O sepsání rekvalifikace pro urad. prace

Od: Datum: 28.12.12 16:04 odpovědí: 10 změna: 30.12.12 20:25

Dobry den, mam mensi potize stim ze nevim jak zacit, nebo celkove sepsat slusne a kvalitne zadost o rekvalifikaci pro urad prace.

Rád bych si sel udelat diky uradu prace ridicak na C a E plus profesak.

Zjistil jsem si vse u autoskoly, ceny atd co vse chteji.

Nejdrive musim dojit na urad prace, kde mi daji papir pro urcenou autoskolu kde oni sepisou ceny atd to vse v poradku, ale aby mi urad prace udelalil tu rekvalifikaci tak musim jit zamestnance co me po provedeni zkousek zamestna. Toho tez mam jen nevim jak spravne sepsat dopis o tom ze me zamestna. Zamestnavatel tez nevi jak to sepsat, takze si to mam vytisknout a prinest da mi razitko,podpis. Pomohl by mi nekdo to solidne sepsat? Mel by nekdo chvilku casu?

Co jsem pohledaval internet tak jsem toho moc nenasel. "pokud paní XY úspěšně zakončí kurz AB, přijmeme ji do pracovního poměru na pozici EF, s nástupem od xx.xx.xx."

Pomuze mit o nekdo sepsat? Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 28.12.12 16:13

Dobrý den.

Jde o příslib zaměstnání.

např. : http://www.katalog-pravniku.c…louvy/990-prislib-zamestnani/

Lze ale sepsat i volnější formou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.12 17:01

Asi by bylo nejlepší svoji žádost předložit ústně a osobně na příslušném Úřadu práce, na referátu zprostředkování a poradenství. Nejste první, kdo má takovou žádost a oni tam mají zkušenosti s tím, co se má podniknout.

Alespoň u nás na ÚP jse solidní člověk, který tohle dělá s dlouholetou zkušeností.

Od: sazinek*
Datum: 28.12.12 17:07

aha tak ja muzu bejt jeste rad ze jsem na uradu prace to mi reknou natoz aby mi pomahali stimhle. vse si clovek musi zaridit, udelat sam. :( bohuzel proto se ptam zda tu neni nekdo ochotny klidne za nejakou krounu mi tohle napsat vyridit solidne.

Datum: 28.12.12 18:12

A už víte , kdo vás zaměstná?

Datum: 28.12.12 18:56

vím kdo mě zaměstná, tohle již mam zařizeny jen mě chybí tahle formalita. on mi to potvrdi jen to musim nejak rozume sepsat :(

Datum: 29.12.12 11:27

Myslím, že by Vám mohlo stačit potvrzení zaměstnavatele přímo do formuláře úřadu práce (ÚP) "Zájem o zvolenou rekvalifikaci", který si můžete stáhnout z webu ÚP (viz odkaz níže).

Vyplňte jej, zvolenou rekvalifikaci zdůvodněte např. slíbeným zaměstnáním (přesně identifikujte budoucího zaměstnavatele).

Pod zdůvodněním (samozřejmě po dohodě s budoucím zaměstnavatelem) uveďte do kolonky "Plánované uplatnění po rekvalifikaci - od kdy" plánovaný druh práce a plánované datum nástupu do zaměstnání; v kolonce "Předpokládaný zaměstnavatel" identifikujte budoucího zaměstnavatele (název, sídlo, IČ).

Budoucí zaměstnavatel by se k tomu mohl podepsat a přidat razítko. Dá-li Vám navíc písemný příslib zaměstnání, obsahující druh práce a předpokládaný den nástupu do zaměstnání, nic nezkazíte.

___ Zájem o zvolenou rekvalifikaci (formát PDF, 183 kB)

Ohodnoceno: 2x

Od: tomasgulas
Datum: 29.12.12 20:35

Sazinku, buď v klidu. Já s tím mám bohaté zkušenosti a jim jde prostě o jediné - neposlat Tě tam. Pokud máš však příslib zaměstnavatele, oni mu maximálně brnknou a je to. Tím to vše končí, nikdo nekontroluje, jestli tam potom opravdu půjdeš dělat, nic. Prostě jakmile Ti přiklepnou rekvalifikaci, už je to nezajímá, nemají proti čemu bojovat.

Někde doma mám falešných smluv pár schovaných, jde o ten Příslib zaměstnání. Ale jak jsem psal, nikdy nikoho už neotravovali z pracáku POTOM, co mu tu rekvalifikaci odklepli.

Datum: 29.12.12 21:05

Tomaši děkuji, jak dlouho trvá to než mi to povoleji? Přilib mam, jen to vše ted sepsat na ten papir co mi tady hodil človiček co mu děkuji a davam že pomohl, ještě něco co bych měl mit k tomu aby mi to dali? hlavně jak dlouho bude trvat to kdy mi to povolejí. Děkuji

Datum: 30.12.12 17:41

Mělo by to jít rychle, maximálně do měsíce.

Ohodnoceno: 2x

Od: tomasgulas
Datum: 30.12.12 20:25

Neměl by být problém se informovat, kolik lidí už je přihlášených, kolik tam berou, kde se to bude pořádat a kdy je termín. Podle toho budeš vědět. Jinak obecně hodně pomáhá vyšší vzdělání (myslím ale třeba při rekvalifikaci na Správce sítě, tvorbu WWW stránek apod.), zdravotní důvody (které ale samozřejmě nebrání udělání řidičáku, myslím tím jako že by se Tě tímto mohli zbavit a na to oni slyší) + to nejlepší - příslib zaměstnání.

Díky tomu příslibu jsem normálně vyšachoval kluka, který tam měl jít. Ale ono to bylo tak, že já to měl slíbeno a pak že ne. Tak jsem udělal dusno, donesl ten příslib a chlapeček (pravděpodobně někoho známý z pracáku) utřel.

Také to bylo tenkrát tak, že dostaneš vyšší podporu o 10%, dokonce i v případě, že už na ni nemáš nárok! Proplatí cesty autobusem, pokud si budeš schovávat lístky apod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.