Nízké Sebevědomí

Od: Datum: 17.12.12 21:02 odpovědí: 4 změna: 17.12.12 22:15

Hezký večer přeju.

Mám tolik otázek, že ani nevím kde začít. Nejhlavnější můj problém je, že strašně moc bojuji se seběvědomím. A od toho se pak odvíjí vše ostatní. Málo si věřím, někdo mi třeba něco vytkne, a mě to hned ubere na sebevědomí ikdyž je to uplná blbost. A zase naopak malá pochvala mi přibere na sebevědomí. Hrozně mě to štve že mám takové sebevědomí, ikdyž nemám mít ani proč. Kvůli tomu mám i velké zábrany dělat věci které mě baví, protože si vůbec nevěřím. Myslela sem, že se to časem změní, ale nevidím vůbec změnu. Do toho mám rodinné problémy, a někdy nevidím žádný smysl. Má někdo taky stejný problém? Za každou odpověd budu ráda. Příjemný zbytek večera.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.12 21:20

vítej v klubu...ne,ale tak myslím že u mě už se to zlepšlo tak nějak samo,asi to chce jen čas a nestresovat se tím co ti ostatní říkají (vytýkají,...)

Ohodnoceno: 0x

Od: rezavynyt
Datum: 17.12.12 21:21

nepíšeš kolik je ti let. Já ti dám jednu radu. Čím budeš starší a budeš se pohybovat mezi lidmi, poznáš víc lidí, kteří mají vysoké sebevědomí a jsou až drzí. Pak si sama řekneš, sakryš, proč mám být stále někde v pozadí, když tenhle bl.ec, není o nic chytřejší než já.

Myslím, že dnes frčí cizí slovo asertivita.

Datum: 17.12.12 21:32

Přesně tak. Zkuste se zapsat do kursu asertivity, či jiného, hlavně choďte mezi lidi. Slabé sebevědomí se dá jedině "vyléčit"pozitivními zkušenostmi a zážitky. Když je člověk sám doma, a trápí se a nadává na celý svět, sebevědomí je zákonitě na bodu mrazu...

Ohodnoceno: 1x

Od: hm®
Datum: 17.12.12 22:15

Na lidi moc nedej. Jednej tak, jak je to podle tebe správné. Když se ti něco povede a někdo tě pochválí, fajn, když se nikdo nenajde, pochval se sama. Když se něco nepovede, no, to se občas stane, tomu nelze předejít, tak se z toho pouč a dál to moc neřeš.

Zřejmě nikdy z tebe nebude veřejně exponovaná osoba, takže dej na ostatní jen s mírou. Jednej podle sebe a žij podle sebe a pro sebe (a pro svou rodinu). Žít podle ostatních, k čemu by to bylo? Nikdo by to stejně neocenil.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.