Bodování za úraz

Od: Datum: 26.11.12 21:49 odpovědí: 4 změna: 27.11.12 07:20

Dobrý den,chci se zeptat jestli se dá ohodnotit bodování od jiného lékaře za prac.úraz ,když nejste v bodování spokojný se svou obv.lékařkou. Jde o to že můj manžel pracuje jako slévač a když kolem jednoho stroje procházel tak se uvolnil píst a hliník začal lítat na něj takže měl popálenou hlavu krk ruku neboli celou paži a tím jak to letělo tak mu to vlítlo i do nosu takže má popálenou sliznici nosní .U ž měsíc je na neschopence ,a s tím nosem stále chodí na kontroli na nosní a stále to dobré není . Pojistku si platíme rodinnou FLEXI takže je manžel pojištění ,ale když se ptal doktorky na bodování tak mu řekla že mu dá prvná stupen když začínal s neschopenkou ,pak mu řekla že to potom přehodnotí . Dnes byl manžel opět u ní na kontrole tak se ptal jek to tedy bude s tím bodováním a ona mu na to odpověděla že neví protože už dostane přeci z práce zaplaceno do 100% . Já si ale myslím že naše pojistka kterou si platíme s tím nemá nic splolečnýho že ho zaplatí zaměstnavatel ,proto si to přeci platíme že když se něco stane tak aby něco z toho mněl . Tak by nás zajímalo jestli by jsme mohli dát tyto dotazníky na úraz dát obodovat jinému lékaři Děkuji vall


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.12 22:28
avatar

Máte pravdu, jde o dvě různá pojištění, a tedy i o dvě plnění.

Ošetřující lékař nemůže bodové ohodnocení ničím podmiňovat, ani se dovolávat povinného pojištění zaměstnavatele. Maximálně může vyžadovat poplatek za vyplnění/potvrzení dalšího formuláře.

Neumím si představit, jak by jiný lékař (který manžela neošetřuje, a nezná ani jeho zdravotní stav) mohl úraz bodově ohodnotit. Spíše bych nechala ohodnocení na ošetřujícím lékaři a jeho prostřednictvím si rovnou vyžádala konzultaci dalšího lékaře.

A pokud manžel není s ošetřující lékařkou spokojen, může ji změnit.

doplněno 26.11.12 23:00:

Bussi, *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.11.12 22:48

Má vyplnit formulář, když už je jí předložen a nestarat co jí nepřísluší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.12 23:10

Pokud má své pojištění Flexi, stavte se ve spořitelně pro hlášení pojistné události, to doneste svému lékaři a on jej za poplatek vyplní. S vyplněním může počkat do ukončení léšení. Pokud by byly trvalé následky, hlásí se po stabilizaci zdravotního stavu po úrazu, cca po roce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: drejdl*
Datum: 27.11.12 07:20

Bolestné a trvalé následky se hodnotí podle vyhlášky 440/2001. Nemá to nic společného s úhradou od zaměstnavatele. Doporučuji obrátit se na pojišťovnu, u níž máte pojištění úrazu, aby stanovila další postup. Ošetřující lékař, který Vám pojistku vyplní, nemusí být nutně praktický lékař, spíše by to měl být odborník, který manžela ošetřoval v době léčení úrazu - traumatolog, ortoped, ORL? Nebo také všichni - každý oboduje svoji odbornost. Nenechte se odbýt.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.