Životní pojištění od ING Smart

Od: Datum: 30.01.13 23:21 odpovědí: 14 změna: 02.02.13 20:47

Dobrý večer, mám 13. měsíců životní pojištění od ING Smart, chci jej vypovědět, dávám měsíčně 4 500,- o kolik peněz mohu přijít tím, že to vypovím děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.13 23:49

příjdete o vše, co jste tam dosud dal. Teprve po dvou letech spoření dostanete něco málo zpátky.

doplněno 31.01.13 01:29:

KAŽDÉ životní spoření je dlouholetá záležitost. Správně to napsala Ivzez. Ano, první dva roky spoření jdou na provizi.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.13 00:26

to snad né! tak na co toto spoření je když tam člověk jen vráží a nic z toho nemá!

doplněno 31.01.13 14:57:

ale bylo mi řečeno že po dvou rocích ty peníze mohu vybrat, takže když to jde jinam tak co potom budu vybírat 0 kč.? :(

Datum: 31.01.13 01:20
avatar

Četla jsem, že u životního pojištění jsou splátky za první dva roky na provizi zpostředkovatele plus náklady.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.13 14:55

To mě vůbec netěší asi je podle mě fakt lepší si to dávat doma do hrnku páč nás všude okrádají bohužel. :(

Datum: 31.01.13 03:00
avatar

Nejprve si ujasněte co jste si vlastně pořídil. Spoření nebo pojištění?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 10:11

cyrile. Tazatel to má jasné. Pořídil si životní pojištění. Což je vlastně spoření *sok*. Zkus dohledat na netu a něco si o tom přečíst, než budeš někoho peskovat ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.13 02:08
avatar

Máte dojem, že se jedná o nějaké "peskování", když se jen snažím přimět tazatele k tomu, aby si uvědomil, co si vlastně pořídil? Pokud dobře vidím, tak jednou píše o "pojištění" a jinde zase o "spoření". Takže jasno v tom máte asi jen Vy, ale také ne úplně. Ono totiž existuje "životní pojištění", které funguje v podstatě jako lepší úrazovka. To jen k tomu, kdo by měl více studovat.

Každopádně, když se něco nazývá "pojištění", tak platím v první řadě za pojištění a ne na spoření. To je jen takový účelový doplněk k tomu aby se tento produkt lépe prodával.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 13:53
avatar
Kamarádka měla životní pojistku dva a čtvrt roku a nedostala nic. Vypovedni doba je šest měsíců, takže jeste budeš muset jednu splátku zacvaknout. Ty jsi paragan, ze mas tak vysokou pojistku?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 14:54

Ne to ne, ale bylo mi řečeno, že když tam budu dávat měsičně peníze za dva roky si je můžu vybrat i s úrokama které činili 7-9%. A to je dost. Jelikož se má finanční situace změnila a peníze potřebuji investovat než spořit tak je odtama potřebuji dostat.

Datum: 31.01.13 17:29
avatar
Tak to vám pěkně ten dotyčný lhal, protoze zapomněl říct, te po prvních dvou letech nedostanete vůbec nic a na toto musi ze zákona upozornit, ale skrz vidinu provize tak necini. Ve skutečnosti je ta doba ještě delší, dva roky je minimum, kdyz je zůstatek kladny. Uz si dopisuju s pojistovnou dva měsíce a budu je dávat do tv. Mel jste si ty procenta nechat potvrdit. Takové procenta vám nedá dnes ani zslozna ci kampelicka. Životní pojištění je výhodné pro rizikove skupiny, nebo může byt výhodné, pokud se vam něco stane. Pokud to přežijete bez uhony, nikdy na tom nevydelate, ani po pěti nebo po dvaceti letech. Prvni dva az tri roky jdou na náklady, poté jde na pojistku 95%, takže každý další rok tratite 5%plus poplatky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 16:52

stíreček. Životní pojištění NENÍ klasické životní úrazové pojištění. Je to především SPOŘENÍ, kde v případě smrti invalidity apod. dostanete určitou částku. Není to o tom, že si zlomíte nohu a dostanete odškodnění.

