Pracovně vytížena vs právo na nemoc

Od: Datum: 11.12.12 15:53 odpovědí: 6 změna: 11.12.12 22:25

dobry den opět se s otazkou obracim na tento web...v praci jsem onemocněla nic važnyho...zvyšena teplota bolest v krku a slabost ...zavolala jsem vedoucimu že nemužu v tomto stavu dělat...nakonec jsem šla ikdyž mi bylo zle...ale domluvili sme se že na dalši 3 dny že nepujdu a vyležimto...hm jsem doma jeden den a pořad mi vola zda nemužu jit...místo neschopenky jsem si vzala 3 dny volna a on mi pořad vola...co mam dělat?myslim že mam pravo na to zustat doma když sem nemocna a pracuu v potravinařství ne?děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.12 16:25
avatar

Dobrý den. Máte pravdu, nemoc si nevybírá a máte nárok být doma. Řekněte mu, že se Vám, bohužel přitížilo a že nevylučujete, že budete muset navštívit lékaře. Že se budete snažit vyležet to, ale když to jinak nepůjde, budete muset na nemocenskou. Myslím si, že už Vás nechá v klidu vyležet. Pokud by Vám dobře nebylo, pro tu neschopenku si zajděte. Přecházet nemoc nemá smysl. Přeji brzské uzdravení.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.12.12 17:01

Přesně tak, máte na to právo. Vím jaký to je, manželka to měla věčně, když prodávala v potravinách. Vedoucí si neuvědomuje, že můžete nakazit další fůru lidí. Doporučuju zajít k doktorovi a vzít si neschopenku, aby šéf pochopil, že jsi opravdu marod.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 11.12.12 17:05
avatar

Zaměstnavateli donést neschopenku a telefon nezvedat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.12 18:53
avatar

Zajsděte si k lékaři hned a předložte zaměstnavateli neschopenku. Dokud "máte volno", bude Vás zaměstnavatel volat stále.

I já Vám přeji brZké uzdravení

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.12.12 21:13

Žena taky hodí do práce, i když má neschopenku. Prostě nedají pokoj, musí. Chce si práci udržet... Pikantní na tom je, že ona kontroluje neshopnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 11.12.12 22:25

Dobrý den.

Tak to bývá často. Zaměstnanec si místo neschopenky čerpá dovolenou či náhradní volno. Není to ale správný postup. Dokud zaměstnavateli nepředložíte doklad o pracovní neschopnosti, jako nemocnou Vás brát nebude a bude Vám volat. Doporučuji opravdu zajít k lékaři a neschopenku si nechat vystavit. Neschopenku Vám lékař může vystavit i tři dny zpětně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.