Zbrojní průkaz - jak začít?

Od: Datum: 16.12.12 22:09 odpovědí: 8 změna: 18.12.12 09:48

Zdravím všechny.

Chtěl by jsem v brzké budoucnosti udělat zbrojný průkaz, poradil by mi někdo, kde začít, co k tomu potřebuju, kolik by mě to přibližně stálo atd. Nechci to na myslivecké účely, ale na ochranu osoby a majetku (myslím, že se to tak jmenuje).

doplněno 16.12.12 22:10:

* omlouvám se, "zbrojní"

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.12 23:22

Dobrý večer, musíte vyplnit tiskopis-žádost o vydání ZP, dále potřebujete potvrzení o zdravotní způsobilosti od ošetřujícího lékaře, udělat testy odborné způsobilosti (zákon o zbraních a střelivu) - testové otázky se dají najít na internetu, nebo si koupíte knížku. Zpavidla také děláte rozborku,sborku zbraně. Pokud vše vyjde, ve správním řízení je průkaz vydán. Za žádost zaplatíte 500,- za skupinu, za další rozšíření pak 100,- , lékařské potvrzení podle ceníku Vašeho ošetřujícího lékaře. Pokud budete chtít jít na střelnici vyzkoušet rozborku,sborku, střílet - zaplatíte si náboje, rozborka většinou 500,- , můžete zkusit i bez ZP.

Nejdražší je ssamozřejmě zbraň (třeba Glock 15-19 000,-)

Ohodnoceno: 0x

Od: mjoe
Datum: 16.12.12 23:28

Jen se zeptam, pri zkouskach se nestrili? Tam je jenom ta rozborka?

Od: astar*
Datum: 16.12.12 23:34

Při zkouškách se samozřejmě střílí.

Od: astar*
Datum: 16.12.12 23:31

Tady máš vše potřebné od A do Z

http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 06:05

A jinak doporučuju projít celý kurz ve střeleckém klubu. Když se pozeptáš ve "zbraních a střelivu", rádi ti pomůžou, budeš jejich potencionální zákazník. Mě kdysi naučili rozebírat, co bylo na krámě, poradili fígle a chytáky, co dávaj komisaři u ústních zkoušek (a dobře jsem je využil) a nakonec jsem si s nima šel zastřílet (platil jsem jen náboje), abych se s tím naučil.

Od: mcarlos*
Datum: 17.12.12 10:54

Musíte se přihlásit do kurzu,za ten zaplatíte asi 3000Kč,vyplníte žádost,za potvrzení od obvodního lékaře dáte asi 250Kč a s tím jdete na OŘ Policie,tam se ještě dokládají 2foto a kolek asi 200Kč za každou skupinu ve zbrojním průkazu,další je už na vás.

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 11:31

To je něco nového? Nevím, jak teď, ale absolvování kurzu není podmínkou pro zbrojní průkaz. Pokud žadatel ovládá zbraň i zákon, může bez kurzu přímo na závěrečné zkoušky.

Od: mcarlos*
Datum: 18.12.12 09:48

Můžete i bez toho kurzu,ten je pro začátečníky.Zkouška z odborné způsobilosti se skládá z testu a střelby,stojí asi 500Kč.Toto a ostatní dokládáte na OŘ Policie,který vydává ZP.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.