Pronajatý byt - majitelka vymenila zamek

Od: Datum: 02.02.13 07:03 odpovědí: 5 změna: 02.02.13 13:10

Dobrý den, rád bych se informoval, bydleli jsme v pronajatém bytě donedávna, avšak jednoho dne jsme přišli a od majitelky bytu byla provedena výměna fabky a my zustali na ulici.Nyní bydlíme u přátel...máme v tom bytě svoje osobní věci i nábytek, ale nemužeme se dostat do bytu.Co máme dělat děkuji?Máme jit na policii?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.13 07:37
avatar

Pokud jde o legální nájem a máte na něj řádnou nájemní smlouvu, nechte za asistence policie, byt otevřít, odneste si všechny svoje věci a na pronajímatele podejte žalobu. Pokud je to "černý nájem", nemůžete dělat nic (ale s tím jse měl počítat dřív).

doplněno 02.02.13 07:40:

Mám na mysli platnou nájemní smlouvu, to znamená že ještě nevypršela dohodnutá doba nájmu. Ovšem ani v opačném případě Vás majitel nemůže vystěhovat tímto způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 02.02.13 08:25

Pokud mate platnou najemni smlouvu,Která platila v době vyměny fabky podejte tresní ozamení na majitelku pro tresní čin omezení domovní svobody a nechte si policejně otevřít byt.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.13 08:29
avatar
S téměř 100% jistotou to PČR odloží a odkáže vás na občanskoprávní spor. A ten bude trvat několik let
..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hata
Datum: 02.02.13 12:30

Když jsem nechala klíče u našich (přes půl republiky) byt mi otevřel zámečník. Satčila mu OP a nájemní smlouva na mé jméno. Nevím, zda postup byl správný,ale volala jsem velkou zámečnickou firmu, jak jinak to dělají lidé co si třeba zabouchnou nebo ztratí klíče?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 02.02.13 13:10
avatar

Toto bývá krajní řešení u podnájemníků,kteří řádně majiteli bytu neplatí dohodnutý nájem a v dnešní době se není čemu divit.Pokud ale do této skupiny nespadáte,tak se určitě obraťte na polici,ale nejdříve bych se zkusila s majitelkou dohodnout.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.