Lék na rýmu

Od: Datum: 15.12.12 15:53 odpovědí: 15 změna: 16.12.12 17:42

dobrý den nevíte někdo nějaký lék na rýmu? vyskoušeli jsme jich hodně ale žádný nepomohl...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.12 15:55

Moje babička říkávala. Léčená rýma trvá 7 dní, neléčená týden.

Ohodnoceno: 2x

Od: frantisek*
Datum: 15.12.12 16:24

Já když jsem nachlazený, tak mě pomáhá syrová cibulea tu pěkně zkonzumuji z čimkoliv protože samotná mě moc nejede. A kam se hrabou kapičky a tablety.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.12.12 16:29

Jen upozorňuji: bacha na Olynth a nasivin. nepoužívat déle jak týden. Já jsem ho používala dýl a mám oteklou sliznici a už měsíc pocit ucpaného nosu. Je to humus. Rýma odejde sama, napařovat a čekat.

Datum: 15.12.12 16:44

Olynth je návykový, v příbalovém letáku je napsáno, jak dlouho se může používat. Pokud rýma trvá dýl jak týden, tak se nemusí jednat o rýmu, ale třeba o alergii.

Datum: 15.12.12 19:21

Rýma, pokud to není alergie, je virového původu. Organizmu trvá týden nebo sedm dní, jak kdo chce, než mrchu vira zlikviduje a zklidní sliznice. *placni*

doplněno 16.12.12 07:04:

Na vira není lék. Je potřeba posilovat imunitu, ta jediná dokáže vir zlikvidovat. *hej*

Od: ok®
Datum: 15.12.12 19:22

na rýmu není lék!

Datum: 15.12.12 20:18

na rýmu pomáhá smrkat :D a snažit se být v teple, nebo aspoň ne vyloženě v chladu. Zajímalo by mě, jaké léky na rýmu jste zkoušeli? Já asi žádný neznám.

Datum: 15.12.12 21:04
Já sice neznám lék na rýmu, ale jako prevence je vyborná Vincentka. Normálně kapatkem do očí aplikovat pár kapek třikrát denně do nosu. A rýmu budete mít maximalně 3 x za zimu.

Datum: 15.12.12 21:37
Vyhýbat se hlenotvornym potravinám a sumive tablety s ceckem pít preventivně pro příště.

Datum: 16.12.12 12:09

Asi žádný max pro lepší pocit tak 3-4 dny kapat 2x denně Sanorin emulzi,kdo je otrlý tak může zkusit citron (kapku do dírky)ale je to dryák!

Datum: 16.12.12 13:09

Protože už něco pamatuji,mám také vyzkoušenu řadu pomůcek i proti rýmě.Když už nos nedá pokoj,nedá se dýchat a teče z nosu nadmíru,obvykle stačí jít do koupelny a nasát nosem několikrát co nejstudenější vodu.Tím se sliznice uklidní a na několik hodin mám pokoj.Pak to zase zopakuji.Trochu drastičtější způsob,ale určitě účinější,je použití inhalace eukalyptového oleje.Ten se s kouskem vaty,do něj namočeným,vloží do skleničky hodně horké vody a unikající páry se vdechují,co kdo snese.Působí to výborně i na průduškové záněty.

JABRAKA

Datum: 16.12.12 13:15

No, já nevím s tou studenou vodou. Mně tedy v nose vůbec nedělá dobře. Když si třeba umývám vlasy a nateče mi voda do nosu, pekelně mě pak pálí a bolí nosní mandle a vůbec celá sliznice nosu. Ono to asi bude tím, že nejlepší voda pro lidské tkáně je voda slaná.

Datum: 16.12.12 14:26
Nejlepší technika je džala neti . Jednou dirkou se nalévá slaná voda do nosu, druhou vytéká. Uvidíte kolik hlenu vám vytece. Mám chronickou rýmu a loni jsem vyplachoval celé léto. Taky je vhodné omezit hlenotvorne potraviny.
http://www.zdravi-az.cz/Odstraneni_dysbakteriozy_03.php

Datum: 16.12.12 17:21

Silná česnečka k obědu a k večeři z uvařené jedné brambory, hodně pepře a majoránky, nebo saturejky.

Čaj z majoránky, saturejky, šalvějový, zázvorový s medem. Nevěřili by jste, jak je majoránkový čaj dobrý.

V místnosti mít na provonění eukalyptus.

Do horké vody ponořit nohy, nebo lokty, pořádně končetiny prohřát, teple se zabalit, vlněné ponožky a dohřát v posteli.

Nejlepší mám zkušenosti s prevencí. Kupujte si pálivé věci. Chilli papričky, pálivou papriku, pálivé ostré omáčky, kvalitní ostrý kečup.

V období od září, října perte tyto pálivé věci kam se dá, hlavně na chleba s máslem, sádlem, k vajíčků, uzeninám, když přidáte křen, česnek, cibuli tak by jste měl být chráněn.

Též člověk nastydne, když vyběhne jen tak na lehko /vždyť je to jen pár vteřin/ ven z kanceláře nebo ke vrátků k pošťákovi. To je vždy nejrizikovější. Jako mladší jsem to tak dělala, ale nyní si už beru při ošklivém počasí vždy bundu, čepici a vše se mi vyhýbá.

Datum: 16.12.12 17:42

Vždycky mi pomohl "Sanorin".

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.