Kašel a pálení žáhy

Od: Datum: 02.12.12 17:21 odpovědí: 3 změna: 02.12.12 18:33

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit zda může být souvislost mezi kašlem a pálením žáhy nebo naopak. Nikdy jsem žádné zdravotní problémy podobného typu neměl. Až když jsem koncem léta trochu prochladnul, tak jsem pak na konci tohoto nachlazení dostal kašel, který je déle trvající. Nevykášlávám skoro nic, žádné hleny, jen mě to v krku a na průduškách stále svědí a dráždí a vyvolává kašel. Po kašli dochází k nesnesitelnému pálení žáhy. Nebo naopak když se třeba dosyta najím, ohnu se nebo udělám nějaké namáhavější pohyby, tak mě začne okamžitě nesnesitelně pálit žáha a hned to zase vyvolá ten dráždívý kašel. Nevím čím by to mohlo být. Na kašel beru delší dobu léky MUCOSOLVAN a moc to nepomáhá. Teď je otázka co je příčinou: Kašel nebo pálení žáhy? Co bych měl jako první léčit? Může to mít vzájemnou souvislost? Jeden známý kamarád mi tvrdil, že asi před rokem měl podobné problémy. Byl to prý nějaký zvláštní bacil, který se může usazovat i do trávicího traktu a vyvolává překyselení. Problémů ho prý nakonec zbavili až čínští léčitelé, kteří to léčili akupunkturou a pomohlo to. Ptám se zda zde nemáte někdo podobné zkušenosti nebo nemůžete třeba nějak poradit. Předem děkuji. Heinz


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.12 17:35
avatar
Zdravím, co třeba zajít do lékárny pro nejake léčivo na pálení záhy. Zaha pali z důvodu, že se žaludeční šťávy dostanou do trávicí trubice.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.12 17:44
avatar

Dobrý den. Heinzi, pálení žáhy může být příčinou kašle i třeba dušnosti. Ale podívejte se na tyto dva články. Nemohlo by se jednat o Váš případ? Jen mne to tak napadlo, po přečtení vašeho příspěvku. V každém případě samoléčbu bych vynechala a trvala na pořádném lék. vyšetření. Když jde o zdraví, nemá se nic podcenit.

http://www.chalupajesterka.cz/aktuality/paleni-zahy/

http://nemoci.vitalion.cz/refluxni-choroba-jicnu/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 02.12.12 18:33

Dobrý den.

Pálení žáhy může působit dráždivě, a proto máte kašel. Zkuste si vzít nějaké pastilky proti pálení žáhy, např. Renie. A uvidíte, jestli Vás s pálením žáhy přejde i kašel. Já bych tyto obtíže ale nepodceňovala. Zajděte k lékaři a zbytečně se netrapte. Vidím to jako nejúčinnější a nejrychlejší pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.