Jsem nešťastná a nevím co stím

Od: Datum: 09.12.12 09:58 odpovědí: 14 změna: 22.12.15 16:34

Ahoj, nikdy jsem nepsala do takové diskuse ale už nevím co mám dělat. Nikoho nezajímá co cítím, když se chci svěřit, tak mi manžel vždy řekne ,že je to můj problém a rodiče zas,že mám být ráda i za to málo co mám...ale já se prostě nechci spokojit a nemužu přijmout život takový jaký mám. Mám zdravou holčičku a ráda bych měla i další dítě...jen nevím jestli s manželem...máme krizi a já jsem jediná,která to chce řešit ale to manžela obtěžuje,je flegmatik a je mu to prostě jedno,nebo spíše na obtíž to vůbec řešit. Teď nedávno jsem poznala muže ale vím 100% že u něj nemám šanci (jsem pro něj jen nicka a on je z vip společnosti) a to mě dostalo do kolem uplně...nevím co mám dělat,vím,že jsem si posrala život...školou,prací a manželstvím bez lásky ale pořád jsem doufala,že je to správné.Že takoví obyčejní život vede spousta lidí a jsou spokojení, ale já nejsem..teď jsem poznala a pořád poznávám o co vše jsem se připravila svou blbostí. Je mi 24let a mám pocit,že můj život skončil :( nemáme peníze na nic,dovolenou,restauraci ani kino,jediné co máme je byt a zadlužit se nechcem a já vím,že to prostě lepší nebude...mám jen maturitu a ještě blbý obor bez šance k uchycení a na VŠ školu nemám ani peníze,ani čas a mám pocit,že ani rozum.Já vím,že mám být ráda za malou,miluji jí z celého srdce a po pravdě kdyby nebyla, už dávno bych se zabila ale takhle nemůžu...musím a chci tu být pro ni! Je to prostě jedno z druhým...nejsem spokojená s prací,manželstvím a životem vůbec.Připadám si jako kdybych chtěla strašně moc...ale chtít být šťastná přeci moc není?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: geryw
Datum: 09.12.12 10:06

Je především dobře, že si uvědomuješ, že něco není v pořádku. To, žes potkala nějakýho VIPáka ti depku akorát prohloubilo, protože jsi poznala, jak žijou lidi se spoustou prachů. Ale z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že každej chleba má dvě kůrky. Prošel jsem si obdobím, kdy jsem měl peněz jako s*aček, i období, kdy jsme sotva zaplatili energie a jídlo. A víš, co taková zkušenost ve mě vyvolala? Obrovskou pokoru. Dneska už si nejdu koupit džíny za 5 tisícovek jako dřív. Takže stvými rodiči v určitých věcech dost souhlasím.

A teď co s tím? Předně bych zkusil vzkřísit vztah. I když máte málo, určitě byste mohli vyjet na víkend někam na chatu, do lacinýho penzionu apod. Bez malý. Abyste prostě byli sami. I když jen na dva dny změníte prostředí, ve kterém na vás všechno padá, uleví se vám oběma. Co nějakej koníček? Co najít nějakej přivýdělek? Třeba jen pitomý aukro. Vyražte si na brusle, na kolo, na procházku - to všechno je zadarmo! Hlavně tomu tvýmu nevyhrožuj rozchodem, to by jen přililo olej do ohně a on by se uzavřel ještě víc. Udělejte si dobrou večeři, piknik v přírodě, prostě cokoliv, co by vybočilo z tý šedi, ve který žijete. A opakujte to. Tuhle krizi zažívá 90% párů.

Bude líp! Držím ti palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 09.12.12 17:05

piknik v přírodě?

u nás jé -15 , nepíšete náhodou třeba někde od moře? *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 09.12.12 10:12

Ahoj, je to smutné a vidím to na hodně dívkách (ženách) co byli v mládí "hloupé" a ihned po dodělání školy (někdy dokonce ani nedodělají) si vezmou prvního blba a udělají si s ním dítě.. Proto já zastávám názor, že manželství a dítě by se měli uskutečňovat až ve chvíli, kdy je člověk zajištěnej do budoucnosti Ale to jsem tak odbočil..O jakou krizi se přesně jedná? Už manžela nemiluješ? Manžel by problémy měl řešit a ne se k nim stavět flegmaticky, zřejmě vše bere jako samozřejmost, tak mu zkus nějak ukázat, že to tak není, nebo mu říct jak se ohledně něj cítíš..A práci zkoušej hledat, nevzdávej se naděje, i kdyby jsi měla dělat někde pokladní, tak lepší jak nic, musíš teď hlavně zajistit malou samozřejmě a pro to musí člověk něco obětovat, zvlášť pokud ses do toho vrhla tak mladá..Nevím co víc ti na to říct, snad jen hodně štěstí ti přeju!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 11:00
avatar

