Jaká je práce dobrovolníka v charitě?

Od: Datum: 10.01.13 09:58 odpovědí: 6 změna: 10.01.13 15:34

Dobrý den,

chci se zeptat,jestli máte zkušenosti s dobrovolnickou prací? Já sama o tom uvažuji,protože momentálně nemám práci a chtěla bych být užitečná a taky mezi lidma. Jedná se o dobrovolníka k lidem s postižením. Žádné zkušenosti nemám. Ale pořád mě to láká,i když sama nevím jestli bych to zvládla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.13 11:25
avatar

Dobrý den. Předně je to závazek jak hrom. Musíte si získat důvěru těch lidí, být spolehlivá, zodpovědná, je to časově náročná práce. Musíte být silná i psychicky, mít emoce pod kontrolou apod. Je to krásná a záslužná práce, ale ne každý toto zvládne...Stane se to součástí Vašeho života, pokud do toho dáte zároveň i kus srdce. Neumím to jinak popsat, tím musí člověk projít, vyzkoušet si to. Více info si přečtěte třeba zde, najdete tam i co obnáší práce přímo s postiženými lidmi.:

http://praha.charita.cz/pomahejte/dobrovolnictvi/

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.13 12:20
avatar

Záleží k čemu si dovolí vás pustit, postižení lidé jsou velmi nedůvěřiví a např. autista by k vám cestu pravděpodobně nenašel a jeho stav by se zhoršil i poté co by si naopak na vás zvykl a vy od práce utekla. U nás dobrovolníci pomáhají s tříděním vybraných věcí, v kuchyni, úklid ale někteří i přímo ve stacionáři ¨v dílnách, nebo v hospicu. Záleží co to je za organizaci, já mluvím o jedné diecézní charitě v Brně a ta např. organizuje i čtení dětem v nemocnici.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.13 12:34
avatar

Koalko, od toho je to DOBROVOLNICTVÍ, že si můžete "vybrat", čím chcete pomoci. Jistě už jste si zjišťovala nějaké organizace, které tu dobrovolnickou práci zajišťují. Dobrovolnická práce může obsahovat všelicos - od čtení lidem v domově důchodců, práci v charitním šatníku, chození na nákupy, doprovázení na úřady, nebo jenom "společnost" pro toho konkrétního člověka. Kvalifikovaní lidé můžou třeba pomoci s koupáním atd.

Když tam zavoláte, jistě se domluvíte - nebojte se mluvit o svých představách, o tom, co můžete nabídnout, jistě budou rádi za každou pomoc.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: koalka*
Datum: 10.01.13 14:57

Ano,zjišťovala jsem si to,ale není tam napsaná konkretní činnost,kterou bych dělala...jen práce s osobami se zdravotním postižením. Vyžadují spolehlivost a časovou flexibilitu. Jedná se o charitu, zařízení sociální rehabilitace. Ale asi nejlepší je zavolat a zeptat se na podmínky. :)

Od: koalka*
Datum: 10.01.13 14:50

Děkuji za odpovědi. Ještě nad tím pouvažuji.

Datum: 10.01.13 15:34
avatar

V krajském městě občas hledají asistenty k tělesně či duševně postiženým - např. pomoc ve škole. Je to sice práce záslužná a potřebná, ale velice těžká. I na psychiku. U duševně postiženého člověka nemůžete vždy předvídat, jak zareaguje na Váš podnět. A malér je na světě.

Navíc, jak jsem viděla, nejvyšší nabízená mzda je 4 tisíce hrubého a za to byste zcela jistě nevyžila a tuto náročnou práci asi ani dělat nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.