Umístění životopisu na personální server

Od: Datum: 03.12.12 13:03 odpovědí: 10 změna: 03.12.12 18:16

Zdravím všechny,

obracím se na Vás touto cestou, protože jsem v koncích. Chci na internet umístit svůj životopis, abych dostala nabídky práce od firem, o které mám potencionální zájem. Věřím, že s tím má jistě někdo zkušenosti a dokáže mi poradit. Jde mi o to, na jaký personální server životopis umístit a jak. Vím, že můžu reagovat na inzeráty firem na nejrůznějších pracovních portálech či cíleně obesílat firmy, kde bych chtěla pracovat, ale já bych chtěla vystavit svůj životopis na místech, kam si firmy chodí samy vybírat zaměstnance. Byla bych moc ráda, kdyby byl někdo tak ochotný a doporučil nějakou vyzkoušenou web stánku na základě Vašich zkušeností popřípadě mi dal ještě nějaké další užitečné informace, které bych měla vědět.

Budu vděčná za jakoukoliv odpověď k tématu.

Děkuji za Váš čas ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.12.12 13:15

..."firmy chodí samy vybírat zaměstnance"... *smich* - Firmy si nikam hledat zaměstnance nechodí, to by lidi z HR nic jiného nedělali... *smich* Pokud firmy hledají někoho výjimečného, použijí služeb HeadHuntera... Pokud specialisty, najmou personální agenturu... A pokud běžného zaměstnance, ´vyvěsí´ ony inzerát na nějaký portál typu Jobs.cz...

Umístit životopis kamkoli jistě můžeš - ale nedosáhneš tím ničeho... Musíš cíleně obesílat firmy na základě jejich inzerátů (cíleně - tedy s patřičně formulovaným motivačním dopisem), abys měla nějakou šanci... Případně můžeš obeslat i firmy, které aktuálně třeba nikoho nehledají - ale to pak musí být motivační dopis opravdu skvělý (a hlavně musíš zaujmout rovnou Předmětem mailu - aby takový mail neletěl do koše hned, bez přečtení)...

Vyvěšením svého životopisu na web jakobys potvrzovala pořekadlo "Sedávej panenko v koutě..." - a o takové zaměstnance nikdo nestojí...

;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 13:26

To, o čem píšete nabízí například portál jobs.cz. Jde tam vložit svůj životopis a tím ho zpřístupnit personalistům ve firmách.

Je ale potřeba říci, že toto je pasivní přístup k hledání zaměstnání a nepřináší většinou moc úspěchů (já jsem tedy touto cestou zaměstnání "našel", ale myslím si doteď, že to bylo i dílem shody okolností).

Také si je potřeba uvědomit, že služeb tohoto portálu nebo podobných využívají hlavně větší společnosti s velkým zázemým, protže se jedná o velice velmi placenou službu, kterou si menší firmy nemohou dovolit.

Mnohem lepší je zkrátka přistupovat k hledání zaměstnání aktivně, to znamená minimálně obden projet na personálních webech aktuální nabídky v žádaném oboru a v žádané lokalitě a reagovat na ně formou zasláním životopisu, spolu s motivačním dopisem.

Posílat životopisy naslepo, společnostem, které nenabízejí žádnou pracovní pozici, mívá většinou ten efekt, že Vaši poštu ani neotevřou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 13:28

Mowla, kolikrát jsi ten životopis na netu měl? Vůbec nevíš o čem mluvíš. Má ho tam už 8 let, 3x jsem díky tomu změnil zaměstnání, protože mě nabídli o mnoho víc než původní zaměstnavatel. Doteď tak 2x-3x měsíčně mám telefonát ohledně nové práce a je se ptám na lokalitu a nabízený plat. Na netu to totiž prohlížejí agentury, které jsou placeny právě za shánění kvalifikovaných lidí.

