Muzu se odstehovat od rodičů?

Od: Datum: 21.01.13 17:27 odpovědí: 7 změna: 21.01.13 20:11
Dobry denChtela jsem se jen zeptat, jestli se muzu odstehovat od matky, i kdyz chodi m na stredni skolu? V srpnu mam 18 a planuji bydleni s pritelem. Ale matka mi tvrdi, ze na to pravo nemam... ze by ji pry sebrali penize... to mi je samozrejme jedno.. chci jen vedet, jestli se to da?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zepe®
Datum: 21.01.13 17:30
avatar

mama o ne prijde ale daj zase tobe

doplněno 21.01.13 17:31:

jasne ze se da odstehovat

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicozjb*
Datum: 21.01.13 18:05
v 18 budete žádat o přídavky již sama taktéž o alimenty, byly jste spoluposuzované teť se budou posuzovat příjmy vaše a partnera můžete po 3měsících v případě že jeden z vás tam bude mít trvalé bydliště žádat přídavky na bydlení .pokud matka přistupuje takto neváhala bych se stěhováním snad chápe že se sníží i výdaje nejen příjmy.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 18:07
avatar

A to máte s matkou tak špatné vztahy, že už musíte nutně bydlet s přítelem? A kdo vás bude živit? Přítel, nebo vy sama? Nebo dokonce budete chtít peníze po matce?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.13 18:17
avatar

Odstěhovat se jistě můžete, ale až po dosažení zletilosti, což zpravidla bývá po dosažení 18-ti let. Do té doby jste osobou, která má své zákonné zástupce (i sama matka) a jedině ten může požádat v případě nutnosti o Vaše umístění do státního zařízení (dětského domova). Tímto byste se nesnesitelné matky zbavila a mohla tak poznat i jiný typ výchovy. S přítelem byste se mohli vídat v osobním volnu na společenské místnosti. ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.13 18:19

V 18 Vás na sociálce vyzvou, kam chcete zasílat přídavky. Takže je jedno kde bydlíte, jen si je necháte místo z matčiného posílat na svůj účet.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.13 18:26
avatar

Dobrý den. Jistěže se můžete odstěhovat, sotva dosáhnete zletilosti, ale.. Takových už bylo a ještě se rádi vrátili do matčiny náruče a pod střechu rodičů, když poznali, že se sami o sebe nedokáží postarat a že to prostě ještě nezvládnou sami. Pak jim střecha nad hlavou u rodičů byla zase dobrá...Říkám to jen proto, abyste si odchod z domova opravdu dobře uvážila. Zda by to nešlo přece jen udělat lépe, také s ohledem na mámu. Přimlouvám se za to, abyste se s rodiči (či matkou) nerozcházela ve zlém. Když už chcete z hnízda vylétnout, udělejte to slušným způsobem, abyste si za sebou nezabouchla dveře od domova. Byla by to škoda pro obě dvě...Jen můj názor, Váš je to život...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.01.13 20:11
avatar

Vaši rodiče vůči Vám mají vyživovací povinnost, což však neznamená, že by Vám museli přispívat na samostatné bydlení.

Máte představu, kolik dnes vlastní bydlení stojí? Spoléháte na přítele, nebo se na nákladech buidete podílet? Zvládnete studovat a současně chodit do práce?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.