Tupá bolest u srdce

Od: Datum: 08.12.12 18:50 odpovědí: 12 změna: 09.12.12 06:41

Dobrý den, můj přítel má 29 let a poslední dobou si stěžuje na tupou bolest u srdce a k tomu ještě je pořád unavený.On nikdy nebyl člověk, který by takhle pospával a polehával, vždycky byl jako první probuzený on.Prosím o radu, je to s ním těžké, protože k doktorovi ho dostat je um. Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.12 18:54
avatar
Musíte ho k doktorovi dostat dřív, než aby navštívil doktor jeho. Bolest u srdce a únava o něčem svedci, není radno si s tim zahravat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalu
Datum: 08.12.12 18:57

No já vím,mám takový pocit, že mu klepe na srdíčko INFARKT! jenže jak začnu o takových věcech mluvit, tak mu to jde jedním uchem tam a druhým ven. Každý z nás si myslí a nejen to, ale i věří že něco takového se mu nemůže stát.

Datum: 08.12.12 19:04
avatar
Nejspíš budete muset vymyslet nějakou lest, nebo to zkusit přes city. Každý si někdy říkáme, to se nám nemůže stát, a pak jsme neprijemne prekvapeni. Držím palce ať se vam to podaří a ať to není nic vazneho.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: geryw
Datum: 08.12.12 19:02

Já měl kamaráda, aktivního sportovce. nekouřil, nechlastal. Furt žral nějaký tuříny, libový maso a místo tatranky chroupal mrkev. Ve třiceti to s ním seklo a bylo po všem. Takže ať si tvůj drahoušek nezahrává. A pokud je takovej frajer, že k doktorovi nepůjde a hodlá to "rozchodit", tak si ho aspoň rychle vezmi, protože to vypadá, že po něm budeš dědit. A to neber jako cynismus, to může být velmi rychle smutná skutečnost!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dexx®
Datum: 08.12.12 19:05
avatar

Můj brácha si stěžoval dva dny a včera měl pohřeb - 34 let.

doplněno 08.12.12 19:53:

Ne akorát na bolest jakoby kousek nad srdcem a právě tu únavu. Umřel na zástavu srdce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalu
Datum: 08.12.12 19:15

to co jste mi napsali je děsivá a pro mě nepředstavitelná pravda :( máme spolu dcerku, a co byc si bez něho počala? já to zkusím na ty city a jestli to nepomůže tak zajdu až do histerie. Děkuju všem

Datum: 09.12.12 04:21
avatar

Historie ani hysterie Vašemu příteli nepomohou. Přimějte jej k návštěvě lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kalu
Datum: 08.12.12 19:17

a ještě jsem se chtěla zeptat jestli si ti zesnulí lidi stěžovali i na nějaké příznaky s tím spojené?Děkuji

Od: geryw
Datum: 08.12.12 19:19

Ne. Ten můj kamarád závodně lyžoval a umřel bez jakýchkoliv předchozích problémů. Den předtím jsme spolu byli na obědě. Druhej den nastupoval do auta, vzal za kliku, složil se a bylo po něm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mysak211
Datum: 08.12.12 19:32

hned k doktorovi, pokud je to že si často stěžuje na bolest okolo srdce a unava tak to opravdu není jen tak a má to nějakou příčinu, která chce včas odhalit a léčit! dnes mají infarkty i ve 25 i takové znám, při nejlepším ta bolest u srdce, nebo na hrudi je možná od krční páteře, neurolog rozepíše rehabilitace, a bude ok, každopádně trvejte na ekg, echo, rtg srdce, není to legrace, taky je to možná od stresu, nervy umí hodně, ... znám z vlastní zkušenosti, každopádně tady mužeme spekulovat co to asi může byt ale to jsou jen názory, nejsme lékaři, takže dokopat ho k lékaři! čím dříve tím lépe

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 08.12.12 19:38

Dobrý den.

Jak říkají ostatní, jediná dobrá rada je navštívit k lékaře. Nemusí to být onemocnění srdce, může to být třeba jen problém psychický. Úzkostné stavy se můžou projevovat podobně jako problémy se srdcem a bývají také doprovázeny velkou únavou. Já bych ale na nic nečekala a přítele donutila lékaře navštívit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.12 06:41
avatar

Já jsem měla tyhle problémy dlouhou dobu. Nemohla jsem se pořádně nadechnout a úzkost z toho, že mě klepne. Chodila jsem po vyšetřeních, protože jsem byla mladá holka a závodně jsem hrála basket. Nikdo nic nikdy neobjevil, ale pro jistotu mi tělocvičnu zakazovali. Hrála jsem i přes zákaz. Po mnoha letech se ukázalo, že jsou to plotýnky. Jedna vždycky skřípla nerv vedoucí k srdci a z toho byla ta bolest a z ní ten strach. ;) Je docela možné, že váš přítel má tentýž problém, tak se snaží moc nehýbat a svádí to na únavu. Konečný verdikt musí vyřknout lékař!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.