Co a jak zařídit po rozchodu?

Od: Datum: 21.01.13 12:40 odpovědí: 5 změna: 28.01.13 09:40

Dobrý den. Žiju s přítelem už několik let, máme spolu krásnou dcerku, ale už to prostě nějak nefunguje a já bych se chtěla rozejít. I přes veškerou snahu aspoň kvůli dceři to z mé strany nejde. Ale co teď? kam půjdu? Já jako samoživitelka mám nějaké možnosti?Jaké potřebuju papíry k uznání alimentů a tak? Děkuji za info


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 13:18
avatar

Dobrý den. Verunko, obraťe se v této věci na sociálku. Návrh na výživné Vám pomohou sepsat, je třeba ho podat k soudu. Můžete s otcem dítěte sepsat mezi sebou i dohodu o výživném a tu si potom nechat schválit soudně. Co se týče bydlení, pokud nemůžete jít bydlet k příbuzným, pak mne napadá pouze se poohlédnout po azylovém domě. Zvažte však opravdu dobře, zda je situace pro Vás a dítě opravdu tak kritická, že je rozchod s otcem dítěte pro všechny tím nejlepším řešením. Vím, že je to těžký životní krok, proto jen upozorňuji, abyste jej zvážila opravdu pečlivě, hlavně s ohledem na dítě. Přeji Vám, ať je Vaše rozhodnutí správné a nikdy jste jej nemusela litovat. Hodně štěstí!

doplněno 28.01.13 09:53:

Krkovičko - věřím. Napadlo mne to jen jako jedno z možných řešení. V první řadě ale, jak jsem psala, hledat pomoc v rodině, to je jasné. Mějte pěkný den. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: krkovicka*
Datum: 28.01.13 09:40
Kapko azylaky jsou tak narvaný že samotné sociální pracovnice tam upřednostňují pouze jen vážné případy a to ženy bez rodiny nebo obětí domácího násilí.Takže jestliže tazatelka má rodinu která ji vyčlení byť jeden malý pokojík tak jedině tam.V azylovem domě je to jen na 3měsíce nebo nejdyl na půl roku.V té fázi je možno zažádat o udělení bytu,najít si jiné bydlení nebo zkrátka Vás po tom půl roku vyhodí zpět na ulici a postarejte se sama.Nejschudnejsi by bylo pronajmout si pokojik někde u staršího páru někde v domě-viděla jsem inzeráty.Mohou v případě nutnosti dítě i ohlídat.Nebo jít do společného podnájmu s další osobou třeba i s maminkou.Postavit se na vlastní nohy,najít zaměstnání a zároveň si vypomoci i s hlídáním.Znám takhle dvě ženy.Jedna dělá noční druhá denní.Takže ráno vyhodí děti do školy,ta dospava a pak je vyzvedava,uvaří a hlídá do té doby než se druhá vrátí z odpolední,pak ta první jde na noční...a jedou takhle už rok.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janna*
Datum: 21.01.13 19:56

Ahoj vyse ti radi dobre dokud nemas kam jit a nemas penize zvaz to mas dceru musis mit jistotu zazemi-drzim palce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lack
Datum: 21.01.13 23:51

Pokud se rozhodnete odejít od přítele,musíte mít hlavně zajištěné bydlení jinak hrozí,že Vám sociálka dceru odebere.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 28.01.13 08:52
Nebojte se nikdo vám dceru nevezme.Koná se tak pouze jestliže nikdo o dceru nepečuje a nezajistí ji životní podmínky.I kdyby jste byla na ubytovně.Jestliže se s přítelem nedohodnete jinak,musíte zajít na OSPOD/ sociální úřad.Tam Vám poradí veškeré kroky.Dítě je nezletilé tudíž ho budou zastupovat u soudu.Sepíše se návrh o přijetí do péče a výše alimentu(omlouvám se zda je to jinak formulované).Zvládnete to napsat i rukou.Pak to podate k tomu soudu kde má dítě bydliště.Projednává se to po měsíci.Jestli se přítel bude cukat nebo se nedostaví k soudu pak se to pořád odročuje.Jestliže Vás přítel mlátí nebo ohrožuje i dítě na životě,pak jde všechno rychle.Předběžné zaopatření dítěte a to Už do týdne.Jde to samozřejmě i mimosoudne.Sepisete jen jakousi dohodu i o příspěvek na dítě jakožto alimenty,zabalíme kufry i dítě a určite si dohodou neomezené návštěvy.Alimenty lze vymáhat po partnerovi i zpětně od té doby kdy prokážete že Vám nepřispívál na chod domacnosti.Vše Vám řeknou na Socialce.Do toho návrhu k soudu kde soud žádáte o alimenty partnera vpište jaké výdaje dítě upotřebuje (kroužky,škola,stravné,léky...),On potom musí doložit výši platu a mám tušení že u mě to bylo za posledních 10 měsíců.Samozřejmě nikdy nic navíc nepřizná.
doplněno 28.01.13 09:00: Ještě chci dodat jestliže se rozhodnete žádost podat k soudu tak Vás navštíví sociální pracovnice u Vás doma.Je jedno kde budete,musíte říct teď budu bydlet u babičky ,třeba jen v pokojíku.Nebojte se ničeho.Je v bytě jen zajímá,zda tam je topení,tepla voda a zda má dítě vlastní postel/i kdyby ji nemělo a spalo s vámi na letišti(postel),ničemu to nevadí.Pak si pozvou i otce dítěte k sobě na úřad.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.