Vstupní lékařská prohlídka

Od: Datum: 04.02.13 07:40 odpovědí: 4 změna: 04.02.13 11:48

Dobrý den,

mám dotaz ohledně přenositelnosti vstupní lékařské prohlídky. Během 2 měsíců jsem změnil 2x zaměstnání, ale všude tuto prohlídku samozřejmě vyžadují. Mohu použít zprávu z první prohlídky, kterou jsem získal pro dalšího zaměstnavatele? Vždy se jedná o stejnou práci - řidič nákl.auta.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.13 08:17

Zaměstnavatel je povinen zajistit na základě smlouvy poskytovatele pracovnělékařské péče (dříve lékaře závodní preventivní péče) a uchazeči o zaměstnání a zaměstnanci jsou povinni se podrobit pracovnělékařským prohlídkám u tohoto lékaře. Lze samozřejmě zaměstnavatele požádat, jestli tu předchozí prohlídku uzná, ale když ne, tak holt ne - půjdeš na novou.

Na druhou stranu, prohlídka je placená zaměstnavatelem, takže o co jde?

Ohodnoceno: 0x

Od: andrea1*
Datum: 04.02.13 08:29

Zdravotní lékařské prohlídky se dělají u řidičů z povolání 1x za dva roky u věku řidiče do 50 let,, 1x za rok u řidiče nad 50 let. Pokud má nová firma svého závodního lékaře, předložte tomuto lékaři zprávu, kterou máte k dispozici k zaregistrování a odsouhlasení. Pokud závodního lékaře nemá, předložte novému zaměstnavateli zprávu, kterou máte k dispozici.

Od: imrous*
Datum: 04.02.13 09:03

Ahoj. Mě to nový zaměstnavatel uznal . Nesmí to být ale rok staré.

Od: centr
Datum: 04.02.13 11:48

Děkuji za odpovědi,

prohlídku mám dělanou před 2 měsíci, k této jsem musel ještě doplnit odbornou - u očního periferní vidění, kterou jsem hradil sám, klasická vstupní dle mých informací, nemusí být zaměstnavatelem proplácena. Jde mě o to, že si myslím, pokud je to v 1 oboru činosti, v tomto případě řidič, je vždy stejná, ale proč ji dělat a platit pořád znovu. Zaměstnavatelé ale požadují mít kontrolu od svých smluvených lékařů.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.