Cheryl, rozhodně ti moc nepomůže jeden jediný server. Projdi jich víc a navěs to na každý, který to umožňuje. Osobně to dělám tak, že neuvedu název posledního zaměstnavatele (pro jistotu) a mám ho asi na 7 nebo 8mi serverech. Prostě když procházíš nabídky agentur nebo servery, pověs tam životopis ať toho máš víc. Je to stejné jako propagovat nějaký obchod. Čím víc lidí to vidí, tím máš víc šancí. Jen doporučuji zapsat si přístupové údaje i adresy serverů. Dodnes kolikrát nevím, odkud mi to volali a někdy je měsíc, že mám třeba 3 telefonáty denně. Záleží na odvětví, oboru a poptávce zaměstnavatelů. Navíc i mnozí zaměstnavatelé sem nahlížejí, ale využívají k tomu databáze agentur.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 03.12.12 13:55

Možná jsem to nenapsal dost jasně (domníval jsem se, že ano): "Pokud specialisty, najmou personální agenturu..." - zřejmě jsi specialista - a - ano, pak má takový ´inzerát´ smysl... A je ti jedno, který zaměstnavatel projeví zájem, nehledáš práci - ale, případně, lepší podmínky... ;)

Mám ale dojem, že tazatelka je v jiné situaci - viz - "Chci na internet umístit svůj životopis, abych dostala nabídky práce od firem, o které mám potencionální zájem." - chce pasivním přístupem oslovit konkrétní firmy - a to nefunguje...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 13:58

Možná máš pravdu, uznávám. Nikdo nevíme, jaký má tazatelka životopis a zda se chce dostat do situace jako já, nebo práci změnit potřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cheryl*
Datum: 03.12.12 16:31

Děkuji za pochopení. Je vidět, že máte přehled a vyznáte se. ;)

Je mi naprosto jasné, že musím svůj životopis vystavit na více serverech, abych měla více nabídek a příležitostí na pozici, kterou chci. Jde mi o to, na jaké konkrétní servery můžu životopis vyvěsit. Mohl byste mi nějaké doporučit, prosím?

Od: cheryl*
Datum: 03.12.12 16:14

Nejdříve bych Vám chtěla poděkovat za Vaši odpověd a ochutu, že mi chcete zřejmě pomoct, toho si upřímně vážím, ale vůbec jste mi neporadil, takové rady opravdu miluju. Nicméně, na citaci na kterou se odkazujete, bohužel moje otázkal nezněla. Otázka zněla: Na jaký personální server životopis umístit a jak např. Jobs.cz, práce.cz atp., které jsou z Vaší strany nejlepší, chtěla bych vystavit svůj životopis na místech, kam si firmy chodí samy vybírat zaměstnance.

Nemějte péči, přistupuji k situaci aktivně. ;) Samozřejmě na citaci, kterou se odkazujete jsem nemyslela doslova. Je mi 20 a studuji VŠ, takže na to nijak zvlášt nespěchá.

Od: mowla*
Datum: 03.12.12 18:16

Pokud "to nespěchá", pak samozřejmě vyvěsit životopis smysl má - v takovém případě doporučuju jobs.cz - občas nabídky i poptávky pročítám a připadá mi poměrně seriózní (admini si hlídají úrověň inzerátů i inzerujících)... A - samozřejmě nevím, nakolik je to v oboru, v němž hledáš, smysluplné - ale spousta firem vytváří ´programy´ pro výchovu budoucích zaměstnanců - zaměstnávají perspektivní studenty na částečný úvazek (firma má levnou pracovní sílu a perskektivně kvalitního zaměstnance, student pak nějaký peníz, praxi a perspektivně dobrou práci) - to by pro tebe nebylo řešením?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.12.12 17:08
avatar

Monster. cz, Jobs.cz, Prace.cz, ... Inzerovat (bez životopisu) můžete i v Annonci a dalších reklamních portálech.

doplněno 03.12.12 17:10:

Proč je zakázáno použít Professia.cz (s jedním s)? Jde přece o pracovní portál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 03.12.12 18:02

Jobs, Dobraprace, Prace, Sprace, Profesia.

Nemám vyhraněné lepší či horší servery, agentury když už hledají, tak projdou všechny. Na každém se lze přihlásit a pověsit životopis. Když zadáš do vyhledávače, vyjede ti jich spousta.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.