Antibiotika vs prujem

Od: Datum: 29.11.12 18:55 odpovědí: 7 změna: 05.01.13 03:40

Dobrý den, pred 2 dny jsem dostal hodne silná antibiotika, dnes nastaly komplikace , dávka byla zvýšena po 8 hod, a problem je nasledující unava, ospalost, malátnost a prujem- teměr nic sem nesnědl asi 2 rohliky za den, co dietního a rychleho udelat aby se mi nejak neprihoršilo .diky za rady, zbyla z oběda suchá rýže tak nějaký nápad :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.12 19:26
avatar

Dobrý den. Průjem je při léčbě antibiotiky dost častým nežádoucím účinkem. Důležité je hodně pít, aby nedošlo k dehydrataci a nezhoršilo to Váš zdravotní stav. Na tekutiny tedy rozhodně nezapomínejte. Příklad diety např. zde od odborníka:

http://www.verunkova.info/web…dy-pacientum/dieta-pri-prujmu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fino97*
Datum: 29.11.12 19:36

A po zkonceni uzivani doporucuji tak tyden uzivat nejake laktobacily...ony totiz antibiotika zabijou i to co je hodny,a mozna prave to muze byt pricina vaseho prujmu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 29.11.12 21:51

Jee jasné, že nesnášíte antibiotika co Vám byla předepsána. Zavolejte zcela určitě lékaři a informujte ho o tom. Dále se řiďte jeho radami. Užívání probiotik atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 29.11.12 22:01

Dobrý den.

Můžu to být nežádoucí účinky, ale i alergie. Doporučuji zavolat lékaři a poradit se o dalším užívání.

http://www.stefajir.cz/?q=antibiotika-nezadouci-ucinky

Ohodnoceno: 2x
 
Od: gue
Datum: 30.11.12 09:59

O jaká antibootika jde? Máte jiné problémy, jako třeba vyrážku? Co je vaše onemocnění? Rýže je dobrý dietní pokrm, to schvaluji. Je stolice vyloženě vodová? Zapáchá nezvykle? Močíte? Jakou barvu má moč? Co jazyk, není na něm nebo pod ním nějaká vyrážka? Kolikrát denně chodíte na stolici?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nemocnem
Datum: 30.11.12 12:03

akutní zanet dutin, a průdušek , jde oa ugmentin 1 g po 8 hod, tj 3 denně , jiné ptoblémy než jsem psal nemám, nasadil jsem včera probiotika a dnes se to o hodne zlepšilo, včera jsem myslel, že se na wc rovnou ustelu :D

Datum: 05.01.13 03:40

Nekdy je treba uzivat k antibiotikum leky na upravu strevni flory,ktere byva diky nim naruseno.Zeptejte se v lekarne na biopron.Take bych na vasem miste zavolala lekari,jestli by treba nestalo za uvahu,antibiotika vymenit za jine.Pokud by vas potize pretrvavaly,tak se urcite na doktora obratte.Nekdo antibiotikum nesnasi vubec,jsou ruzne alergie.To vam pak ani dieta nepomuze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.