Narození dítěte a mateřská

Od: Datum: 17.01.13 21:17 odpovědí: 4 změna: 17.01.13 22:44

Dobrý den

Chtěl jsem se zeptat. Narodilo se mi dítě a manželka je ted na mateřské. Mohu nějak uplatnovat v práci na ně něco? Nějaký odpočet s daně nebo něco podobného?

Děkuji


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.13 21:27
 

Pokud to už nepobírá žena, můžeš pobírat příspěvek na dítě. Dělá to kolem tisíce korun. Musíš doložit rodný list atd., to by ti řekli na účtárně.

 
Od: ron*
Datum: 17.01.13 21:39
 

Dobrý den.

Předpokládám, že máte podepsané prohlášení k dani. Zajděte na mzdovou účtárnu, předložte rodný list dítěte a potvrzení zaměstnavatele manželky (či její čestné prohlášení), že ona nebude daňovou slevu na dítě uplatňovat. Tato sleva činí 1.117 Kč měsíčně. V případě, že po odečtení základního odpočtu na poplatníka z vypočtené daně nebude již z čeho slevu na dani odečíst, máte nárok na výplatu daňového bonusu. Podmínkou k jeho výplatě je dosažení nejméně poloviny minimální mzdy v daném měsíci (tj.4.000 hrubého).

 
Datum: 17.01.13 22:21
 

tohle je dobra otazka i pro mě?..jak dlouho musím být zaměstaný aby jse to vztahovalo na mě a když mam tedy 10000 hrubeho mam na to narok?

 
Datum: 17.01.13 22:44
 
avatar

Odpočet se uplatňuje hned od počátku zaměstnání, při změně zaměstnání v průběhu měsíce zpravidla až od dalšího měsíce (celková sleva za rok se srovná v ročním zúčtování daně).

Pokud jste odpočty neuplatňoval od doby, kdy na ně vznikl nárok (ode dne svatby nebo od narození dítěte), lze je uplatnit zpětně. Musel byste za dřívější rok/y podat daňové přiznání a tam slevy uplatnit.

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.