Přítel ve vězení - vycházky?

Od: Datum: 27.12.12 21:35 odpovědí: 13 změna: 30.12.12 18:10

Dobrý den,chci se zeptat,zda li existuje nějaké PT,kdy vězen muze jet na par dni domu,nebo alespon čiste jit sam na prochazku po meste v kterem je ve veznici a jak ej to s propustenim na 1/3? Predem dekuji za poradení!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.12.12 22:26
avatar

Co míníte zkratkou "PT"? Pokud vím, nejsou žádné vycházky po městě ani návštěvy domoova povoleny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 27.12.12 23:31
avatar

Záleží na tom, za co bručí a jak se ve výkonu trestu chová. O propuštění na 1/3 nevím, ale pokud se nedopustil velmi vážného nebo opakovaného deliktu, může požádat o podmínečné prominutí zbytku trestu po uplynutí poloviny trestu - právní nárok na toto prominutí však nemá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.12 05:51
avatar

Vím, je to těžké, každý, kdo má někoho rád, nevadí mu, kde je, třeba i v base a chtěl by s ním aspoň o Vánocích chvíli pobýt. Ale nikdy jsem neslyšela o tom, že by se vězni pustili na procházku do města. Nemám v příbuzenstvu nikoho trestaného, ale snad je tam jen nějaká návštěvní místnost, kde odsouzený může s návštěvou pobýt a popovídat si. Za přítomnosti bachaře.

Něco jiného bylo u manžela. Pobýval v Želivi, v protialkoholní léčebně. Po delším pobytu a dobrém chování dostali občas pacienti vycházku po Želivi. Třeba na 3 hodiny. Nesměli za hranice obce. Ovšem hned po návratu nastalo "foukání do balónku", jako kontrola.

Propuštění v 1/3 trestu se mi také nezdá možné. Odsouzený za sebou musí mít odbytou polovinu, k tomu vzorné chování, být bezproblémový. A ještě to pečlivě zvažují.

Záleží ovšem také na tom, co provedl - zda úmyslně zavraždil starou babču kvůli pětistovce, nebo zda třeba nechtíc porazil autem chodce. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.12 07:45
avatar

Jestliže odsouzený svým chováním a jednáním nebo příkladným činem projevuje odpovědný přístup k plnění stanovených povinností a spolupracuje při naplňování účelu výkonu trestu, lze mu udělit odměnu. Nejvyšší odměna je přerušení výkonu trestu - to je asi to vaše PT. Tuto odměnu může odsouzený dostat až po určité době, kdy prokáže, že si ji zaslouží. Nedostane ji ten, kdo odpykává trest za závažný trestný čin, kdy hrozí zneužití této odměny. Podmíněně může být propuštěn po odpykání poloviny trestu, v některých případech po uplynutí 2/3 trestu. Opět si to musí zasloužit; u provotrestaných je to běžné, u recidivistů výjimečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lusijanek*
Datum: 28.12.12 09:38

děkuju za odpověd,ano PT je přerušení trestu ,po vaší odpovědi mám malinko lepší pocit než po jiných! )

Datum: 29.12.12 15:06
avatar

Přispěji svou troškou do mlýna, ve vězení je za daňové úniky známý. Dostal 6 let natvrdo, před pár měsíci žádal o vycházky.

Sdělili mu ovšem, že vzhledem k jeho znalostem cizích řečí je riziko útěku do zahraničí velké, takže to zamítají, a bylo mu sděleno, že ze stejných důvodů mu zřejmě neprojde ani žádost o předčasné propuštění.

doplněno 30.12.12 14:39:

Ano, bohužel jen několik milionů (nebo desítek, podrobnosti nevím). Kdyby zpronevěřil miliardu, nic by se mu nestalo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roboot*
Datum: 30.12.12 14:17

6 let? Panebože to musela být škoda ve výši minimálně několika milionů *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 15:15
avatar

To se mi nezdá. O podmíněném propuštění rozhoduje soud na základě posudku o chování a snaze po nápravě odsouzeného. Znalost jazyků v této věci nemůže hrát roli. Jestliže je podmíněně propuštěn, může pobývat v zahraničí nebo kdekoli jinde, dle vlastní volby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 15:43
avatar

Netuším, ale tohle mu bylo sděleno (soudem?), když žádal o vycházky. Nevím, kdo o tom rozhoduje, ale také mi to přijde postavené na hlavu. Chová se dobře, snaží se, aby ho pustili co nejdříve, nedělá žádné potíže.*nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 30.12.12 18:10

Můj známý má souseda, který spáchal tuším zpronevěru. Byl ve vězení několik let a čas od času ho pouštěli domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.12 15:58
avatar

Dobrý den. Něco o tomto říká trestní řád, viz:

§ 45


Odměny


(1) Jestliže odsouzený svým chováním a jednáním nebo příkladným činem projevuje odpovědný přístup k plnění stanovených povinností a spolupracuje při naplňování účelu výkonu trestu, lze mu udělit odměnu.


(2) Odměnami jsou:


a) pochvala,


b) mimořádné zvýšení doby trvání návštěv během jednoho kalendářního měsíce až na 5 hodin,


c) povolení jednorázového nákupu potravin a věcí osobní potřeby odsouzenému, který jinak tyto nákupy nemůže provádět,


d) zvýšení kapesného nejvýše o jednu třetinu až na dobu 3 kalendářních měsíců,


e) věcná nebo peněžitá odměna až do výše 1 000 Kč,


f) rozšíření osobního volna na sportovní, kulturní nebo jiné zájmové aktivity až na dobu 1 měsíce,


g)povolení opustit věznici až na 24 hodin v souvislosti s návštěvou nebo s programem zacházení,


h) přerušení výkonu trestu.

§ 56


Přerušení výkonu trestu


(1) V případě úspěšného plnění programu zacházení a dosahování účelu výkonu trestu může ředitel věznice formou odměny přerušit výkon trestu odsouzenému až na 20 dnů během kalendářního roku. Doba přerušení se počítá do výkonu trestu.


(2) Pro naléhavé rodinné důvody může ředitel věznice přerušit odsouzenému výkon trestu až na 10 dnů během kalendářního roku.


(3) Je-li třeba odsouzenému neodkladně poskytnout zdravotní službu, kterou nelze zajistit ve věznici nebo ve specializovaném zdravotnickém zařízení Vězeňské služby, může ředitel věznice na nezbytně nutnou dobu výkon trestu odsouzenému přerušit. Pokud si odsouzený újmu na zdraví nezpůsobil úmyslně, doba přerušení výkonu trestu nepřesahující 30 dnů v kalendářním roce se započítává do doby výkonu trestu.

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-169

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 30.12.12 16:19

škoda , že jste nenapsala co udělal , u každého odsouzeného je to jiné

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.