Vídáme se jen víkendy - jak to brát?

Od: Datum: 11.02.13 15:04 odpovědí: 12 změna: 11.02.13 19:05

Dobrý den,

mám přítele, který jezdí kamionem. Navíc je o 11 let starší.Vídáme se jen víkendy. A to taky ne pravidelně, protože někdy zůstane on v práci a někdy zas já. Řekli jsme si, že spolu chodíme, ale já se v něm nevyznám. neni to takovej typ, kterej by projevoval lásku, napsal třeba sms přes týden, jak se mám ( píšu první já a většinou odepisuje), je takovej flegmatickej, nejspíš by mu nevadilo, kdyby o mě přišel, když přijede nejde hned za mnou a nevadí mu třeba, když se nevidíme.Někdy je radši doma nebo s kamarádama. Já chápu, že potřebuje vypustit, když je celej tejden zavřenej. Ale když má někdo někoho rád, tak je snad rád za každou chvilku, kterou může trávit s milovaným člověkem nebo ne?Nevim jestli čekat, že se to nějak změní nebo mě má spíš na občasný potěšení. Nemáte někdo zkušenosti se vztahem s kamioňákem?

Děkuju Julina.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.13 15:10
avatar

Julino,

každej člověk je jinej. Já pochybuji velice, že se to kdy změní. Že najednou vzplane obrovskou láskou a neudělá bez vás ani krok. To jistě tušíte že tak už to nebude. Spíš naopak. Obzvlášť pokud je starší, nebude z toho vztahu tak odvázanej. Máte jen dvě možnosti. Buď si zvykněte, nebo to rozsekněte a najděte si jiného. Po zkušenostech bych volil druhou možnost. Bez lásky se špatně žije. Zřejmně je to ten typ jezevce co je spíš sám a vás má opravdu jen na to občasné potěšení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.13 15:11
avatar

Podle mne to s povoláním souvisí spíše okrajově, nebo je příčina opačná: Vyhovuje mu být sám, proto si vybral kamion.

Myslím, že jste si v předposlední větě vlastně odpověděla sama. [Že se (zatím) nechce vázat, a že Vás má na občasné potěšení.] Nějakou výraznou změny bych nečekala.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 11.02.13 15:12

Já bych jako chlap řekl , že je rád , že má kde vypustit ( u vás) . Tohle fakt asi nemá cenu , ale nejlepší bude si s ním o tom pohovořit .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: komliba
Datum: 11.02.13 15:18

Můj manžel je taky kamionák, choval se úplně stejně. Jako bych četla svůj příběh...celé se to změnilo, když jsem mu řekla, že si ho chci vzít a mít s ním děti nebo se rozejít... to byla otočka o 180 stupnů.

Dnes stále jezdí s kamionem, ale každou chviličku chce být s námi. Rád se vrací domů.

Ukaž mu že o něho stojíš a uvidíš , že on ti lásku taky dokáže!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: julina23
Datum: 11.02.13 16:38

Děkuji za příspěvek. A jak dlouho jste snášela jeho chování? My jsme spolu krátce, tak nevím zda se snažit. Když jsme spolu je to fajn, je hodnej, pozornej.

Datum: 11.02.13 15:19
avatar

Jo, kdysi jsem s kamioňákem chodila. Bylo to to samé, jako u Vás, sice psal a volal, ale přijel domů a první dva dny byl na tahu s kamarády. Odůvodnění: "Prostě si zvykni, že kluky týden nevidím, tak s nima chci zajít do hospody."

Že přes týden nevidí ani mě, to už ho nějak moc nezajímalo. Vztah skončil za tři měsíce, nebudu se vnucovat někomu, pro koho jsou přednější kamarádi a pro koho jsem jen o občasné potěšení:) Vám radím to samé. Pokud nejste spokojená na začátku vztahu, nebudete spokojená nikdy.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.13 15:38
avatar

Myslím, že už zde vše padlo. Jen dodám, že Vy si musíte ujasnit, jaký vztah vlastně chcete, co Vám vyhovuje a co ne, a kam až sahá Vaše tolerance. Podle toho se zařiďte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 15:39
avatar

Dobrý den. Julino, ono záleží na tom, co si pod pojmem, že spolu "chodíte" představujete Vy a co si představuje on. Pro něj to může znamenat mít děvče, za kterým si podle potřeby může kdykoliv zaskočit a nic víc. A Vy třeba doufáte v opravdový, vážný vztah. Toto byste si spolu měli ujasnit. Popovídat si o tom, zda chápete pod tím pojmem totéž, zda vůbec chcete totéž, nebo zda se Vaše představy od sebe liší a jen jste si neporozuměli. Pokud on nechce víc než milenku, pak sama určitě víte nejlépe, zda chcete totéž, či nikoliv a budete se umět podle toho zařídit. Někdy dojde mezi lidmi prostě jen k nedorozumění...

