Podpora v nezaměstnanosti

Od: Datum: 08.01.13 16:48 odpovědí: 4 změna: 08.01.13 20:42

Dobrý den potřebuji poradit.Pobírám rodičovský příspěvek na dceru (končí mi v květnu),ale zároveň jsem už druhým rokem pracuji,jelikož v práci změnili podmínky,zvažuji dát výpověď,mám potom nárok na podporu nebo ne?Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 19:28
avatar

Pokud pracujete déle než rok, tak ANO.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 19:40
avatar

To bohužel není zcela pravda.

Nezáleží, jak dlouho paní pracuje, ale jakou dobu má ze zaměstnání odpojištěnou. Tato doba musí činit v uplynulých dvou letech 12 měsíců, jinak na podporu nárok nemá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 08.01.13 20:41

Dobrý den.

Nárok na podporu má:



  • občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění


  • potřebnou dobu pojištění je možné získat i prostřednictvím tzv. náhradních dob, což je třeba doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, péče o dítě do čtyř let,..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 20:42
avatar

Máte-li na základě pracovní smlouvy, na zakladě DPČ s odměnou nad 2.500 Kč měsíčně, nebo (od 1. 1. 2012) na základě DPP s odměnou nad 10.000 Kč měsíčně, odpracováno alespoň 12 měsíců, budete mít na podporu nárok.

Ovšem pozor na krácení podpory uchazečů, kteří dobrovolně ukončili zaměstnání. Doporučuji v písemné výpovědi uvést vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti (jinak by se Vám podpora krátila na 45 % průměrného čistého výdělku/odměny).

___ Zákon o zaměstnanosti, vážné důvody (§ 5 písm. c)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.