Tazatel. Dojděte si na pobočku ING, tam Vám vše vysvětlí. Je zbytečné chodit za tím, kdo s Vámi pojistku sjednal. V případě, že byste pojištění do dvou let zrušil, tak on vrací provizi. Tady je trošku paradox. Obchoďák provizi vrací, ale Vám řeknou, že se vlastně strhává z těch plateb za první dva roky *zed* Opravdu první dva roky jste na nule. Poté něco málo dostáváte, teprve někdy na deseti letech se trošku zhodnocuje. No a když to vydržíte těch dvacet let, tak pak možná dostanete i ty slíbené úroky. *ua*

Ve Vašem případě je řešení dost těžké. Už jste tam nastrkal hodně peněz. Na druhou stranu : I prodělek je kšeft. Nechte si od někoho, kdo v tom dělá spočítat a ukázat, jak to v životku chodí. Máte například možnost snížit si splátky na nějakých cca 200,-Kč měsíčně. Otázkou je, kolik peněz tam takto budete po těch dvou letech mít. Opravdu Vám to musí někdo spočítat. Někdy je totiž lepší nad těmi vloženými penězi mávnout rukou, než tam cpát další finance. Znovu opakuji, že životko je DLOUHODOBÁ investice a z toho plyne, že jeho zrušení v krátkodobém horizontu je prodělek.

Jednoznačně . zrušit životko dříve jak za pět let, je jako byste si koupil nejluxusnější Havana a zapaloval je pětistovkama *sok*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ruze®
Datum: 31.01.13 19:45
avatar

4500,-?Proboha na kolik jste byl pojištěný? Na miliony?Přečtěte si podmínky pojištění,ve většině pojistek to opravdu je tak,že při zrušení do 2 let nedostanete zpět ani korunu.Nebylo by lepší jen snížit pojistku na únosnou mez?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karjala*
Datum: 02.02.13 20:04

Nejsem příznivcem investičních životních pojištění, je to srač... nejvyššího kalibru.

Na druhou stranu tady všichni ví, že jste hloupej a uzavřel si to., Podívejte se na to, co máte ve smlouvě uzavřeno. Niíkde neuvádíte Váš věk, rizikovost, co vše máte pojištěno, kolik je "spořicí" složka. Můžete tam být výborně pojištěný na spoustu věcí, pak se zamyslete nad tím, jestli všechno potřebujete.

¨Pokud je to všechno na spoření, pak je to průšvih. V tom případě bych kontaktovala toho odborníka, co vám to uzavřel s tím, že vám lhal. Ať to kouká zařídit, aby byla smlouva bez sankcí zrušena. V opačném případě si na něj můžete stěžovat u ČNB, čímž můžete dosáhnout až toho, že mu bude ukončena zprostředkovatelská činnost, můžete zkusit dojít do ING, že jste byl obelhán a chcete změnit smlouvu, podmínky,...

Bohužel jak již je psáno, pokud to máte na spoření, tak většina vámi zaplacených peněz jde na provize, a po dvou letech se může část vybrat, ale je to zase jen minimum v poměru k tomu, co tam dáte. První většinou 2 roky se tvoří prvotní jednotky, až poté akumulační. Vy můžete vybrat jen ty akumulační.

Podívejte se do smluvních podmínek, tam by měla být tabulka s procenty, kolik uložených prostředků můžete vybrat.

Minimálně by mělo být možné snížit pojistné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.13 20:47
avatar
Máte pravdu, pojistovaci lžou všichni. Podle zákona na to musí upozornit, ale schválně tak necini. Ja uz si dopisuju s csob dva a pul měsíce a bez nějakého efektu. Uz jsem jim psal, ze je dam do tv,ale ani to s nimi nehlo. Tvrdí, ze si ma každý přečíst obchodní podmínky. Jenže to je několik listů malým písmem, na které by člověk potřeboval lupu a celý víkend. Navíc z toho člověk nic nevycte, protože je to psané jazykem, kterému běžný člověk nerozumi. Taky nezjistí, jaká je nakkadova a sporici složka a tohle by meli dle zákona uvádět. Ale tam se jen píše, ze výpočet probíhá nějakou speciální matematickou metodou? No kolik si z toho člověk asi veme? Zkusím ještě cnb a uvidíme, ale moc růžové to nevidím. Tech stížnosti je moc...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.