to má jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 06.02.13 13:29

pěkné vlákno k zasmání... vzpomínáte na hlášku, jen si jí trošku obrátíme ...

No jo tati, ty jsi to měl lehký, ty sis vzal maminku, ale já si mám vzít cizí ženskou*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 06.02.13 13:46

Důležité je spojení, které uvedla PT: moje malá holčička. Když se narodí kluk, je chlap hrdej, že zplodil pokračovatele rodu a je hrdej na každej jeho úspěch, když se narodí holka, je hrdej tak nějak jinak a snaží se ji opečovávat víc než manželku. Prostě je to jeho "malá holčička", i když už jí je skoro 30. Prostě je to kapku jiný vztah než se synem, víc ji chrání než tlačí do nějakých výsledků... Navíc se k tomu přidají další faktory, které už byly jmenovány: myšlenky na to, co dělal s holkama, když byl mladej (nebo jeho vrstevníci), myšlenky na to, co se děje po světě (chlapa můžou přepadnout, ale neznásilněj ho)...navíc holky ve většině případů hůře prožívají rozchody a jiná zklamání...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.