Výpoved ve zkušební době

Od: Datum: 25.12.12 22:28 odpovědí: 11 změna: 26.12.12 10:35

dobrý den prosím o radu dostala jsem výpověd ve skušební době 21.12.2012 den před tím nás ředitel ujištoval že se propouštět nebude.Byla jsem propuštěna jen já protože jsem ráno upozornila ,účetní že mně nepřihlásila na zdravotní pojištovnu.Během 2 hodin jsem měla výpověd,bylo mi řečeno že pro mne není práce přitom 2 pracovnice co se mnou nastoupily tam zústaly múžete mi nekdo poradit jak mám postupovat dál hold jsem pro ně byla trnem v oku ,platěj pozdě vyplatu tak jsem si ji musela přímo vyřvat.mám jěště nejakou šanci,změnit tu výpověd já si myslím že bych měla mít napsano zrušení ve skušební době a ne vypověd ve skušební době děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.12 22:41
avatar

Dobrý den. Ano, během zkušební doby se nedává výpověď, ale jde o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Výpověď je něco jiného a má svá pravidla ze strany zaměstnavatele i ze strany zaměstnance. Zaměstnavatel může dát výpověď jen z důvodů, které ukládá zákoník práce. K výpovědi se pak váže 2. měsíční výpovědní lhůta, popř. odstupné...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.12.12 23:10
avatar

Máte pravdu , zákoník práce nezná terním ,,výpověď ve zkušební době,, . Mělo Vám být doručeno: Oznámení o ukončení pracovního poměru ve zkušební době.. A ani jako výpověď se toto považovat nedá - nemá- li tato forma náležitosti výpovědi. Zdá se , že formálně Váš pracovní poměr trvá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 25.12.12 23:12
avatar

Ano, máte pravdu, jak psala Kapka, ve zkušební době nejde o výpověď, ale o zrušení poměru. Pokud kvůli této chybě zažádáte o zrušení "výpověďi", jistě dostanete "zrušení poměru ve zkušební době". Prostě Vás tam nechtějí, jen to špatně napsali...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 25.12.12 23:16
avatar

Jak psali přede mnou, ve zkušební době se výpoveď nedává.

Vypadáte ale, že chcete usilovat o zachování toho pracovního poměru. Snad se o to ani nesnažte. Nemají Vás tam rádi. Zůstat tam bude jen o nervy (Vaše) a stejně Vás vyhodí. A když ani nevyplácejí včas, taky byste tam mohla dělat a pak zjistit, že to bylo zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petronelka*
Datum: 25.12.12 23:59

děkuji za odpověd ,tak že když jim pošlu mezi svátkama dopis o neplatnosti výpovědi tak by mi ji měly uznat ,mně se jedná o to že jednaj s lidmi jak s onucí ale to jsou jen a jen 2 osoby .můžete mi poradit jak to mám napsat aby to bylo správně napsaný děkuji

Od: hop®
Datum: 26.12.12 00:07
avatar

No, uznat by měli, ale třeba to půjde až k soudu...

Uznají a napíšou "okamžité zrušení ve zkušební době"...

...asi bych nic nepsal a se ctí odešel, kde si mě neváží a kde mne evidentně nechtějí, tam nebudu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.12.12 01:01
avatar

Kdy přesně Vám končí zkušebi doba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petronelka*
Datum: 26.12.12 04:14

skušební doba mi končí 1.2.2013

Datum: 26.12.12 10:35
avatar

Pokud Vám končí zkušební doba až 1.2.2013, tak s tím nic nenaděláte (pochopila jsem , že Vám jde i o to jim trochu znepříjemnit život), pořád mají dost času na opravu. Vykašlite se na to , jen se budete nervovat a výsledek bude stejný. Ukončení vám dali 21.12. jen proto , aby Vám nemuseli proplácet svátky. V takové firmě ani nechtějte pracovat.Nicméne bych trvala na tom , aby si to opravili , protože jestli půjdete na pracák , tak by tam s tím MOHLI mít problém, Na OSSZ a VZP si překontrolijte , zda jstre byla přihlášena . Ze mzdy Vám bylo strženo pojistné, tak by také mělo byt na příslušné úřady odvedeno.Vezměte si sebou smlouvu o prac.poměru a OSSZ a VZP si to již s firmou vyřídí sami.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.12 02:14
avatar

Zaměstnavatel měl použít obrat "zrušení pracovního poměru ve zkušební době", případně se mohl odvolat na § 66.

Můžete sice zkusit zaměstnavateli napsatr, ale podle mne se pro Vás výsledku nic nezmění. (Vůle zaměstnavatele je zřejmá, přestože místo "zrušení" použil výpověď".)

___ Co míníte obratem: "... platěj pozdě vyplatu tak jsem si ji musela přímo vyřvat"? Termínem splatnosti mzdy je celý následující kalendářní měsíc, pak má zaměstnavatel ještězákonnou lhůtu 15 dnů.

Pokud by Vám zaměstnavatel nevyplatil např. mzdu za říjen do 15. prosince včetně, mohla byste 16. prosince zrušit pracovní poměr podle § 56, odst. 1 písm. b (to je možné i v průběhu zkušební doby). Podle § 56, odst. 2 byste v takovém případě měla vedle dlužné mzdy nárok na náhradu mzdy za chybějící výpovědní dobu (zpravidla za 2 měsíce).

___ Nyní bych se spíše zaměřila na zdravotní pojišťovnu:

Zajděte si tam s pracovní smlouvou, písemným zrušením pracovního poměru a s výplatními páskami, abyste doložila, že Vám zaměstnavatel zdravotní pojištění strhával. (Abyste po nějaké době nespadla do exekuce kvůli dlužnému zdravotnímu pojištění.)

___ A doporučuji se obrátit na inspekci práce (zaměstnavatel, který nepřihlašuje své zaměstnance k pojištění, toho podle mne bude mít na svědomí více).

doplněno 26.12.12 16:30:

Luke123, nikoliv.

Obdobím splatnosti mzdy za říjen byl listopad, zákonná lhůta 15 dnů tedy skončila 15. prosince.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 26.12.12 04:23
nevyplatil např. mzdu za říjen do 15. prosince včetněNema tam nahodou byt do "15. ledna"? *nevi* Odpovidalo by to tomu vasemu "30+15 dni".
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.