Zdravím. Nevyčetla jsem, co Vy sama děláte proto, abyste se měla lépe a byla spokojenější. Na každém vztahu se musí pracovat a je to záležitost vždycky obou stran. Ujasněte si, co vlastně vůbec sama chcete. Problémy jsou od toho, aby se řešily. Nikdo to neudělá za vás. Mluvte s manželem o vašem vztahu i životě. Řekněte mu o tom, jak jste nespokojená a s čím. Vezměte ho do manželské poradny...Prostě svůj vztah řešte. Stěžovat si na to, jak máte špatný život a litovat se, nemá smysl. Je Vám 24 let, všechno máte před sebou. Začít musí člověk vždycky ale u sebe...Nenechte se manželem odbývat, protože pokud on nemá zájem cokoliv řešit, je to špatné. Manželství není jednostranná záležitost a nikdo v něm nemusí setrvávat, pokud je nespokojený a prostě nechce. Připomeňte to manželovi, jen vy dva si toto můžete vyřešit a dát si život do pořádku tak, aby vám vyhovoval oběma. Chcete-li být šťastná a spokojená, pak proto musíte něco udělat. Jaké si to člověk udělá, takové to prostě má...Popřemýšlejte tedy o tom, co chcete a co Vám v životě chybí a řešte to s manželem. Pokud máte krizi, je třeba, abyste toto řešili spolu a ne každý sám. Pokud to u vás takto nefunguje, je něco hodně špatně..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lou
Datum: 22.12.15 16:34

Pěkně napsáno. Velmi často jsou lidé nespokojení se svým životem, neštastní, postrádají sebevědomí, nemají radost ze života. Velmi často si však neuvědomují, že musí začít od sebe. Od svých myšlenek, od svého posílení sebevědomí. Že musí začít měnit sebe sami. Hledat správné otázky, dělat správná rozhodnutí. Ano je to složité, začnete, ale postupně to sklouzne zase ke starým zvyklostem, návykům. Dojde motivace, chuť sebe a své myšlenky měnit. Přitom často stačí málo - najít člověka, který vás bude podporovat, směřovat, motivovat. Dnes se tomu moderně říká kouč. Já bych takového člověka nazval průvodcem cestou změny, dopravní značkou na složité křižovatce. Ovšem platí řečené na začátku - jedině vy můžete změnit váš život. Vaše jednání a správná rozhodnutí. Najít prostě recept. Více lze najít třeba zde http://www.mini-kurzy.cz/jak-…st-ze-zivota-recept-pro-zeny/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 09.12.12 12:32

To je docela smutný příběh.Chápu a rozumím,ale nějak mám pocit,že nejvíc neštěstí do života Ti přinesl ten tajemný VIP muž,který zřejmě jezdí v Audi a cenu jídelníčku či kina řešit nemusí.Ale je to vše?Není to jen pozlátko?Myslíš,že majetek,peníze a sláva je automaticky zárukou štěstí?Obávám se,že právě naopak.Možná uvidíš spokojené,usměvavé tváře u pískovny v Mělicích u Přelouče spíše,než u bazénu v satelitních městech,kde jsou ženy takových mužů téměř stále samy a myslím,že by za kus romantiky u ohýnku v lese daly i své pohádkové bohatství.Zamysli se nad tím dříve,než zboříš a zbouráš vztah s flegmatickým mužem,který Tě ale možná miluje a záleží mu na Tobě více,než si myslíš.Jen to třeba neví a netuší,jak Ti je,co cítíš a co prožíváš.Promluv s ním,udělejte si hezký večer a řekni mu to,co jsi napsala nám.Jsi zdravá,mladá a půvabná žena,vše máš před sebou a krásné dítě vedle sebe.Co víc si člověk může přát?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 09.12.12 17:00

tohle je ukázkovej případ , když se ženská zamiluje do někoho jiného . Ten novej má peníze a prostě vše co vy nemáte a tak je to pro vás peklo . Můžete s tím udělat něco jen vy . Máte dvě možnosti , buď začnete něco dělat ( najdete si jinou práci ,uděláte další školu ) , nebo budete zlatokopka ( slušně napsáno)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.12 21:44
avatar

Kristko, pokud nejste spokojená, tak s tím něco dělejte sama. Vy nechcete strašně moc, Vy chcete toho chlapa, který Vám imponuje svým postavením. A sama píšete, že on Vás ani nevnímá. Takže si to srovnejte v hlavě. Pokud je pravda to, co píšete, tak máte dítě, manžela a byt. Divila bych se, kdyby jste neměli možnost jednou za čas zajít do kina. Ale v tom to určitě není, Vy jste přičichla při nějaké příležitosti k něčemu, co jste nikdy nezažila a teď si ničíte život touhami, které jsou pro Vás nedostupné. Nechtějte tak moc, spokojte se s tím, že máte to, co mnozí nemají a mít nikdy nebudou. Pokud se Vám to nelíbí, tak jednejte. Není pravda, že by bylo nemožné dostudovat, nebo prohloubit své znalosti. Vytyčte si cíl k uspění. Ale už skončím, Kapka a jiní řekli také dost a souhlasím s jejich postřehy. Je Vám pouhých 24 let, a mluvíte o sebevraždě a zkaženém životě. Vůbec nechápu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 23:22
avatar

Jak "jste si posrala život" a o co "vše jste se připravila svou blbostí"?

