Navrácení podílu z dědictví

Od: Datum: 02.02.13 19:42 odpovědí: 5 změna: 03.02.13 02:42

zdravím, modelová situace: jsou tři dědicové, z nichž se jeden vzdá svého podílu dědictví ve prospěch zbývajících dvou. Je možné se zpětně domáhat svého podílu? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: karjala*
Datum: 02.02.13 20:16

Myslím si, že jakmile se oficiálně u notáře vzdáte dědictví, tak je to navždy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.13 20:26
avatar

Odpověď nám dá občanský zákoník v § 467: Prohlášení o odmítnutí dědictví nelze odvolat. Totéž platí, prohlásí-li dědic, že dědictví neodmítá.

Ještě upřesním, že odmítnout dědictví nelze ve prospěch někoho. Jestliže dědic dědictví odmítne, pak se dědictví řeší, jako by onen dědic neexistoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bruno3
Datum: 03.02.13 00:08

Je tu také varianta, že dědic dědictví neodmítá, ale v dohodě dědiců se svého podílu vzdá ve prospěch jiného z dědiců. Pokud dědické usnesení nabude právní moci, nelze je již měnit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 02:42

přesně tak, je rozdíl, odmítnout dědictví (pak je dědictví děleno, jako byste byl mrtvý.. tzn. za vás nstupují vaše děti, nebo dědí ostatní dědici ve stené skupině) a nebo jste uzavřeli s ostatními dědici dohodu, že vy nedědíte ve pospěch někoho jiného.. každopádně dodatečně usnesení o dědictví už nezměníte..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jardino555*
Datum: 02.02.13 20:32

děkuji za odpověďi...

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.