Med s cibulí proti kašli?

Od: Datum: 28.12.12 18:37 odpovědí: 10 změna: 29.12.12 21:24

proti kašli - med s cibulí? je to fakt pravda?

dyť chuťově to musí být "děsné" *sok*

a zabírá to opravdu?

momentálně kašlu a jsem zahleněn a štípe mě v krku, myslíte že by to zabralo *nevi*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 28.12.12 18:39

zase tak strašné to není. mě pomáhá Stopangin a ten je strašnější

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 28.12.12 18:43

Zkus to... Já to používám - chuťově to nijak "děsné" není - a funguje je to... Cibuli nakrájíš najemno, pokapeš (poleješ) medem a lžičkou vyjídáš výluh - med smíchaný se šťávou cibule...

Stejně tak funguje ´čaj´ z cibule - spařit (jako normální čaj), osladit medem, pít teplé - taky funguje...

doplněno 28.12.12 20:33:

Jakoola: Jo jo - zázvor je také výborná ´meducína´...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.12.12 21:31

To Mowla-s medem nevím,ale s cukrem 100% .Tak s medem bude taky a asi ještě lepší než cukr (co se týká léčebných účinků a chuti asi taky)*palec*

Datum: 28.12.12 18:45

ano pomáhá to odkašlávat ,není to tak ošklivé jak si myslíš

Od: nemej
Datum: 28.12.12 19:50

s medem mi smrdí, takže si ji dělám s třtinovým cukrem + si krájím cibuli na chleba s pořádnou porcí másla, to funguje taky dobře :)

Datum: 28.12.12 20:24

Štava z medu a cibule je výborná na suchý dusivý kašel.Chuťově je to dobré a zabírá. Můžete to ještě podpořit čajem ze zázvoru.Kousek zázvoru nastrouhat nebo nakrájet na malé kousky , spařit horkou vodou,(přidám si sáček čaje) a osladit medíkem. Brzké uzdravení

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 28.12.12 21:30

Není to tak strašné, opravdu účinné, ale pokud to nezkusíte, nic nezjistíte. Je to sladké, cibule pustí šťávu a ochucená medem je opravdu sladká. Nesmíte si to už předem protivit. Dobrý je také majoránkový čaj nebo horká česnečka.

Od: 1nka
Datum: 29.12.12 11:38

osobně při jakémkoli zahlenění příp. škrábání v krku (začíná třeba jen lechtáním) si oříznu kousek zázvoru, oškrábu jako bramboru a tak jak je za syrova sním, rozžvíkat v puse a polknout, nezapíjet, nechat působit, pálí to jak čert, do pár desítek minut je hlen příp. příznaky virózy pryč.

rodičům jsem taktéž doporučil, ale vzhledem k pálivosti kombinují čerstvě nastrouhaný zázvor s medem a to jak pro přímou konzumaci tak do čaje.

jinak myslím, že cibule stejně jako česnek jsou do jisté míry přírodní antibiotika a fungovat by měli taky, ale jak rychle se dostaví účinek po požití těžko říct.

Od: zapa*
Datum: 29.12.12 16:39
Ahoj určitě to zabírá mam dceru které je 17 Let a nic jiného při kašlii nechce! Ještě si do misky nakraji cibuli a jen tak ji nechá v pokoji u postele jak spi. Je to pro mne sice smrad ale rika ze se ji lepe dýchá. Jo a to tvrdí i kolegyně z Prace.

Datum: 29.12.12 21:24

Tak, tak, je to osvědčená záležitost. A znám opravdu i mnohem víc hůř chutnajících věcí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.