Začátek živnosti - OSVČ

Od: Datum: 11.01.13 10:58 odpovědí: 9 změna: 11.01.13 14:25

Dobrý den. Můžete mi prosím poradit ohledně živnostenského listu? Jak začít, kolik by měl být můj příjem když budu osvč abych poplatila i zdravotní, socialní? Jak začít abych neměla finanční ztráty?

Chtěla by jsem se uživit sama, ale na začátku mám trochu strach, protože mám polatky. Mám spoustu otázek, hrozně by mi pomohlo, kdyby mi někdo poradil. Děkuji moc. Lenka


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.13 11:10
avatar

Sociální a zdravotní pojištění budete mít první rok 1890 + 1748Kč...to prostě platit musíte každý měsíc..

Ostatní záleží na tom, jaké máte další náklady (pronájem kanceláře, telefon, internet, automobil, atd atd..) a kolik chcete mít "pro sebe"...A příští rok samozřejmě zaplatíte v březnu daň ze zisku...a povinné sociální (tedy žádné pojištění to v podstatě není, jen další daň) a zdravotní pojištění.

Aby Vám nevznikla ztráta...pak 100% recept je jen jedinný...nepodnikat..

doplněno 11.01.13 11:10:

P.S.: do začátku samozřejmě nějaké peníze mít v rezervě musíte...ono to podnikání samo od sebe nepůjde...a těžko budete generovat zisk od prvního dne začátku podnikání..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludvik*
Datum: 11.01.13 12:16

Chtěla by jsem se živit jako hodinová manželka,uklid domácnosti..Třeba i péct a vařit..Jak začít?Internet,auto,telefon k dispozici mám..Potřebuji poradit do začátku.. Jinak moc děkuji za rady,jsem vám moc vděčná.

Od: artik*
Datum: 11.01.13 12:19

a co všechno budete dělat? *hi* a kolik na hodinu si chcete brát?

Jinak budete potřebovat odvahu a chuť pracovat a taky štěstí na lidi . Asi nejlepší bude najít si 5-7 rodin a tam pracovat , protože víc toho asi nedokážete udělat . Když bude chtít každej uvařit oběd , tak máte problém , protože jste sama a můžete vařit jen u jedné rodiny .

doplněno 11.01.13 14:02:

já to spíš myslel , jestli budete dělat všechnu práci manželky ( to je i sex *smich* ) . Špatnej nápad to není , ale uživit se tím nedá . Když budete někde cca 8 hodin reálné je myslím tak 6 hodin každej den tak si vyděláte 720kč x 30 = 21600,- odečtete - zálohy cca 3700,- = 17900,- - provozní náklady cca ( 200,- za den ) to je 6000,- a zůstane vám tak 11900,- a to nemáte volnou sobotu a neděli .Zaplatíte daně a kolik vám zůstane? Já bych si založil firmu a měl studentky , které to budou dělat ( asi né vaření )

doplněno 11.01.13 14:02:

cena za hodinu cca 350,- Kč , žehlení na kg .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludvicek
Datum: 11.01.13 12:59

Ze začátku bych dala do nabídky-žehlení,vytírání,vysávání,utírani prachu,uklid koupelen a kuchyně,vynesení odpadků,venčení psů..Vše od 120kč/h..na vánoce pečení cukroví..Myslíte že je to dobrý nápad? Jinak děkuji za odpověd,každé rady si cením..lenka

Od: buss
Datum: 11.01.13 12:24

Pokud o tom nic nevíte, nedělejte to. Napřed si všechno nastudujte, pár zákonů, sama účetnictví neuděláte, tak sehnat účetní a dívat se kolem sebe, kopírovat. Kolik jste ochotna sama dát na hodinu? Jaká obec? Jak solventní atd. Musí to být zlé, výkřik s C L.

doplněno 11.01.13 13:24:

Artiku, mně to není třeba vysvětlovat. Já s tím nemám problém. S naivitou se daleko nedojde, když neví kolik si vydělat ani na povinné platby a neumí si je zjistit. Většina lidí neví, neumí a klidně se ještě do něčeho vrhnou a pak se diví. V takových případech nedám na řeči ale hledám primární pramen.

