Osvč-platba daně apd

Od: Datum: 14.01.13 20:39 odpovědí: 1 změna: 16.01.13 13:41

Dobrý večer, jsem rok jako osvč a poprosil bych Vas o radu. Tento týden mi bude danový poradce sestavovat danové přiznání. Danové přiznání za mě nechá podat a orazítkovat na finančním uřadě. poté mi ho předá, jeliko potřebuji DP pro banku, Mám několik otázek.

Kdy danové přiznání podá dejme tomu 20.1.2013 tak do měsíce musím odeslat přehled o příjmech a výdajích OSSZ a zdrav poj.?

Aspon tak jsem se to dočetl na internetu.

Dále bych se chtěl zeptat jak se platí dan- přesně tedy do kdy se musí zaplatit kdy mám danového poradce, a do kdy se musí zaplatit doplatek OSSZ a zdravotní pojitovně od odeslání přehledu?

A jak se doplatek platí, jestli mi přijde nějaká sloenk kam to sloit apd a hlavně do kdy?

Někde jsem se dočetl, e kdy mám danové poradce, tak tam je nějaký odklad,

Díky za rady. Preju hezký večer.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: koukolik
Datum: 16.01.13 13:41

S daňovým poradcem můžete podání přiznání odložit až do konce června, ale vy ho potřebujete dříve, tak máte smůlu. Daň je totiž splatná v den, kdy podáváte přiznání.

Přehledy pro zdravotní a sociální poj. se podávají do konce dubna, doplatek pojistného do 8 dnů od podání přehledu. Počítá se měsíc od data kdy byla POVINNOST podat DP (konec března), ne od data, kdy bylo skutečně podáno.

Daň a pojistné se platí buď na pokladně pobočky, nebo složenkou (dají vám na příslušné instituci) nebo převodem z účtu.

Tyto informace vám ale se zárukou mohl sdělit ten váš poradce *smich*

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.