Práce pro více zaměstnavatelů - zdrav a soc p

Od: Datum: 11.02.13 15:32 odpovědí: 2 změna: 11.02.13 23:31

zdravím, v loňském roce jsem byl zaměstnán u dvou zaměstnavatelů, částečně i souběžně. vím, že si musím sám podat daňové přiznání, ale nevím přesně jak je to se zdravotním a sociálním pojištěním. to řeší zaměstnavatel, takže se o tom nemusím starat? nebo musím? díky za info :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 19:22
avatar

K posouzení situace neuvádíte dostatek informací. Na základě čeho jste pro různé zaměstnavatele pracoval (pracovní smlouvy/smlouva + DPP nebo DPČ)?

Ani souběh zaměstnání ještě nemusí znamenat povinnost podávat daňové přiznání. Ta by Vám vznikla pouze v případě, že oba zaměstnavatelé odváděli zálohovou daň.

Zdravotní pojištění zase závisí na tom, jestli jste pracoval na základě DPP či DPČ. Z DPP se zdravotní pojištění odvedlo pouze z odměny vyšší než 10.000 Kč měsíčně, z DPČ od 2.500 Kč měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 23:31

dobrý den, v obou případech se jednalo o běžný zaměstnanecký pracovní poměr na základě pracovní smlouvy, oba zaměstnavatelé odváděli zálohovou daň.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.