Zhoršení vidění do dálky

Od: Datum: 08.01.13 17:32 odpovědí: 7 změna: 08.01.13 21:11

Prosím o radu,pokud máte nějaké zkušenosti s očima.Brýle nenosím,na blízko vidím supr,ale do dálky někdy dobře a někdy ne.Eliminoval jsem pc,tv,unavu,nepomohlo nic.Ale všiml jsem si,že po vypití kávy se mi zhoršuje zrak-do dálky,po 3 hodinách zase vidím dobře.Jakmile si ale dám zase kafe,tak se situace opakuje.Vypiju denně 4-5 sálků kavy,je možné,že kofein mi dělá neplechu ve zraku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 08.01.13 18:18

Myslím, že pití kávy na zrak nemá vliv, ale měl byste navštívit očního lékaře a oči si nechat vyšetřit. Já jsem také krátkozraká a brýle nosím od 16 let. Je zřejmé z Vašich potíží, že zrak Vám trochu slábne a s brýlemi budete vidět zase dobře. - pt

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.13 18:35

Děkuji,mně jenom zaráží,že to vidění do dálky resp. to špatné vidění není permanentní,prostě jenom někdy a to na 99 procent po vypití kávy

Datum: 08.01.13 18:43

Taky záleží, jak je oko unavené. Po dobrém a kvalitním spánku vidím dobře, stejně tak, pokud nejsou venku vedra nebo silné mrazy.

Datum: 08.01.13 18:58

Káva zvyšuje krevní tlak, jestli už tak ho máte vyšší (+ pijete docela dost toho kafe), tak by to teoreticky mohlo dělat neplechu. Radila bych za obvoďákem na kontrolu tlaku a hned na to za očařem.

Od: ron*
Datum: 08.01.13 18:47

Určitě navštivte očního lékaře. Také vidím špatně do dálky, brýle zatím nenosím (jen na televizi nebo do kina). Káva mi žádné problémy nedělá, vidím pořád stejně. Nemáte třeba problém s tlakem? 4-5 šálků kávy je celkem dost.

Datum: 08.01.13 19:14

Tlak je v pořádku,prostě ta káva mně sice nakopne,ale ty oči mně štvou.Dnes jsem si dal poslední kafe v 15.30,jěště v 18.00 jsem viděl txt na tv rozmazaně a ted už ho bez další kávy vidím perfektně.

Datum: 08.01.13 21:11

Je potřeba si uvědomit způsob zobrazování viděných objektů.Někde jsem viděl obrázek,jak na sítnici oko zobrazuje jen optický obraz.Celý zdeformovaný jako pod vodou s vlnami.A jedno oko jinak a druhé oko také jinak.Vlastní zaostření je provedeno pomocí svalů na spojivkách a dává pokyn zaostření v centrální žluté skvrně,která dává pokyn optickému centru v mozku,aby vytvořilo obrázek.

Takže centrum vidění dá dohromady informace z oční optiky,které proudí"kabelem" očních nervů do mozkového centra vidění a centrum spočítá informace,a vytvoří ostrý obrázek

Pokud je něco s nervy,únava,indispozice po opici,zdravotní potíže,obrázek nemusí být kvalitní.Takže vlastní oko se nepodílí ze 100% na tvorbě toho,co se nabízí k vidění.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.