Převařování kojenecké vody

Od: Datum: 22.01.13 17:13 odpovědí: 8 změna: 23.01.13 10:02

DObrý den

Mám doma 3 týdenní dítě. Převařuji mu vodu a to tak že jí přivedu do varu a enchám vařit 5minut, píšou toto na krabičce od Beba. Když tuto vodu převařím tak mi na spodku a někdy i na vršku plave něco bílého, nevím co to je a snad to miminku nevadí. Vodu si také převařím do předu třeba na 3dny, není to špatné?

Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.13 17:18
avatar

Já jsem převařovala jen vodu z kohoutku. A to jen prvních pár týdnů a jen u prvního dítěte :) ... Kupovanou kojeneckou nikdy. Dopředu převařovat, pokud nemáte sterilizovanou láhev je asi zbytečná práce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 22.01.13 17:19

To, že se varem vysráží minerály (kal na dně) a případně organické látky (možná pěna na hladině) je normální - pěnu ani kal do ´krmení´ šprčkovi nedávej... Ale převařování do zásoby je špatně - resp. může být (záleží na podmínkách skladování poté) - raději převařenou vodu skladuj co nejkratší dobu, v lednici a v uzařené nádobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.13 17:21
avatar

Brno-dcera 3 měsíce kupovala vnučce vodu balenou a převařovala pouze tolik co spotřebovala do 24h, pak už začala převažovat vodu co teče v kohoutku ale zas jen na denní spotřebu. Vodu nechala 5minut vřít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.13 22:04
avatar

Nepamatuji,že bychom dětem převařovali vodu! Dcera pila matonky s vodou od tchýně ze špitálu ( dětská sestra - říkala tomu destilka a dávali bez matonky či jené min.vody dětem ve špitále, samo kojencům) a nebo jsem jezdil k vodárně,kde byl veřejný odběr kojenecké vody.Synovi již tekla tato voda v normálním městském vodovodu!Nevím jak dnes (syn-20 a dcera 24) ale myslím se nic nezměnilo a mnohdy lidé vyhazují peníze nejen za drahou kojeneckou výživu ale i za vodu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oliviaoil*
Datum: 22.01.13 22:06

Dobrý večer. Mému synovi je 13 měsíců. Kojeneckou vodu jsem nepřevařovala nikdy a vodu z kohoutku pije cca od 5 měsíce (nepřevařenou). Jak už někdo uvedl, předvařovat si vodu dopředu je opravdu zbytečné, navíc i voda podléhá zkáze...To bílé, co Vám tam plave je s největší pravděpodobností vodní kámen usazený na hrnci, ve kterém vodu vaříte. Na to pomáhá ocet.

Podle toho jak svoji otázku píšete, jste asi hodně vystrašená z toho co máte a nemáte dělat. Nenechte se tolik ovlivňovat časopisy a reklamou..Ani dětská doktorka není vždy ten nejlepší rádce. Řiďte se svými pocity, takhle to dělám já celou dobu. A mé dítě je v pohodě (mimochodem, vajíčka a vepřové jí také od 5 měsíce, drahé doktorky ) . Vždycky, když jsem si nevěděla s něčím rady, řekla jsem si: A jak to asi dělala moje máma a moje babička?.

Dneska se se vším moc nadělá, hlavně aby se toho co nejvíc prodalo... Myslíte, že Vaše maminka nebo babička používala kojeneckou vodu? A stalo se něco?

Promiňte, asi jsem se nechala moc unést... Vodu neřešte a užívejte si radši pohled na to malé roztomilé... Mějte se, přeji hodně zdraví

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.13 09:18
avatar

Je to tak, ale zase úplně ty babičky a maminky taky neměly pravdu...babička dávala třeba od 2 týdnů kuřecí vývar a krupici, což mi příjde drsné.

Myslím, že je normální, že se o dítko bojíte. Všechny si tím prošly. Aby něčím neublížily, aby mimčo mělo všechno tak jak má být. Obzvlášť dnes, ta masáž medií a weby "mamika" Co tam se najde za snůšky podivností! *zed* Ono to u druhého přejde :)

Někde jsem četla takové říkání, nevzpomenu si přesně:

U 1. dítěte když vypadne dudlík na zem, maminka hned běží a vyvaří.

U 2. dudlík opláchne pod vodovodem

U 3. olízne sama

U 3. ho dítěti podává pes...

doplněno 23.01.13 09:19:

...od druhé věty je to pro zadavatelku :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 09:30
avatar

Vodu kojeneckou jsem taky převařovala, taky tam plavalo cosi bílého a vodní kámen to nebyl. Miminko to přežilo bez újmy. Dopředu bych vodu asi nepřevařovala. Nemusíte být ze všeho tak vyjukaná. Klidně v tom převařování pokračujte a nemějte strach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 10:02
avatar

Kojenecka voda kupovana v obchode jako kojenecka, se prevarovat nemusi. Splnuje tak narocne pozadavky, ze varem se to nezlepsi.

Naopak vodu z kohoutku bych prevaroval kazdopadne.

A uchovani prevarene vody...nedoporucuji dele nez 24hodin.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.