Co na nemoc?

Od: Datum: 05.02.13 10:22 odpovědí: 8 změna: 05.02.13 14:29

Dobrý den, jsem nemocná a nic mi nopomáhá. Mám asi chřipku.

K doktorce se mi nechce! Neznáte nějaký osvěčený recept na: Bolest hlavy, bolest v krku, teplotu 37,5, rýmu, a bolest svalů?

Děkuji

77777*blee******


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.13 10:27
avatar

PARALEN a ležet, hodně pít vlažný čaj.

doplněno 05.02.13 11:11:

kapkonadeje, chřipka nás zkosila během hodiny, víkend a já i manžel 38,5 jelikož mám RS a každá viroza se na mě podepíše zavolal manžel RZ a víte co mu řekli? Vemte si paralen a čaj a počkejte do pondělka, když se to nezlepší jděte k lékaři, dřív přijeli okamžitě a něco mi píchli aby horečka hned klesla a já pak nemusela na infuze nebo bojovat s tím, že nevstanu a td.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.02.13 10:28
avatar

Dobrý den. To je chyba, že se Vám nechce k doktorce. Jenom ona Vám může říct, o jakou nemoc se jedná (asi chřipka) to být nemusí. Každému na potíže a bolest zabírá něco jiného. Léčivo pro Vás by Vám měl naordinovat lékař, ne lidé na poradně. Aby to neudělalo víc škody, než užitku. Nemyslím to zle, jen doporučuji spíše opravdu návštěvu lékaře. Čím dřív, tím dřív se Váš zdravotní stav zlepší a uleví se Vám. Přeji brzké zlepšení.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.02.13 11:24

Každý doktor ti řekne - lehnout do postele, Paralen, horkej čaj a potit se. Pokud to po dvou, třech dnech nezačne polevovat, nová kontrola a teprve řešení, co to může být. Takže tu první návštěvu klidně vynech a lehni do postele. Vypotit se znamená promočit během dvou hodin peřinu tak, že si musíš vzít suchou, ne jen tak polehávat a čučet na telku. Zachumlat se, hubu pod peřinu a vystrčit, až když už nemůžeš dýchat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.13 11:33

přesně..počkat v posteli 2-3 dny a pak jít dyžtak k lékaři...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 05.02.13 11:39

k lékaři nechodit , byl jsem zdravem a po návštěvě u lékaře mam najednou potíže . Tlak ,játra, cholesterol , ledviny

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivik®
Datum: 05.02.13 11:56
avatar

Jelikož patřím mezi ty, kteří si moc nemůžou dovolit marodění, tak se chřipce a jejímu "rozjetí" bráním tabletami Koldrexu, když cítím, že se chřipka blíží, vezmu si 2 tabl. na moc a mám klid, chřipka se zastaví.Ale v lékárně Vás upozorní, že tablety můžete brát pouze tehdy, pokud nemáte vysoký tlak, e to asi silnější lék, tak proto.20 tablet stojí cca 130 Kč , ale zabere to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.13 12:12
avatar

Jestli je to chřipka, tak to je virové onemocnění a na vira neplatí nic. Jen vlasní imunita. Imunita posílená vitamíny z ovoce a zeleniny, popostrčená teplem, protože nejlépe pracuje při + - 38´C a klidem. A také látkovou výměnou, kterou podpoříte velkým množstvím tekutin. Pro tohle všechno je potřeba dát šanci tělu, aby se začalo bránit samo. Teplo, klid, čaj, vitamíny. To všechno v posteli. *hej* Někdy se k chřipce přidají i angínové bakterie a to pak musí nastoupit i antobiotika. Rozdíl v mezi tím pozná doktor až po nějakém čase. Zpravidla za 24 h. :D Teď o víkendu, jsem hlídala vnoučka, protože oba mladí leží se šílenou chřipkou. Malý dostal také horečku. Dala jsem mu Paralenový sirup, deku, u mně na klíně jsme si četli a koukali na Animal planet. Když horečka šla ke 39´C, dala jsem mu studený obklad na čelíčko a na nožky od kolen dolů. Čaj a ředěný jablečný 100% džus. Tvrdě usnul a v tom spaní se to zlomilo a probudil se jiný kluk. Já jsem se nechala naočkovat, tak věřím, že tento vir není moc jiný.;)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 05.02.13 14:29
avatar

Dobrý den, tak na vojně nás "lékař" léčil při nachlazení tím, že vojín-pacient obdržel dvě tablety acylpyrinu a do ruky chomáč vaty (dodnes nevím proč). Jinak, jako přírodní prevence i léčba byl dobrý česnek - v množství, které jedinec vydržel. No, pro okolí to není moc příjemné, ale funguje to dobře. Kamarád doporučuje na nachlazení svařené pivo, ale já bych na to chuť neměl. A ten česnek by měl být silný, jenže ten čínský je dost slabota - ideální by byl domácí. Jinak, klasika je čaj z lipového květu s medem. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.