Jde jít do jiné péče?

Od: Datum: 05.02.13 20:21 odpovědí: 9 změna: 06.02.13 07:23

Dobrý den chci se zeptat mamka se o mě nestará a chci se zeptat jestli by šlo jít do jiné péče?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marenka*
Datum: 05.02.13 20:31

Není to jedovatá odpověď, ani zle myšlená. Je to jen o prožitém a o zkušenostech. Pokud se o tebe nepostará dobře máma, nikdo jiný než TY už to neudělá. Pokud máš pocit, že nemám pravdu, tak jinak. Dneska jsi závislá na péči dospělých, v dospělosti na péči muže? Pokud máš internet, umíš s ním zacházet, nemyslím si, že ti bude pod 10 let. Proto odpovídám, tak jak odpovídám a věř že vím, o čem mluvím. Zkus to rozšířit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hop®
Datum: 05.02.13 20:35
avatar

Souhlasím s Mařenkou, jen dodám, že tady jsi se zeptala, tak TADY si přečti rady a odpovědi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 20:44
avatar

Hezký večer. Maminka se nestará? To znamená co? Nevaří, nenakupuje jídlo a oblečení, nezajímá jí jak studuješ, vodí si domů muže a nedej bože tebe jim nabízí, Pak existuje sociální odbor, ve škole poradce a tam se s problémem obrať. Jinak ti radím, dej si poradit od Mařenky ta totiž ví o čem mluví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maci*
Datum: 05.02.13 20:55

Dobrý den chtěla bych jít k Tátovi ale moje máma nechce já se s ní nechci vídat

Datum: 05.02.13 21:04
avatar

Zdravím. Ale to víš, že to jde. Táta by musel podat k soudu návrh na změnu péče a žádat Tě do té své. Nevím, kolik je Ti let, ale odhaduji, že by soud bral na zřetel i Tvé vyjádření k této věci. A pokud soud dojde k závěru, že Ti v péči otce bude lépe a že je to ve Tvém zájmu, vyhoví a do péče Tě tátovi svěří. Asi k tomu máš důvod, takže jedině soudní cestou na to musí táta jít. Dobře si vše rozmysli, abys svého rozhodnutí nemusela litovat.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: marenka*
Datum: 05.02.13 21:37

Od desíti let může vypovídat u soudu. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 22:41
avatar

Jak se to "nestarání se" projevuje?

Opravdu se o tebe maminka nestará, nebo se o tebe jenom nestará podle tvých a tatínkových představ?

O svěření do péče rozhodl soud, tvoje maminka ani tvůj nemohou bez dalšího rozhodnutí soudu nic měnit.

Dohodni se s tatínkem, jestli podá návrh k soudu. Ev. se můžeš s oběma rodiči dohodnout na častějších návštěvách u tatínka.

doplněno 05.02.13 23:32:

Koukám, že mi vypadlo slovo: ..., tvoje maminka ani tvůj tatínek nemohou ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 05.02.13 22:44
avatar

Hele, a zkus upřesnit, kolik Ti je, to je docela důležitý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 07:23
avatar

Nemáš ty pocit, že se mamka nestará, protože ti nekupuje věci, které ti kupuje tatínek? Mamka stále jen přikazuje a nakazuje a omezuje tě a chce po tobě abys doma i něco udělala, co by si mohla udělat sama? A vyžaduje výsledky ve škole? A chce nebo naopak nechce, abys něco nosila nebo ne? Nedává ti dost peněz? Toto všecko, tvůj tatínek nedělá? *hej*Není to proto, že tě vídává mnohem méně než mamka a nechce každé setkání změnit na konflikt, tak se každé neshodě vyhýbá? Má kapku větší příjem než mamka, tak ti může dopřát? Není to všechno proto, že mamka ví, o čem je život a snaží se tě na něho připravit? Ví, že nikdy nebudeš mít na růžích ustláno a nikdy nebudeš mít bůhvíjaké konto? Že se to může stát, že zůstaneš s dětmi sama a ty je budeš muset zabezpečit? A jak, když tě to nenaučí? *hej*Taťka vidí, že máš problémy, tak se snaží usnadnit ti je teď. Budoucnost nechává na mamce. Až se k němu nastěhuješ, změní to. Bude tě připraviovat na život kapku jinak, ale v podstatě stejně. Protože ví, že se svět příliš nezmění a ty v něm budeš muset obstát.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.