doplněno 11.01.13 14:40:

Ludviko, já si pod hodinovou manželkou představuji něco jiného... Jihlava si myslím není zase tak lukrativní místo. Chce to zadat inzeráty, rozhodit sítě co vše lze vykonávat. A také si zajistit pojištění. Nedávno byl o tom v TV šot, co všechno by měla taková žena znát, jak co čím ošetřovat. Pokusit se najít, nevím, jak se ten pořad jmenuje. Jsou snad na to i kurzy.
Početla jsi si, nastuduj? http://search.seznam.cz/?q=hodinov%C3%A1+man%C5%BEelka&sId=XIQDvlbYwz7jCniUQj16&aq=&oq=&sourceid=top&thru=

Přivydělat si apoň 10 000 Kč?, spočítat si min. co je třeba pro uživení se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.01.13 12:39

účto dá v pohodě , bude účtovat jen za hodinu může odečítat paušálem tak nic složitého . Plátce DPH asi určitě nebude *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.13 13:05
avatar

Patrně máte na mysli, že byste chtěla pracovat jako hospodyně. Abyste se uživila, musíte najít alespoň tři domácnosti, do kterých budete pravidelně docházet. S pojmem "hodinová manželka" jsem se ještě nesetkala, a nevím, co si pod tím pojmem představujete, ale podle mne byste se neuživila, pokud byste čekala, zda Vám někdo jednorázově zavolá. Lidí, co chtějí jednorázový úklid je málo, je to většinou před vánoci.

Nevím, kde bydlíte, ale lepší výdělek byste měla v domácnostech cizinců. V českých domácnostech dostanete max 140 Kč na hodinu (agentury - tady v Praze si počítají od 155 Kč na hodinu za pravidelný úklid a od 180 Kč za jednorázový). Pokud bydlíte na menším měste, musíte samozřejmě počítat s menším výdělkem.

Jinak se běžně uklízí 4 hodiny 1x týdně - běžný úklid domácnosti, solventnější rodiny, kde byste třeba i vařila, chtějí úklid na 6 - 8 h denně. Takže si můžete spočítat, kolik byste vydělala. Někdo chce uklízet 2x týdně, ale to už je hůř k sehnání.

Samozřejmě se dá sehnat rodina, kde byste byla celotýdenně, ale dá to práci. Většinou to je třeba i s hlídáním dětí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ludvik*
Datum: 11.01.13 13:59

Jednalo by se o práci v Jihlavě.Hodinová manželka,je to obdoba hodinového manžela,co žena v domácnosti nezvládne,s tím jí pomůže hod.manželka.Je tu spousta starších lidí,kteří si sami neporadí,potřebují pomoc.V letních měsících kontrola domácností v nepřítomnosti-zalévání kytek..Myslíte že je to dobrý nápad?Ocením každou radu.děkuji. Lenka

Datum: 11.01.13 14:25
avatar

Než se pustíte do podnikání, sežeňte si klienty. Jakmile si zřídíte živnostenský list a zaregistrujete se na sociální a zdravotní platby, tak už budete jen a jen platit a stát se vás nebude ptát, kde na to vzít. Takže mějte v záloze stálé klienty, kteří by vám přinášeli penízky. Podnikat v tomto českém bordelu je velice složité. Jako nápad to máte dobrý, jen pouvažujte, kdo vás tak bude chtít najmout? Čeští důchodci mají hluboko do kapsy (většinou), mladé rodiny taky zápasí o každou korunu (většinou), fakt to není jednoduché, kde kdo škudlí a šetří, na čem se dá. Asi by to chtělo vyhmátnout rodiny, kde se žena věnuje kariéře a na domácnost nemá čas. Když narazíte na osamoceného muže, tak si pod pojmem hodinová manželka představí i manželské postelové povinnosti... chce to jiný název. Už to tu zaznělo - hospodyně. To zní fakt líp. A počítejte s tím, že než se vám to rozjede to podnikání, tak prolijete moc a moc slziček, protože všechny začátky bývají dost těžké. Ale přeji, aby vám to vyšlo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.