Jinak jste si odpověděla sama. Když má někdo někoho rád, tak je rád za každou chvilku, kterou může trávit s milovaným člověkem. Těší se na něj a chybí mu, když nemůže být s ním. Váží si a užívá každé volné chvilky s ním..Prostě ho bere jako partnera, který k němu patří a rád se k němu vrací z cest...

doplněno 11.02.13 17:54:

Julino, záleží na tom, co chcete a cítíte Vy. Podle toho se zařiďte. Já si myslím, že o něho stojíte a záleží Vám na něm. Tak nedělejte žádné ukvapené závěry a netlačte na něj. Máte spoustu času a třeba k sobě opravdu patříte...To nikdo neví...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 16:04
avatar

Říká se, že námořník má dívku v každém přístavu a kamioňák na každé štaci. Jsou to lidé kapánek jiní, než ostatní, v tom, že žijí a pracují vlastně sami. Dnes už se nejezdí ve dvou. Musí si sám poradit, ale zároveň mu do toho "nikdo nekecá".

Myslím, že spolu nechodíte. Chodit - to je vídat se častěji, třeba několikrát týdně, zvlášť zpočátku, když je člověk zamilovaný, chtěl by toho druhého vidět pořád. Chodí spolu do kina, na procházky, posedět v rest. zahrádce...

Spíš si myslím, že Vás pán má na odreagování. U Vás si odpočine, zašpásuje, pak zajde mezi kamarády a zase jede dál. A Vy jste znovu sama.

Záleží na tom, nakolik jste či nejste tolerantní, je na Vás, zda o něj stojíte i přes to všechno. Z mého pohledu bych ho nechtěla, ale jsme přece každý jiný a co nevyhovuje mně, může vyhovovat Vám. Jaga.

Kousek jedné z mých oblíbených od Greenhorns.

Kola kloužou, všechno splývá, dál to nejde, to už znám,

volant stáčím, co mně zbývá, hlavu v dlaních ukrývám.

Tady musím zůstat stát, vypnu motor, jde se spát,

to, co jsem chtěl s tebou prožít

o tom si jen nechám zdát. *palec* Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.13 16:21

Julino,

co má někdo jisté a v dostatečném množství, po tom netouží. Chalapi jsou bojovníci a potřebují dobývat. Přestaňte se mu nutit SMSkami a zjistíte, jestli mu chybíte, nebo ne. Na všech předešlých radách je kus pravdy, ale to si zjistíte sama časem.

A pokud po vás ani nevzdechne až uberete, dobře pro vás! On se jiný najde.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: julina23
Datum: 11.02.13 16:54

Děkuju všem za názory. Je jich tolik, že teď sama nevím, co dělat. Je fakt, že když mu pořád nepíšu, tak píše on a zas se snaží. Možná to je tim, že jsem "dotěrná". Mluvili jsme o tom, říkal, že to prostě jen neumí dávat najevo a ať i uberu ve psaní, že moc tlačim. Ale neplánuje třeba se mnou budoucnost, jako dovolenou apod. To odpoví, že ani neví, co se stane zítra, tak plánovat nechce. Zas mě ale zve, ať s ním pojedu na cestu. Takže v něm mám zmatky *nevi*

Datum: 11.02.13 19:05
avatar

Asi nečejte od toho kamioňáka nějaké výbuchy vášné a žhavá vyznání lásky. On je takový, těžko ho předěláte. A do budoucna nečejte, že byste i např. manželství s ním měla nějaké jiné. Bylo by asi stejně víkendové, jako je nyní vaše chození. Jestli je raději doma nebo s kamarády, tak to o vás asi moc nestojí, to je můj názor. Zkuste mu už přes týden vůbec nenapsat, ani ťuk, ani jedna SMS, prostě nic. Jak zareaguje? Budete mu vůbec chybět?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.