Mam dluhy- jde se zreknout majetku?

Od: Datum: 11.01.13 14:25 odpovědí: 9 změna: 24.01.13 14:45

Dobry den poradte mi prosim vas mam velke dluhy a bydlim u matky otce uz nemam,jeste mam 2 bratry kteri budou mit jednou narok na dum ,ve kterem matka zije.Chci se zeptat jak se mam zreknou sve tretiny domu ,ketrou bych mel jednou podedit?A jestli mi to pomuze aby na matku nespadly moje dluhy?Nejsem u matky trvale bydliste dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.13 14:32

Predpokladam, ze dum je psany na matku, at jej tedy prepise jeste nyni za sveho zivota na oba dva bratry (na vas ne) s tím, že bude mít věcné břemeno na dožití. Vy se dejte dokupy, skočte na krajský soud a ptejte se na to, co musíte splňovat, aby jste dostal oddlužení (insolvenci) někdo tomu též říká osobní bankrot. Hlavně si neberte žádné další půjčky, je to vytloukání klínu ještě větším klínem, spíš zlo než dobro. Pomůže to jen na chvíli, pak je to ještě horší.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.01.13 14:33
avatar

Zatím nijak. Až to bude aktuální, a notář vám oznámí radostnou zprávu že dědíte, tak uvedete do zápisu, že se svého podílu zříkáte. Vyřízeno.

Zřeknout se lze jen celého dědického podílu - pokud kromě domu budou předmětem dědictví i jiné věci, peníze, cennosti. Všechno nebo nic.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ifkali*
Datum: 24.01.13 12:52

notář vám oznámí radostnou zprávu že dědíte-
Já vím, že jste to asi tak nemyslel, ale mě brzo umřela máma , taky jsem dědila, ale je cynické to označit , takovou událost jako RADOSTNÁ zpráva, že dědíte, když Vám umře ten nejbližší.Omlouvám se Vám za svoji trochu negativní reakci na Váš příspěvek, ale jsem na tohle spojení s úmrtím nejbližšího člověka pro většinu z nás to tak určitě je , citlivá.

Jinak Vaše reakce ráda čtu a jsou rozumné a určitě pomáhají , takže nic ve zlém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 11.01.13 14:33

Nelze se zreknout neceho, co Vam nepatri. Zreknout se sveho podilu muzete az u dedickeho rizeni (tedy po smrti matky)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.13 14:46
avatar

Dobrý den. Jak bylo již napsáno, nemůžete se zříci něčeho, co nevlastníte. Vaše dluhy se Vaší matky nedotknou, pokud je budete řádně platit. Vy jste za dluhy odpovědný, ne Vaše matka. Pokud s ní však žijete ve společné domácnosti, vystavujete jí riziku, že se jí dotkne případná exekuce, vedená proti Vám. O dům (byt) by nepřišla, ale mohla by přijít třeba o vybavení, ke kterému nemůže doložit, že patří jí a ne Vám. Nevadí, že tam nemáte trvalé bydliště, vadí, že bydlíte u ní a neplatíte dluhy. Nesoudím, jen upozorňuji na možné problémy, kdyby došlo k exekuci...Ať si maminka pro jistotu schovává od všeho doklady, z kterých je zřejmé, že to platila a pořídila ona a že to patří tudíž jí a ne Vám...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.01.13 17:24

No, jestli je to možné, tak na sebe vyhlašte osobní bankrot. Po pěti letech budete mít čistý stůl a můžete začít normálně žít. Poučte se ze svých dosavadních chyb a vyvarujte se jich. Potom se nebudete muset obávat toho, že jednou zdědíte část domu a někdo Vám ho sebere.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 24.01.13 12:33

Souhlasím. Jenom malé doplnění. Ne vždy se podaří najít všechny účtenky, faktury a jiné doklady o nybytí věcí v domácnosti. Existuje postup, který mamince pomůže v této situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskesluzbycz
Datum: 24.01.13 14:45

Doplňuji: Notář osvědčí notářským zápisem prohlášení maminky, že věci, jejichž soupis je přímo vyjmenován v notářském zápisu, jsou její. Notářský zápis je veřejnou listinou a proto se vždy vychází ze skutečností v ní uvedených, ledaže by někdo prokázal jejich nepravdivost. Tíže dokazování tak přejde na exekutora. Podrobnosti najdete na webových stránkách notářů, zadáte-li "osvědčení o prohlášení" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 00:02
avatar
Pokud bydlíte u matky, exekutori si vás tam stejně najdou, takže to vám nic nepomůže. Osobní bankrot taky nic moc nevyřeší, doplatí na něm stejně vaše matka nejvíc a po pěti letech si ji věřitelé najdou znovu. Pokud chcete ulevit matce, odstěhujte se.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.