Neplacení splátek vs exekutor

Od: Datum: 03.02.13 14:25 odpovědí: 8 změna: 02.04.13 11:54

Dobrý den mám zepeklitý problém a složitější situaci.Potřeboval bych poradit.

je mně 22.let bydlím s rodiči,pracuji mám příjem a mám dotaz.Kvůli úvěru u finanční společnosti PROFICREDIT dříve Profireal, kde jsem zaplatil pouze několik splátek a nezaplatil vechny které jsem měl mám nyní problémy.

Je to v takové situaci kdy u mně byl pán od proficreditu, sami zažalovaly částku a dluh z 5000,-kč narostl an cca 23 000,-kč, pár splátek co jsem mohl jsem zaplatil ale pár jich bylo vynechaných, pán je nekompromisní nelze s e s ním domluvit na výši splátek a chtěl platit nehorázné sumy těchto financí.Dluh je tedy 23 000,-Kč

Dotaz je takový že potřebuju poradit, napsal mně SMS že se mnou ukončuje spolupráci a vše jde na exekuci že mám očekávat návštevu exekutora.

Všeobecně je známo že tato společnost je známá lichvaářskými úroky ale šel jsem do toho sám, jde mi o radu, možná mně nepoadíte pokud ano budu Vám vděčný.

myslíte si že mám šanci kontakovat exekutoři ještě dříve než přijdou osobně?Tato společnost zabavuje majetek, ale sylyšel jsem a četl že k exekutorům vůbec nepatří, jedná se o vymahači od jiných společností a jde mi o to jak se vyhnout této ecekuci, jak kontaktovat exekuoři či jak zjisti dluh a platební údaje.

Tato společnost je známá také tím že mlží a nedá Vám platební údaje, chci urovnat dluh byt treba splátkami bez této exekuce.

Poté mám dotaz, doma o nějakých dluhách vědí, u spol.provident dlužím ca 10 000,-kč,-splácím, ale vzhledem k tomu že doma byl vymahač a já nebyl doma tak vymahač vše sdělil otcovi.Ten mně nabídl že doma mohu i nadále bydlet ale s tím že sepíšu veškeré dluhy a závazky, dám mu plný souhlas s tímaby nahlídl do registru dlužníků a měl plnou moc jakkoliv tyto dluhy řešit.Nebude je platit pouze chce mít dostatačný přehled kvůli možné exekuci.

myslíte si že to je doré řešení?Nebo se odstěhovat?Prý tuto nabídku mám bud prijmout anebo se odstěhovat.Nemyslíte si že jeto zásah do soukromí?Děkuji za rady, vím že je dluihy lepší nedělat ale bohužel v dnešní době kdy jsem byl bez práce a práci nemohl najít to jinak nešlo.

Musel jsem jíst a pracovat jsem chtěl také, ale nenašel jsem rok a půl práci.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: artik*
Datum: 03.02.13 15:17

od nového roku vás musí nejdříve upozornit , že přijdou . Radím , zajděte si do banky půjčte si 23tis. ,dluh smáznou a pravidelně platit bance. Když sipůjčíte musíte vždy zaplatit, nebo si myslíte, že vám dluh někdo odpustí?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kolousek7
Datum: 03.02.13 16:36

Musí upozornit písemně přímo z exekutorské komory nebo stačí prostřednictvím SMS zprávy od nějakého zástupce?

Myslím si že firma Proficredit nemá oprávnění dělat exekuce, slyšel jsem že tyto zástupci ukazují falešné exekuttorské průkazy, podle zkušensotí kdy mně tento průkaz ukázal zástupce mohu říci že průkazem mávnou a rychle ho založí, protože průkaz je falešný.

Od: artik*
Datum: 03.02.13 16:56

tak pak je to jednoduché , stačí zavolat policii . Havně to řešit ,tak že si půjčímu slušné firmy a dluh zaplatím

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ifkali*
Datum: 03.02.13 21:39

Zdravím,néjaké změny tam jsou.ZMĚNY V ROCE 2013: Exekutoři nově nepotřebují nařízení soudu,více zdroj http://tn.nova.cz/zpravy/na-v…otrebovat-narizeni-soudu.html

a taky se objevují falešní exekutoři,vice zdroj

http://www.novinky.cz/finance…casto-jde-jen-o-vymahace.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 02.04.13 09:08

Zdravím,

jak to dopadlo?

.

doplněno 02.04.13 09:13:

Zkuste se podívat na tento dotaz,tady taky šlo o neplacení splátek,ale delší dobu i takhle to může skončit..třeba tam najdete radu.

https://www.poradte.cz/spolec…-milionove-dluhy-jak-dal.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.13 09:24

koloušek *sok* Táta Ti nabízí pomoc a Ty se ptáš, zda to není zásah do soukromí?*zed* Jo, měl by to být zásah - Tobě přes pr...del. Tátovi buď plně k dispozici. Na splátky posílej penize, kdyby to měly být třeba jen dvě stovky měsíčně. Zatím nejsi v žádném maléru, tak koukej dělat vše proto, aby ses do něj nedostal!

Provident apod. NEMAJÍ oficiální exekutory. Mají oddělení, kde se pracovníci nazývají exekutoři, ale ti opravdu nemají žádná oprávnění k provádění exekuce. Jsou to lidé, kteří Tě budou neustále navštěvovat a borbardovat telefonáty, abys dluh uhradil. Když k tomu nedojde, nastoupí soudní usnesení a až poté "opravdoví" exekutoři. Nenech to zajít tak daleko, nebo Ti dluh naroste o dalších cca 50.000 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 02.04.13 10:49
avatar

Naprosto souhlasím se SEBOD.

Zaplaťte každej měsíc aspoň ty 200 a když budete moct víc tak víc.

VĚŘTE ŽE SEM BYL JEDNÍM Z TĚCH BLBEJCH KTEŘÍ NEPLATILI PROTOŽE SI ŘÍKALI ŽE Z TOHO CO JIM ZBEJVÁ SE NEDÁ. DÁ SE VŽDYCKY. DNESKA UŽ TO VÍM TAKY.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 02.04.13 11:54

Dluhy se mají platit. Věřitel od nich neodstoupí. Pokud není některá splátka uhrazena, je dluh splatný. Zásah do soukromí? Tak odejdi z domu a starej se sám o sebe, protože exekutor přijde k rodičům a zabaví jejich věci! Rada - půjčit si a uhradit, prodat co se dá.
Jaká je společnost je věc jiná, prachy jsi si od ní půjčil dobrovolně. Co je v registru dlužníků si můžeš zaplatit sám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.