Výpověď nebo trpět?

Od: Datum: 24.01.13 18:14 odpovědí: 15 změna: 26.01.13 01:10

Jsem elektrikář, SPŠ. Sdílím stejnou dílnu s mechanikem. Moje profese mne celkem baví, práce mechanika je mi odporná. Jedná se totiž o práci v JZD. Naneštěstí tento kolega není schopen samostatné práce. Takže když potřebuje pomoct, sáhne po mně. Jenomže to potřebuje i při pracech, které bych já zvládl levou zadní. Toto jest za tiché podpory nadřízených, tím mají míň práce s organizací oprav. Někdy se vzepřu, ale těžko se z toho vykrucuje každý den. Jsou dny, kdy v duchu podávám výpověď. Jediné, co mne zrazuje je fakt, že by mne rodina odsoudila a samozřejmě, normální člověk si nejdřív najde něco jiného a teprve pak odchází. Už mám kolegy plné zuby, musím se přetvařovat a dělat jakoby nic. Vlastně děláme tu nejhnusnější práci, která v JZD jest. Jemu to musí vyhovovat, protože nic jiného neumí. A tím mne potápí s sebou. Jak dál?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 24.01.13 18:17

Poohlednete se nejprve po necem jinem a vypoved dejte az potom. Je treba ale pocitat s vypovedni lhutou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: astar*
Datum: 24.01.13 18:22

Jděte za šéfem a řekněte mu, že jestli to bude s Vaším kolegou takto pokračovat, tak odcházíte. Však oni si to rozmyslí, jestli nechat jít Vás, nebo jeho.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: pajda*
Datum: 25.01.13 17:05

Nechali by jít mne. On je tam už 20 let, já dva. Pro ně by byl ideální traktorista + elektrikář v jedné osobě. To by s mými požadavky zametli hned.

Datum: 24.01.13 18:29
avatar

Jděte za nadřízeným a v klidu a s logickými důkazy si s ním promlute. Doposavad nemusel vedoucí věci řešit, když vše klape. Řekněte mu , že jste nespokojen a proč.Na výpověď je času dost.

doplněno 24.01.13 18:31:

taky byste měl šéfovi nastínit , jak byste to dělal lépe a co by to firmě přineslo pozitivního

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pajda*
Datum: 25.01.13 17:02

Velmi rozumné. Ale to bych zboural dosavadní zvyklosti, kdy se nadřízený nestará o to, jestli na tento druh opravy jsou potřeba dva nebo stačí jeden. Jé, to by se udělalo práce navíc. Jenomže by kolegu musel někdo převychovat , nebo instruovat, že se musí naučit převážně dělat sám. Já rád pomůžu, ale ne ve stylu mu podávat šroubky.

Datum: 24.01.13 18:36
avatar

Člověk by měl dělat to co ho baví. Ve většině případů je to bohužel nemožné, ale ti šťastlivci kterým se to povedlo jsou za vodou. Ani nemusí mít extra velký plat a je jim dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.13 18:43
avatar

Pajdo, dokud si to necháte líbit, nezmění se to. Nebojte se to probrat se zaměstnavatelem. Podle toho, jak se k tomu postaví, bude třeba Vaše další rozhodování jednodušší. Člověk si nemusí přece nechat líbit vše...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 24.01.13 19:01
avatar

"pajdo", příčin může být více. Nepíšete, zda je kolega neschopný zvládat práci, že to nechápe mentálně, že je hloupější, nebo jestli to nezvládá fyzicky. Víte může mít nemoc, kdy dochází k ochabování svalstva, a i když člověk pracuje na 100% tak výkon je ve výsledku třeba 59%. Vím o čem mluvím. Chtěla jsem Vám jen naznačit, že příčiny jsou různé. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pajda*
Datum: 25.01.13 16:48

On je obecně neschopný samostatného života (bez družky), tedy i práce. Ke všemu musí mít někoho u zadku.

Od: fiatbrava
Datum: 24.01.13 19:11

tohle sme zazil. moje nelepsi zamestnani vydelaval sem krasne penize prace 5 min od domu,ael nechteli ho vyhodit. dokud ho nechytnou na chlast. vydrzel sem snim pracovat mesic a pak sam odesel. ho pak vyhodili a me uz z5 nechteli. tim sem si vyslouzil 2 roky na Up a ted mam praci za polovicni mzdu a dojizdim skoro 30 km. takze bacha.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: imrous*
Datum: 25.01.13 09:58

Opravdu si to rozmysli, já zažil přesně to jak kolega fiatbrava a teď lituju*plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.13 10:58
avatar

Nevím jak kdo,ale pro mne osobně je lepší být v dobrém kolektivu,byť za méně peněz než za hodně ale kde si závidí i nos mezi očima nebo donáší atd.A vězte že o tom vím své.Ve vašem případu-zkuste si promluvit s nejbižžím nadřízeným a dle jeho odpovědi se teprve rozhodněte.Ale hlavně si nejprve nalezněte druhé pracovní místo!Podpory jsou směšné a když dáte výpověď tak se Vám ještě krátí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 25.01.13 11:05

Nějak nechápu , jak stíháte svojí práci a ještě máte čas mu pomáhat? Když někoho zaměstnávám , dávám mu práci na celejch 8 hodin a né že může pomáhat kolegům , to prostě nejde .A jestli vy máte ten den vše hotovo , tak to není pravda , protože pracujete né úkolově ,ale časově .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pajda*
Datum: 25.01.13 16:44

Ano, správně. Já si udělám jen ty nejproblémovější poruchy a to mi musí stačit. Na nějakou modernizaci a pravidelnou údržbu nemám čas. To se po mně ale bohužel nechce. Důležitější je, jestli prasatům teče voda. (tím jsem naznačil, v jakém prostředí pomáhám mechanikovi)

doplněno 25.01.13 17:07:

Jo a bohatě překročím 150 hodin přidělení na jinou práci, než je uvedena v pracovní smlouvě. Řečeno natvrdo, oni u mne porušují zákoník práce.

Datum: 26.01.13 01:10
avatar

Oni u Vás porušují zákoník práce? Jak jsem uvedla již výše - dovolí si k Vám jen tolik, kolik jim Vy dovolíte. Když si to necháte líbit, neztěžujte si...Když víte, že porušují zákoník práce, braňte se! Nemá smysl si ztěžovat tam, kde Vám nikdo nemůže problém vyřešit a to je a netu...Rady se Vám dostaly, je jen na Vás, jak s nimi naložíte...Bránit a hájit se zde Vám nepomůže v reálném životě...A to nemyslím vůbec zle, ani rýpavě...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.