V textu vidím zdravé dítě, manžela, ukončené středoškolské vzdělání, ...

Nestačí Vám dosažené vzdělání? Studujte! (Přestaňte hledat důvod/y, proč nemůžete!)

Nejste spokojena se svou prací? Najděte si jinou!

Ve svých 24 letech bydlíte s manželem a zdravým dítětem ve vlastním bytě a je Vám to málo?!

Žádný/Ničí život není "obyčejný". Každý život je jedinečný a je jenom ve Vašich rukách, jak si jej uspořádáte.

Není pravda, že "to lepší nebude". Bude to takové, jaké budete chtít. Ovšem budete pro to muset něco udělat - vystudovat, změnit profesi, ale hlavně začít na sebe, své nejbližší i na svůj život začít nahlížet jinak.

___ Jediné, čemu nerozumím, je, proč žijete v manželství bez lásky. Vy nemilujete svého manžela nebo on nemiluje Vás? Vdala jste se z lásky nebo "z rozumu"?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.13 11:40
avatar

*palec* Vidím to stejně. Sedět na zadku a litovat se, proč zrovna já jsem na tom tak špatně, umí každý. Zvednout ten zadek a začít pracovat na lepším životě už jě težší.

Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 09.12.12 23:30
Moc mužům nevěřím ale v jednom opravdu nelžou-Žena i kdyby měla vše co k životu a ke štěstí patří,nikdy nebude spokojena s tím co má...
Naučte se dary přijímat ne očekávat.Máte zdravou holčičku,může který je při vás.Co chcete víc?Z čeho se viníte?Pořád přemýšlíte nad tím že jste se mohla mít někde líp?Tak to promiňte ale realita je naprosto jiná.Tam jinde by to mohlo být lepší ale ne na dlouho.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.13 23:14
avatar

Nechci do toho kecat, a také bych se k této otázce nevrátia, kdybych v ní neviděla na svém monitoru změnu. tak jsem se koukla. A co nevidím, tazatelka, která pláče a naříká a je téměř na konci svého života, se vůbec nikdy nevrátila ke své vlastní otázce, zatím-co několik lidí odpovědělo a snažilo se pomoci.Dnes ten poslední, který mne vyburcoval k tomuto vyjádření...

Ale o nic nejde, je mi to fuk. jen tak konstatuji, že jsem ve svých myšlenkách zase tak moc od reality nebyla...

doplněno 05.01.13 23:17:

Vyburcoval mne "člověk". On se ještě snaží. Já si toho vážím, ale já "zoufalou" otázku nepoložila...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: knopka*
Datum: 06.01.13 09:07

Milá Kristko,jste mladá a chce to čas abyste pochopila že máte štěstí už třeba že máte zdravé dítě!Spousta lidí nemá na dovolenou a restauraci ale jsou štastní.Vnitřně štastni.Otázka je co je to štěstí.Asi ve 20 bych definovala štěstí jinak než ted skoro ve 40.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.13 14:30
avatar

Víte, takových, jako jste vy - nešťastných v manželství, je hodně. Milencem to ale nevyřešíte. Vás ubíjí jednak způsob života, který vedete - málo peněz a pak ten nechápavý muž. Nejde se od ničeho odrazit. Pokud problém manželské krize nechce manžel řešit s vámi, tak upřímně pochybuji, že by šel do nějaké manželské poradny, jak vám tady kdosi radil. Váš manžel nemá problém. Ten máte jen vy sama. A od toho musíte začít. Proč si myslíte, že na VŠ nemáte hlavu? Máte, jen si musíte trošku více věřit. Vám by určitě pomohlo, kdybyste tak nějak postavila na vlastní nohy. Nemusíte hned rozbíjet manželství, ono to jde udělat i v manželství. VŠ jde studovat dálkově. Jen je třeba si začít trošku věřite a nemyslet si, že jen nový chlap vás udělá šťastnou. Neudělá. Nejprve vy se musíte "vzmužit", nabýt sebevědomí, začít na sobě pracovat a dělat něco, co vás baví. Opravdu to za vás nikdo neudělá a žehrat na osud nemá v tomto případě cenu, to vám nepomůže, jen vás to bude srážet na kolena.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.