Svědění těla

Od: Datum: 20.11.12 10:00 odpovědí: 11 změna: 20.11.12 18:12

Dobrý den,

nemáte, prosím, někdo zkušenosti se svěděním těla? Můj přítel má sice od mala exém na rukou, ale teď je to nějak horší. Vždycky přijde večer domů z práce a celý se drbe. Nedávno byl na alergologii, kde si nechal vzít krev, ale tam mu nic nezjistili. Takže do sebe pořád cpe Zyrtec, který mu pomůže tak na to, aby v klidu usnul a další den na novo. Jí pořád stejné věci a prací prášek používám také stejný. Myslíte, že by to mohlo mít něco společného s tím exémem? Potřebovala bych poradit, jakého lékaře navštívit, nebo zešílíme oba. Děkuji za každou radu.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.12 10:08
 
avatar

Tak ať si dělá bylinné zábaly. Otázkou je, zdali tyto problémy nejsou psychické.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.12 10:11
 

Kupte si,nebo nechte napsat mast Leniens,nemusite se ji bat,je to zaklad pro vsechny masti,tzv.lekarenske sadlo.Denne i vicekrat promazavat pokozku,hlavne po umyti.Ja jsem s tim zahnala diteti exem a nejen ja,kdy byl stav vazny.Opravdu nevahejte a kupte ji.kveta Fialova ji pouziva na oblicej misto kosmetiky a ja take,jeste nez jsem si to o ni precetla.

 
Datum: 20.11.12 10:23
 
avatar

Doporučuji konopnou mast. Ale ne tu z lékárny! To chce pořádnou zelenou mast nejlépe od nějakého dredatého člověka, co hulí, má spoustu kamarádů co taky hulí, dělají masti a td. Uvidíte ten rozdíl.

 
Datum: 20.11.12 10:23
 
avatar

Dobrý den. Doporučuji navštívit kožního lékaře.

 
Od: wamp®
Datum: 20.11.12 10:57
 
avatar
Dobrý denDomnívám se,a vím z dobrých zdravotních zdrojů,že ekzémy a s tím spojené svědění kůže bývá zaviněno potížemi s játry!Doporučuji pár dní dietu,a co je nejdůležitější a nejlepší lék-kupte Ostropestřec Mariánský,ten játra čistí!Samozřejmě nepít alkohol,ani kapku!Je divné,že lékař nic nezjistil...
 
Od: myse®
Datum: 20.11.12 12:21
 
avatar

ekzém se prostě zhoršil, to tak bývá...

Prací prášek máte stejný, co aviváž? zkuste ji vynechat. Co zvíře?nepořídili jste si něco? nezměnili jste peřiny? nepořídili jste si nový rozprašovač vůně? to všechno může být alergická reakce.

exém se občas zhoršuje spolu s počasím - já mám problém větší v zimě než v létě. chce to kůži promazávat, ale vysvětlete to chlapovi, že jo.

Máte vanu? koupe se? zkuste přidat do vany mlíko (apon litr) nebo ovesné vločky (ale tam pozor ať si neucpete odpad, nebo můžete koupit koupel Linola Fett - tak si promaže kůži bez práce...(používá se to i pro mimina). na bylinky pozor, může mít alergii na nějakou (já např. na heřmánek)

 
Od: ron*
Datum: 20.11.12 12:45
 

Dobrý den.

Nebere nějaké léky, které by mohly alergii vyvolávat? Dobré je natřít celé tělo večer po koupeli obyčejným dětským olejíčkem. Je bez parfémů, nedráždivý (Aviril). V každém případě doporučuji zajít k lékaři a nechat se důkladně vyšetřit (dermatolog, internista, endokrinolog). Někde být příčina musí. Nedá se vyloučit ani psychický problém. Kamarádka má syna a ten se při stresu do krve škrábal na celém těle. Žádný problém neměl. Dostal léky na zklidnění, odstranili příčinu stresu a problém se mnohonásobně zlepšil.

 
Datum: 20.11.12 13:10
 
avatar

Pěkný den, ono také záleží, kdy si Zyrtec vezme - bere ho večer nebo ráno?

Za problémy může být prací prášek, aviváž. Zkuste změnit, u mého přítele to pomohlo. S ekzémem běžte za kožařem, nemusí to být nutně ten klasický ekzém. Možná mu doktor napíše mast s kortikoidy, které ulevují od svědění a hojí.

Pokud přítele svědí kůže po koupeli, ať se maže mastným krémem.

 
Od: krkovicka*
Datum: 20.11.12 13:10
 
Žádné domácí léčení.To chce doktora.Může se to rozjet ve velkým a to škrábání to je tak akorát na zaneseni infekce.Půl hodiny u Kožní ještě nikoho nepoložílo.
 
Od: pavcav*
Datum: 20.11.12 15:02
 

Přítel samozřejmě k paní doktorce kožní chodí, ale ta mu vždy napíše mast Elocom a je vyřešeno. Budu ho muset přesvědčit, aby navštívil i jiné kožní lékaře. Každopádně ještě dnes zaběhnu do lékárny a nakoupím výše uvedené přípravky a postupně je vyzkoušíme. Všem velmi děkuji za rady.

Datum: 20.11.12 18:12
 
avatar

Svědění je také vedlejší účinek antidepresiv. Nebere Váš přítel anidepresiva? Pokud ano, nezbyde nic jiného než je vysadit.

 

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.