Výpověď v zaměstnání-podpora

Od: Datum: 30.11.12 11:58 odpovědí: 3 změna: 30.11.12 13:46

Zdravím, mám dotaz. V případě, že já podám výpověď ze zaměstnání, vznikne mi nárok na podporu v nezaměstnanosti?

děkuji za odpověď.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.12 12:03
 
Vznikne ve 45% z platu .
doplněno 30.11.12 12:05: http://socialnireforma.mpsv.cz/cs/5 tady to máte rozepsané .
 
Od: ron*
Datum: 30.11.12 12:08
 

Podpora v nezaměstnanosti činí





  • 45% po celou podpůrčí dobu, pokud uchazeč o zaměstnání před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání bez vážného důvodu ukončil poslední zaměstnání sám nebo dohodou se zaměstnavatelem (nevztahuje se na ukončení samostatné výdělečné činnosti a na ukončení více zaměstnání ve stajný den, z nichž alespoň jedno bylo ukončeno z vážných důvodů).


  • http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/pravpov_uch

 
Datum: 30.11.12 13:46
 
avatar

Záleží na tom, jaký důvod ukončení pracovního poměru v písemné výpovědi uvedete.

Půjde-li o vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti, nebude se Vám podpora krátit. Podmínkou pro vznik nároku na podporu je minimálně 12 měsíců pojištěné činnosti (podnikání nebo zaměstnání, z něhož se odvádělo sociální pojištění) v posledních dvou letech.

___ Odkazy:

Vážné důvody (Zákon č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, § 5 písm. c)

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání (+ informace o podpoře)

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.