Neplatná plná moc

Od: Datum: 03.02.13 11:59 odpovědí: 1 změna: 03.02.13 14:45

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně platnosti plné moci. Plná moc byla dána na úřad s překlepy (nar. 11986) a pracovnice ji nezkontrolovala a založila ale pořád s ní operují. Je tato plná moc s chybou platná? Děkuji za odpovědi. Jablončíková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.13 14:45
avatar

Dobrý den. Překlep nečiní plnou moc neplatnou. Plnou moc nelze udělit nevědomky a zmocnitel může udělenou plnou moc kdykoliv odvolat. Pokud ji neodvolal, je plná moc platná, jestli-že jinak obsahuje rozsah zmocněncova oprávnění a podpisy. Tedy náležitosti stanovené občanským zákoníkem (§ 31 a následující).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.