Proc si nedokáži najít partnerku

Od: Datum: 24.12.12 23:31 odpovědí: 6 změna: 27.12.12 16:08

Dobrý večer a vesele vanoce.chtěl bych vědět vaše názory a rady na situaci, proc si nedokáži najít partnerku,

Ještě na základní škole jsem uviděl jednu holku, kterou sem viděl poprvé, hned sem věděl že to je ta holka s kterou bych hctěl být ,

Jak tak plynul čas, tak jsem se do ni zamiloval, jenže jsem byl takový slaboch, že jsem ji to nedokázal řici, z její strany byla menší snaha si něco začít, jenže já blb sem to ignooval, Poté jsme šly každý na jinou střední školu, a již jsme nebyly v kontaktu několik let, již je to 9 let a stále k ní hodně cítím, že je to jediná holka kterou jsem miloval a trochu i ted miluji, jenže ona si za tu dobu našla práci, partnera tak ji nechci ničit vztah. Měl sem pár kratkých vztahů, jenže sem to musel ukončit furt mě to táhlo k té jedné. Skrátka nedokážu navázat nový vztah a milovat jinou holku furt to ve mě je,Říkal jsem si, že to chce čas ale i po 9 letech ve mě něco je, nejhorší bylo když sem ji stratil ze dne na den a nikdy od te doby osobne nevidel,

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.12 23:40

Dobrý večer. To se tak někdy stane, že člověk promarní svoji šanci a pak se s tím nedokáže dlouho vyrovnat. Ona šla jinou cestou, měl byste jít též svojí a zapomenout na ni. Nebo budete každou známost pořád srovnávat s ní a všechny vztahy Vám na tom zkrachují. Co je pryč, je pryč. Vyrovnejte se s tím, za minulostí udělejte tlustou čáru a vyjděte vstříc novým vztahům. Ale to si nejdříve musíte udělat pořádek sám v sobě. Ujasnit si, co chcete a odpoutat se od toho, co mít nemůžete. Možná nejste na vážný vztahtak docela připravený...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.12.12 01:06

O ztrátu partnerky nejde, protože jste nemohl ztratit, co jste nikdy neměl.

Doporučila bych přestat se ohlížet do minulosti (ponechte si jen pěknou vzpomínku; nesrovnávejte!) a zaměřit se na současnost a budoucnost.

Abyste za dalších několik let nezjistil, že Vám zase část života protekla mezi prsty.

Ohodnoceno: 0x

Od: strata
Datum: 25.12.12 03:06
Neco o tom vim. Byl (a castecne stale jsem) takhle zavisly take na jedne holce a jeste dele nez ty. :(
Problem je, ze po tech letech, co jsi ji nevidel, jsi si ji naprosto zidealizoval. Nepamatujes si jeji chyby, vzpominas si jen na jeji kladne stranky a to ti nedava sanci se od ni odpoutat.
Jestli i presto tomu chces dat sanci, tak ti asi nezbyde nic jineho nez pockat, jestli se nahodou nerozejde se svym soucasnym pritelem a pak bys mel sanci ji "nahodou" potkat, nekam ji pozvat, popovidat si a zjistit, jestli tam jeste neco z tvoji nebo jeji strany neni. Treba te hodina stravena v jeji pritomnosti a diskuze s ni ujisti, ze uz te k ni nic netahne, protoze se za tech 9 let dost zmenila. Lide se vyvijeji, zvlaste v tomto veku (15-25 let).

Datum: 25.12.12 06:00

Jak jste ji mohl ztratit, když jste ji předtím ani nezískal, neměl žádný vztah s ní?

Jak můžete říct: viděl jsem ji poprvé a hned jsem věděl, že bych s ní chtěl být. To se mi zdá nepochopitelné. Ano, může se Vám někdo zalíbit na první pohled, ale pak toho člověka poznáváte, pozorujete, snažíte se vytvořit vztah, zaujmout toho druhého, postoupit někam dál.

Vy jste nevytvořil vůbec nic, o nic jste se nepokusil, jen už 9 let koukáte a vzdycháte. Jste opravdu slaboch, jak píšete sám.

Tuhle příležitost jste už promarnil a nemá cenu v tom něco dělat. Dívka má svého partnera, který ji dokázal dát to, co Vy nikdy ne. Nesnažte se nějak jejich vztah nabourat, na to nemáte právo. Času jste měl dost a nevyužil jste ho.

Najděte si nějakou jinou ženu. Sám vidíte, že čas utíká a byla by škoda zůstat sám. Tahle není jediná na světě, málokdo si vzal hned tu první dívku, která se mu líbila. A až nějakou poznáte, nesmíte na ni jen civět, ale jednat. Komunikovat s ní, postupně jí časem vyjádřit své city. Jak se říká: Pro jedno kvítí slunce nesvítí.

A je to pravda. Jaga.

Datum: 25.12.12 06:52

No je štědrovečerní čas, tak asi na vás padají takové chmury. Proč si myslíte, že ona partnerka by byla pro vás ta jediná pravá? To si myslíte asi jen vy sám, ona nikoliv, když už jiného a takovou dobu. Přestaňte se tím trápit. Víte, co se v životě hodně stává? Že když se vám splní tajný sen, přání, tak pak zjistíte, že bylo lepší o tom snít, než jaká je skutečnost. Že splněný sen nepřinesl tolik radosti jako snění o něm (moje vlastní trpká zkušenost). Takže se vyprdněte na tu dívčinu a hleďte s optimismem do budoucnosti, protože je nade vše jasné, že tu pravou jste ještě nepotkal, když jste vystřídal pár krátkých vztahů a nic z toho.

Od: dolphin*
Datum: 27.12.12 16:08

Rekla bych, že člověk si tu druhou osobu často vyidealizuje a třeba ve skutečnosti je již jiná a třeba by jste byl i překvapen...prostě asi jste nenatrefil na nějakou dívčinu, do které by jste se zblaznil...pokud má již přítele je asi lepší se s tím smířit a hledat dál...však ona ta pravá láska ještě příjde!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.