Ochrana před kapenkovou infekcí

Od: Datum: 02.02.13 21:06 odpovědí: 5 změna: 02.02.13 23:21

Dobrý den,
potřebuji poradit. Jistě nemusím nikomu připomínat, jak nepříjemné je býti nemocným, a tak se tedy táži: Jak se ochránit před kapenkovou infekcí.
Na internetu jsem vygoogloval pár článků, ale všechny se spíše zabývají problematikou toho, jak se chránit pokud jdete ven nebo mezi lidi a nebo pojednávají o problematice toho, jak se chovat pokud již nemocnými jste.
Jak se ale zachovat pokud s nakaženým sdílíte jedno obydlí, ne moc velké, aby jste si jej rozdělili na separační patro pro nemocného a druhé patro pro sebe. Představme si ale situaci ve třípokojovém bytě! Co dělat? Jak se chránit? Jak zůstat ZDRAVÝ?
Děkuji všem za účat v disksi a za dobré rady a tipy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 02.02.13 21:17

Musíš si pořídit roušku na ochranu úst a nosu (např. http://www.inzep.cz/ochrana-d…/hygienicka-maska-masquv.html ) a až přehnaně dodržovat hygienu...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: 654
Datum: 02.02.13 21:44

já vím je to napsané přehnaně..ale to byl záměr :D

Od: montgomery*
Datum: 02.02.13 22:12

Především musíte mít vytrénovanou imunitu a být v dobré kondici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 02.02.13 22:52

Používejte antibakteriální mýdlo, dá se koupit v drogerii tekuté přímo v dávkovači, na ruce se dá v lékárně ještě navíc koupit desinfekce. Septoderm gel. Ve zdravotnických potřebách, možná i v lékárně se dá koupit desinfekce ve spreji na ošetření různých povrchů např. klik, kohoutků v koupelně, toalety a pod. tzv. Incidur (také se používá v nemocnicích). Nemocný si musí také desinfikovat ruce když jde třeba na toaletu a držet se v posteli a nechodit zbytečně po bytě. Účinné je očkování proti chřipce. Máte možnost se nechat očkovat i když nejste riziková skupina. Stojí něco kolem 200 Kč. Není vyloučeno, že se vyjímečně chřipka nedostane, ale má pak mírný průběh.

doplněno 02.02.13 23:43:

V lékárně se dají ještě koupit různé cucací tabletky, které se užívají v době chřipkové epidemie jako prevence např. Preventan Akut.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.13 23:21
avatar

Podle mých zkušeností se infekce/nákaza v rodině moc nepřenáší (ani mezi dětmi).

Před antibakteriálním mýdlem a rouškami bych dala přednost vitamínům (čerstvé ovoce a zelenina) a otužování. Pak byste neměl (téměř) nic chytit ani doma ani venku mezi lidmi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.