Olejové nebo akvarelové barvy?

Od: Datum: 27.11.12 19:58 odpovědí: 3 změna: 28.11.12 12:09
avatar

Dobrý den,

ráda maluji, uvažuji o koupi malířských barev. Jen se v tom pořádně nevyznám. Zvažuji mezi olejovými a akvarelovými barvami. Zajímají mne jejich výhody, nevýhody a možnosti využití na různých površích.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.12 20:05
avatar

Já, když jsem si jednu dobu malovala, tak když jsem měla olejové barvy v tubě, tak ty na papír byly tedy dost nepraktické - mastné a papír promastily. Asi jsem měla použít plátno. To je můj takový poznatek. Asi hodně záleží na tom, co budete malovat - když akvarel, tak asi bych volila vodové barvy. A když na plátno, tak asi ty olejové. Ale asi tak - vůbec tomu nerozumím, jen vám odpovídám laicky ze svých vlastních zkušeností. Pak jsem taky zkoušela kreslit pastelem, taky dobré.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.12 08:33
avatar

Olejové barvy jsou podstatně dražší a lze je použít na plátno, jak už píše rádkyně přede mnou.

Akvarel je zase takový spíš průhledný, velice jemný, je tam všechno moc vidět. I každá chyba.

Já jsem vždy malovala temperami. Jsou krycí, takže se nechá cokoliv překrýt, přemalovat, hodí se i na papírový podklad. Dneska s nimi malují už i děti ve škole. Já své první dostala v roce 1969 a to bylo, panečku, něco. Dneska jsou běžné, tehdy to bylo něco nevídaného.

Zkuste temperu a uvidíte. Zajímavé jsou i kresby tuší, to už ale dnes není mezi malíři tak rozšířené, tuš spíš používají kreslíři /komiksy apod./. Ovšem tuš od Mikoláše Alše či třeba Josefa Lady - to je skutečně nádhera!

Ať se Vám daří. *palec*A dejte sem pak nějakou svou práci, ať se potěšíme. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 12:09
avatar

Žil byl jeden lidový umělec, jmenoval se Antoš Frolka. Tomu trvalo patnáct let, než se naučil malovat olejem a to měl těsně vedle sebe mistra nad mistry, Jožu Uprku.

Malovat oleje asi opravdu není zrovna snadné, protože další velmistr Zděněk Burian povídal, že pro začínající malíře je nejlepší zvládnout akvarel a potom kvaš. Oleje až nakonec.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.