Katastr -poplatky?

Od: Datum: 15.12.12 18:07 odpovědí: 2 změna: 15.12.12 19:08

Dobrý den potřebovala bych poradit ,jsem rozvedená a řešíme rozdělení společného majetku,Týká se to bytu,chci bývalého manžela vyplatit z bytu a potřebovala bych vědět , kdo po novém roce zaplatí dan z přepisu jeho poloviny .Dosud to byl prodávajíci platil 3 procenta z ceny ,bude to i nadále? Neví někdo jak to přesně chodí ,poradil by mi?Nerada bych ,aby s tím byli později problémy chci ho vyplatit ,jeho polovinu přepsat a mít klid ,on s tím souhlasí .Díky za rady .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 15.12.12 19:01

Zatím není změna kdo, ale můžete se domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.12 19:08

Dobrý den, pletete dohromady dva úřady...

Finančnímu úřadu přísluší daň z příjmu za prodej nemovitosti a tu by měl zaplatit Váš manžel (pokud se spolu nedohodnete jinak), jelikož on bude mít příjem, který je třeba zdanit.

Katastrálnímu přadu přísluší poplatky související s převodem nemovitosti (správní poplatek za kupní smlouvu) ve výši Kč 1.000,- za vklad. Plus případné další poplatky, např. pokud budete chtít výpis z katastru, apod.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.