Je to slepák?

Od: Datum: 01.02.13 21:18 odpovědí: 11 změna: 02.02.13 20:29

Dobrý večer Jemi 16 let

Potřebovala bych poradit.

Zhruba před hodinkou mě začalo náhle píchat u pupíku a v podbříšku.

Je to ostrá bolest, hrozím se noci, abych nedostala nějaký křeče.

Chtěla bych poradit, co to může být.

Mamka mi říkala, že to může být menstruace, jelikož jsem jí neměla od 12.prosince, ale to by mě přece nepíchalo okolo pupíku.

Děkuji za každé rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 21:47

Jak se projevuje...
Zánět slepého střeva vzniká jako náhlá příhoda z plného zdraví. Typicky nejdříve ucítíte bolest kolem pupku. Postupně se přesune do pravého podbřišku. Bude Vám nevolno, můžete zvracet, zastaví se odchod větrů a stolice. Zrychlí se Vám tep a lehce se zvýší teplota (kolem 37,5 stupně). Vaši bolest se bude zvyšovat při otřesech a chůzi.
Charakter obtíží při zánětu slepého střeva se může od typického případu značně lišit. V závislosti na rozdílném umístění i velikosti apendixu může vypadat jako ledvinová kolika nebo zánět žlučníku. U žen se může zaměnit s gynekologickým onemocněním. Jinak vypadá apendicitida u dětí, starých lidí nebo těhotných. Zvážení, zda se jedná o příznaky zánětu slepého střeva, vyžaduje zkušeného lékaře.
Jak se potvrdí...
Pro stanovení diagnózy je důležitý popis charakteru a délky trvání Vašich obtíží. Lékař provede celkové vyšetření. Změří Vám puls a teplotu. Zaměří se na Vaše břicho. Všímá si bolestivého stažení břišních svalů. Prohmatáním a proklepáním vyšetřuje zvláštní příznaky a znamení, které zánět provází. Důležitou součástí vyšetřovacího postupu je i vyšetření per rectum.
K potvrzení nebo vyloučení podezření na zánět slepého střeva použije lékař i laboratorní a zobrazovací metody. V rozboru Vaší krve pátrá po zvýšení počtu bílých krvinek a dalších známkách zánětu. V nutných případech je nejčastěji užívanou zobrazovací metodou ultrazvuk.
Uložení apendixu se u každého člověka liší. V některých případech se může značně odchylovat od normy. Červovitý přívěsek může zasahovat za tlusté střevo, do pánve nebo po játra. V takových případech se může bolest objevit i jinde než v pravém podbřišku. Při pátrání po příčině Vašich obtíží může být vhodné použít i CT vyšetření.

doplněno 01.02.13 21:50:

Schválně jsem to zde pouze okopčila z netu a pouze chci zdůraznit,že i zkušený mudt má co dělat aby stopro a jednoznačně ihned určil dg apendixu a co teorve v internet.diskusi prevážně složenou z laiků.Doporučuji vyšetření i mudt,lepši dg apendixu a je zánětu vyloučit,než ji přenechat náhodě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 21:49
avatar
Zdravim vas, slepak to urcite neni, to by vas bolelo vpravo a docela dost. Bude to ta menstruace nebo vetry ci strevni potize.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 21:52

Výraz určitě bych zvážila...Jinak lepší vyšetření,než zanedbání vyšetření,zvlášť u slepáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 21:57

No, já si prožila akutní zánět slepého střeva a věřte, že na "zaručených" místech mne nebolelo. Takže bych se soudy byla opatrnější.

Pro tazatelku: A kde že tě píchá? V podbříšku, nebo u pupíku? To jsou jiná místa.

Jinak je dobře, že o tom maminka ví. Kdyby se ti udělalo velmi zle, nebo bys řeba zvracela, jeďte k lékaři ideálně hned. Pokud během zítřka nedostaneš menstruaci, a bolest bude vytrvávat, také bych raději navštívila lékaře.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea117
Datum: 01.02.13 22:00

Prve mě to hrozně bolelo u pupíku, silná bolest teď to postoupilo směrem k podbříšku.

Nemůžu ani stát, ani ležet a když chodím, tak jedině zhrbená .

Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 22:09

Nemůžu ani stát, ani ležet a když chodím, tak jedině zhrbená-raději bych šla na vyšetření.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: askmenow*
Datum: 01.02.13 22:34

ano, já taky... a to nejpozději ráno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 22:41

Jsem za jedno s názory, vyhledat lékaře. Ono podle simptomů. jež popisuješ, to může být praktiycky cokoliv. Od uvedené menstruace, přes slepák, vředy, kameny, až třeba jen po větry... Nicméně, když to nepoleví, nebo se objeví teploty, tak bych ani nečekal do rána...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ifkali*
Datum: 01.02.13 23:21

Je to tak,slepák a jeho zánícení nevyvráti po netu ani nejlepší mudr,zde jediná rada,raději jít k mudr zbytečně ,než nikdy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 23:31
avatar

Jo, to jsem měla něco podobného. Nebyl to tehdy slepák, ale žlučníkové kameny. Bolest jako hrom. Raději na pohotovost, než aby bylo pozdě. Pokud to nic nebude, tak si v nemocnici určitě nebudou nic říkat, že zdržujete nebo tak (máma mi taky říkala, ať ještě počkáme, že to třeba nic není - co si o nás budou myslet).

Takže rychle do nemocnice!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.13 20:29
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.